www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Manifest napaka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vesninha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Mar 2014 17:29
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2017 10:50 pm    Naslov sporočila:  Manifest napaka Odgovori s citatom

Ko želim odpreti datoteko odt, shranjeno z geslom, mi ob vpisu gesla (pravilnega seveda) napiše:
Podatkov iz manifest.rdf ni mogoče brati. In potem še: Napaka pri branju. Napaka pri branju datoteke.
Mi mogoče zna kdo pomagati? Najlepša hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6dan8
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 10:53
Prispevkov: 1046
Aktiv.: 6.51
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 17, 2017 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Recimo, da je geslo pravilno (velike / male črke, ...).
Recimo, da datoteka ni okvarjena / poškodovana.
Je datoteka shranjena z novejšim Writerjem, odpreti pa jo poskušate s starejšo verzijo? Morda je kdo datoteko shranjeval celo v Wordu?
Se datoteko da odpreti s programom, s katerim je bila nazadnje shranjena?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesninha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Mar 2014 17:29
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 17, 2017 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Geslo pravilno, vse enako, vedno odpirano v istem officeu.
Datoteko sem odpirala vsak dan kot še tri druge, nekaj dopisala in snemala, kot že leta.
Gotovo se je poškodovala med snemanjem. Jo je mogoče kako popraviti?
Ne vem, če mi to lahko pomaga:

https://forum.openoffice.org/en/forum/viewtopic.php?f=5&t=39081

Žal sem slaba v angleščini in tudi v računalništvu nisem posebno dobra, tako da ne vem, če mi bo uspelo to izvesti.
Hvala.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6dan8
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 10:53
Prispevkov: 1046
Aktiv.: 6.51
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2017 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede zgoraj navedenega linka: oseba je imela težave po nadgradnji pisarne. Morda bi prišel prav odgovor "Hagarja Delesta", z dne 9.3.2011 - tam, kjer opisuje "So try to create a new blank document and using an archive manager..."

----------

Če težave povzroča ena datoteka od štirih, predvidevam, da računalnik ni staknil kakšne "viroze".
Na spletu je polno "receptov" za "reševanje" okvarjenih datotek. Recimo, tale ali tale. Žal v angleščini.
Morda bi bilo za poskusiti naslednje:
Najprej naredite kopijo inkriminirane datoteke.
Potem, ali:
- zaženete Writer, odprete nov, prazen dokument. V meniju "Vstavi" izberete "Datoteka" in pokažete na kopijo težavne datoteke (drugi link, točka 3). In upate na najboljše Wink ; ali
- kopiji datoteke spremenite končnico v "ZIP", in jo poskusite odpreti z, recimo, Windows Explorerjem (Raziskovalec). Če to uspe, in je na seznamu tudi datoteka "content.xml", je to vsebina datoteke (drugi link, točka 5).
Pravzaprav ne bi bilo slabo pogledati vseh "receptov" na drugem linku...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesninha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Mar 2014 17:29
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2017 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da mi uspe. Hvala!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group