www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WiFi Serial Transceiver Module ESP8266
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni preko Domoticza, routerja in repetitorja odziv v ESPju čaka od par desetink sekunde do par sekund. Točno pa nisem meril ker temu sistemu ne zaupam kakšnih nevarnih procesov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naletel sem na ugodno ponudbo za NodeMCU:
http://www.icstation.com/nodemcu-wifi-development-board-serial-port-esp8266-module-p-8856.html

Morda komu pride prav.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena stvar mi ne gre v račun. Ali se tem modulčkom uspe dograditi boljšo anteno, če se izkaže potreba po njej? Nekateri imamo samo 30 oz. več hektarjev, pa bi lahko zadeva prišla prav za iz enega konca parcele na drug.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale na gornjem linku je bolj mišljen za razvoj. Na koncu uporabiš ESP8266 modul, ki nima USB/UART vmesnika, ker ga verjetno ne rabiš v končnem izdelku.

Nekateri moduli imajo možnost priklopa zunanje antene. Različni dizajni imajo na koncu zaporedno številko in Kitajci se kar nekako držijo tega.
https://en.wikipedia.org/wiki/ESP8266

Modeli ESP-02, -05 in -07 imajo UFL konektor. Potreboval boš še nek vmesnik. Priporočam UFL na SMA, ki ga priviješ na ohišje, od koder gre potem zunanja antena. Na tak način tudi enostavno vgradiš v ohišje. Nekaj takega:
http://www.ebay.com/itm/U-FL-IPEX-IPX-I-PEX-MHF4-to-SMA-female-pin-0-81mm-cable-for-Router-Antenna-WiFi-/171651868955

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2017 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam težave z AT komandami pri ESP8266-01 (čisto osnovni model).

1. Kitajec je napajan z lastnim zunanjim virom, 3,3V. Meritev pokaže, da troši nekje 70mA. V navodilih sicer piše, da potrebuje vir 200mA, ampak meni tok ne narase preko 80-90mA (pa še to samo ob vklopu). Preizkusil sem napajati iz dveh različnih virov (kitajski stabilizatorčki za nekaj €).

2. Do ESP-ja dostopam preko CP2102 USB/TTL vmesnika. Priključene imam samo tri pine (RX,TX in GND).

3. ESP-ju sem poskušal najprej pošiljati AT komande z naloženim FW. Ker ni pomagalo (nobenega odziva), sem naložil nov firmware in poskušal dostopati do njega preko serijskega porta. Že pri AT ukazu javlja error.
Ko ga po navodilih povežem v domače omrežje pa javlja unknown error.
Na GPIO0 pin sem mu dodal senzor dodal DHT22. Rezultati so pravilno vidni tako v spletnem vmesniku, tako preko terminalskega okna.

AT komande sem poskušal pošiljati pri dveh hitrostih (9600 in 115200), pri obeh je isti rezultat Sad.

Ne vem več, kaj bi lahko bilo narobe. Če ne bi delovala TX komunikacija USB->ESP8266, bi ne mogel naložiti FW.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 223
Aktiv.: 1.00
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2017 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A na CH_PD imaš Vcc?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2017 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kranjc je napisal/a:
A na CH_PD imaš Vcc?


Imam.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2017 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

200 mA je največji tok, ki bi ga naj modul potreboval. To se zgodi, ko je modul zaseden, in ko oddaja na RF z največjo močjo.

Ta firmware, ki si ga naložil ne sprejema AT ukazov. Sprejema ukaze, vezane na ta firmware.

Najprej premisli, in povej kaj želiš nareidit, pa ti bomo lažje pomagali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.

Navodila, ki sem jih prebral, sem razumel tako, da AT komande delujejo "takoj". Ker mi ni v nobenem primeru "prijelo" AT komand, nisem več vedel, kaj delam narobe. Tudi po novo naloženem FW.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Naletel sem na ugodno ponudbo za NodeMCU:
http://www.icstation.com/nodemcu-wifi-development-board-serial-port-esp8266-module-p-8856.html

Morda komu pride prav.


Po ponesrečenih poizkusih z ESP12, sem pač nabavil še tole...
Hja, nimam sreče in znanja, da bi ga kakorkoli usposobil, ali pa imam napačen kabel, nimam več pojma kako naj ga oživim.
Ga priklopim na USB, PC ga zazna, vendar nič ne blinka, oz. poizkušam mu naložiti primer "Blink", pa mi napiše

warning: espcomm_sync failed
error: espcomm_open failed
error: espcomm_open failed

Imam arduino okolje 1.8.4, imam instaliran *.json, imam izbrano ploščo ESP...ma ni da ni, verjetno sem še kaj pozabil napisati. Brick wall Brick wall

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem delal z ESP8266 in ESP32. Pri noben ni šlo brez težav.
Nisi omenil knjižnic. Omenjene serije ne poznam. Zato ne morem komentirati.

Kaj pa je s hitrostmi vrat?

Če se ne motim, sem pri ESP32 zadevo najprej resetiral, nato pritisnil tipko flash,jo držal, in zagnal nalaganje. Tipke nisem spuščal, dokler ni arduino zaključil z nalaganjem. Nato reset.

Zakaj pa je tipka user?

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna tipka "USER"?
Bom poizkusil tudi s to flash tipko.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Kakšna tipka "USER"?
Bom poizkusil tudi s to flash tipko.

Tale
Tvojega modela ne poznam.

Pri ESP32 je to "reset". Na tvoji povezavi je označena "USER".
Imam tega ampak je tam, kjer je na sliki "boot" na mojem "flash". Kjer je "en" je "reset".

Očitno kitajec napiše, kar se mu zazdi. Confused

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tegale , piše na tej tipki reset. Na oni drugi strani pa Flash.
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Confused
Imam tudi tega, ampak ga še nisem zagnal.
ESP32 in ta sta na "las" podobna, le da ima moj še Bluetooth, kar pa ne vpliva na nalaganje FLASH-a.
Obvezno naloži knjižnice, preveri hitrosti serijskih vrat, ...

Upam, da ti bo v pomoč spodnja slika. Ko se vse nastavitve ujemajo z navodili, bi morala zadeva zalaufat. Vrata seveda moraš nastaviti na svoj COM port.



esp.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.32 KB
 Pogledana:  0 krat

esp.jpg



_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group