www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Inverter Profitexx PI-1400 TEŽAVA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alpseb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Avg 2017 11:59
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 12:07 pm    Naslov sporočila:  Inverter Profitexx PI-1400 TEŽAVA Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Prejšni teden sem montiral sončno elektrarno v vikend. Kupil novo solarno baterijo 187Ah, sončne panele 2X50W, razsmernik in omenjeni inverter 1400w-2800w
Po vikendu imam napeljanih 16-3W led luči, na tri stikala.
Ko vse prižgem mi vrže ven inverter kot da je preobremenjen. Poizkusil sem priklopit še 700W oblič in 300W vbodno žago. Če zaženem vsako posebej ni problema, če obe skupaj mi ga ponovno vrže ven...
A je inverter za nič, ali je kaj drugega?
Hvala za pomoč...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Kupil novo solarno baterijo 187Ah"

Akumulator je 24V 187Ah?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpseb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Avg 2017 11:59
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne. Akumulator je 12V 187Ah...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen presek in dolžino dovodnih kablov (akumulator =>inverter) imaš?
Pomeri napetost (12V) na sponkah inverterja in poglej, če napetost pri priklopu porabnika pade.

Potem pa naprej...

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpseb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Avg 2017 11:59
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Presek vodnikov je 12 kvadrat, dolžina kabla je pa cca 50cm. Napetost je cca 13V. Ko priklopim porabnik ne pade nič...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poizkusi gor obesit ena klasično žarnico z nitko, 50-100W, potem priklopi še ostalo.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpseb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Avg 2017 11:59
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tudi 4 navadne 75W žarnice in deluje normalno. Zraven lahko prižgem še 2/3 ledic in je vse ok. Ko pa prižgem vse ledice crkne vse skupaj... Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem nimaš 24V Inverterja? Kolikor sem jaz po netu iskal omenjeni tip, povsod piše 24V, zato tudi moje začetno vprašanje....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oblič in krožna žaga nista pravo breme za test. Tvegaš okvaro razsmernika. Nekateri razsmerniki slabo prenašajo induktivne porabnike.
Oboje vsebuje motor, ki ima zagonski tok.

Neobremenjen motor ne porablja nazivne moči. Za test uporabi ohmsko breme. Najbolje grelec. (Reflektor večje moči ima zagonski tok).

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 26, 2017 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kalorifer na manjši moči (1 kW) bo čisto pravo breme za test. Induktivnost motorja je povsem nepomembna pri vzporedni vezavi 1kW grelca. Le vključi in izključi ga z vtikačem, ne s stikalom, to naj bo stalno v poziciji za malo moč.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da imaš inverter priključen direktno na akumulator in ne preko polnilnika.

Rekel bi, da ni nič narobe. Motor ob zagonu potrebuje precej večjo moč in razsmernik zaradi se zaradi preobremenitve izključi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpseb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Avg 2017 11:59
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene samo zanima zakaj ko priključim gor 16 ledic po 3 vat vrže inverter ven???
16 ledic po 3 vate = 48 vatov
Inverter je pa 1400 vaten.
[slovenščina je zame španska vas] neki ne štima...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja možnost, da delajo tako hude motnje, da motijo razsmernik. A radio in TV normalno delata če prižgeš ledice?
Imel sem primer, da je nehala delati VHF postaja na sprejemu, če si na barki prižgal jamborno luč. Potem smo LED, ki je vsebovala stikalni regulator, zamenjali s tako, ki ima samo predupor, pa je bil mir.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2017 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alpseb je napisal/a:
Mene samo zanima zakaj ko priključim gor 16 ledic po 3 vat vrže inverter ven???
16 ledic po 3 vate = 48 vatov
Inverter je pa 1400 vaten.
[slovenščina je zame španska vas] neki ne štima...

Jaz bi prikljapljal eno pa drugo, pa tretjo dokler ne bi vrglo ven pa bi videl kje se ustavi.

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2017 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alpseb je napisal/a:
Mene samo zanima zakaj ko priključim gor 16 ledic po 3 vat vrže inverter ven???

Mogoče zaradi toka, ko se polnijo vhodni kondenzatorji.
Upoštevaj Nace-tov predlog. Če je kriv zagonski tok, bodo po postopnem priklopu vse svetile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group