www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave s kamero

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
urby
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Dec 2013 17:28
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 7:08 pm    Naslov sporočila:  Težave s kamero Odgovori s citatom

Pred časom sem kupil modul z kamero za raspberry pi. S kamero sem vedno ravnal zelo previdno. Kupil sem ji ohišje, se dotikal radiatorja preden sem se dotikal raspberyja ali kamere itd. Ko sem kamero nazadnje uporabljal na raspberryju model B je delovala. Danes je domov prispel novi raspberry B+. Ko sem nanj priklopil kamero in vpisal ukaz za zajem slike, je na kameri posvetila LED dioda in izpisalo:

Received unexpected camera control callback event, 0x4f525245

Potem se je vse zaustavilo, tako da sem po 10 min pritisnil Ctrl + c. Ko sem vnovič preizkusil mi je izpisalo:

mmal: mmal_vc_component_create: failed to create component 'vc.ril.camera' (1:ENOMEM)
mmal: mmal_component_create_core: could not create component 'vc.ril.camera' (1)
mmal: Failed to create camera component
mmal: main: Failed to create camera component
mmal: Camera is not detected. Please check carefully the camera module is installed correctly

Nekaj podobnega se mi je že zgodilo pred časom. Takrat sem problem rešil tako, da sem ploščati kabel še parkrat na novo priklopil in po n poizkusih je zadeva začela delovati.

Da ne pozabim omeniti, kamera ne deluje več niti na starejšem raspberryju

Sumim da je kamera zanič. Sedaj me zanima kako je z garancijo. Kamero sem kupil v IC-ju, a sem izgubil račun. Še vedno imam škatlico od kamere, na kateri je nalepka z nekimi oznakami. Mislite da bi lahko uveljavljal garancijo s škatlico?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Feb 2006 15:23
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2014 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem dal Rpi v ohišje tudi meni kamera ni več delovala. Kar nekaj časa sem se mučil. Na koncu sem ugotovil, da ima Rpi dva konektorja kamor lahko vtakneš flat kabel od kamere. Samo eden je pravi d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 330
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 05, 2017 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme za podobno zadevo: mi lahko kdo razloži, v čem je razlika med tema dvema moduloma?

https://www.banggood.com/Camera-Module-For-Raspberry-Pi-3-Model-B-2B-B-A-p-1051437.html
in
https://www.banggood.com/Geekworm-Camera-With-IR-CUT-Function-For-Raspberry-Pi-3B-2B-B-A-Zero-Available-At-Day-Or-Night-p-1102742.html
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena ima IR osvetlitev....vidi (nekaj) tudi ponoči
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 330
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje naj bi druga imela IR filter (oni to izgleda imenujejo IR cut). Torej naj bi dajala bolj pravilno sliko podnevi, za ponoči pa je boljša prva, ki tega filtra nima in je tako bolj občutljiva (bo pa zato slika podnevi "čudna" ker bo IR svetlobe že od sonca preveč in bo motila senzor).

Če je tako, potem bi prvi ponoči pomagala predvsem dodatna IR osvetlitev, drugi pa vidna.

Mislim vsaj Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group