www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Doma narejeni zapper - (ne)pravilno delovanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri multimetri imajo možnost meritve frekvence. Samo je vprašanje, če gredo do 30kHz. Opcije so še frekvencmeter, osciloskop...
Mogoče se javi kdo v tvoji bližini, ki ti lahko to pomeri. Koliko natančno meritev pa potrebuješ?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s52o
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Avg 2004 7:31
Prispevkov: 173
Aktiv.: 0.78
Kraj: Hotavlje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ozelot je napisal/a:
Po spletu sem kupil Zapper (proizvajalec Zappertek), ki deluje na treh frekvencah: 15Hz, 1000Hz in 30,000Hz. Rad bi pa stestiral, če res deluje pravilno, vendar sem pa precej zelen na tem področju.

Ali mi lahko svetujete kako stestirati, sem sicer probal z nekim zelo osnovnim multimetrom, pa žal ni šlo...



Imaš ZS.

Lp, Zvone
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektroniki smo malo preveč obešeni na fizikalne zakone.
To je premosorazmerno z zaslužkom, ki bi ga lahko imeli.
Kolega izdeluje takšno napravo z DDS generatorjem in 5V izhodom.
Ko sem videl, sva se oba nasmejala! Naprava ima DDS,LCD in z enkoderjem nastavljivo frekvenco. Cena je okoli 70 EUR, material pa veliko manj Smile
Saj veste....če imajo "A" denar, jim ga morajo "B" pobrati, neglede na zakone fizike.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Naj omenim, da je avtorica tega zapperja, Hulda Clark, umrla od raka, katerega bi naj njene metode preprečevale.....


Sedaj pa si zamisli kaj "prodajajo" vsi tisti, ki se so se v zadnjih letih pričeli ukvarjati z biorezonanco....BREZ ustreznega POGLOBLJENEGA predznanja...le kakšen "schnell kurz", pade certifikat in vsi so naenkrat mojstri tega posla.

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenk_w
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2014 1:26
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ozelot je napisal/a:
Po spletu sem kupil Zapper (proizvajalec Zappertek), ki deluje na treh frekvencah: 15Hz, 1000Hz in 30,000Hz. Rad bi pa stestiral, če res deluje pravilno, vendar sem pa precej zelen na tem področju.

Ali mi lahko svetujete kako stestirati, sem sicer probal z nekim zelo osnovnim multimetrom, pa žal ni šlo...


če si eden izmed tistih, ki verjame v to, potem si boš naredil najboljšo uslugo s tem, da si kupiš dober kvaliteten frekvenčni generator z izhodno napetostjo do 15 V, možnostjo offseta nad nulo ( offset + 0,3 V ) , frekvencami do cca 2MHz..

če rabiš kaj več, se javi
( da ne delam reklame za določen generator, ki sem ga že sprobal za to funkcijo in ne stane goro denarja.. pa še programirat se ga da z PC-ja .. )

ali pa kupiš en DDS generator, ki ga je nekdo omenil, kjer si lahko definiraš sam obliko signala ( pomembna modulacija za penetracijo v telo.. če res želiš dobit učinek.. )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markokuznik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 04 Avg 2017 16:31
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Straža

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 07, 2017 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se sploh splača?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2017 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zapper je enostavno naredit v samogradnji, veliko načrtov se najde na internetu,... največji problem pri meritvah je da moraš merit, ko dejansko držiš elektrode v rokah,.. in ta dva vijaka ki sta na prvi sliki prikazana imata absolutno premajhno površino, najbolje je uporabiti bakreni cevki cca 2-3cm premera in cca 15cm dolžine,... takrat meritve prikažejo popolnoma drugačne rezultate,... pa dobro je tudi malce zmočit dlani z vodo v kateri raztopiš ščepec soli,...

Ali dela ali ne,... naj pa vsak pri sebi ugotovi,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 17, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zapper kaj je to kakšna stvar iz iz ''štoparskega vodnika po galaksiji ''?

zapp-o-faak

rabiš še zlato palico ovito z lemono ali pa pangalaktični grlorez

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group