www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Klešče za omamljanje živali

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.97
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 12:58 am    Naslov sporočila:  Klešče za omamljanje živali Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Problem imam pri popravilu klešč za omamljanje živali in sicer ne prikazuje pravilnega toka.

na izhod sem si priklopil več žarnic in tokovne klešče.
žarnice sem odvijal/privijal in primerjal tok na kleščah in na prikazovalniku naprave.
priklopil sem 5 žarnic, vsaka je porabila cca 200mA. pri tretji žarnici je prikazoval tok 300mA, pri peti pa 1,05A. poskusil sem nastaviti trimer, ampak nikakor ni kazal pravilnega toka..

problem je, ker ne vem kako lahko sploh gleda tok preko greadz-a.
mi lahko kdo pojasni delovanje???

pripel sem shemo vezja. (upam, da se lepo razloči)

hvala za pomoč



shema.jpg
 Opis:
Shema vezja
 Velikost datoteke:  2.63 MB
 Pogledana:  38 krat

shema.jpg



ICL7107_ampere_meter.jpg
 Opis:
ICL7107
 Velikost datoteke:  79.07 KB
 Pogledana:  33 krat

ICL7107_ampere_meter.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na narisano shemo se tok meri preko 0.47r shunt upora, nato se ojaca v opampu, ta napetost pa potem gre na krmilnik 7seg displaya.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ivor
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Feb 2008 19:49
Prispevkov: 195
Aktiv.: 0.99

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
... nato se ojaca v opampu, ...
Ni opampa. Tisto je usmerniški mostiček, samo je nerodno narisan. Shunt je 3,9+0,47 Ohm. Ostalo drži.
_________________
Mirno spim na lovorikah že 16 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje se meri padec napetosti na 3.9 ohmskem uporu, skozi katerega teče enaki tok kot skozi navitje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.97
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni mi jasen ta del, ko je mostiček vezan zaporedno in nato pridejo shunt upori.. razumel bi, če bi bil direktno shunt zaporedno z bremenom, ne pa da gre preko mostička.
Mostiček je najverjetneje, ker ICL7107 meri le enosmerne tokove?
Če bi hotel izračunat napetost na shuntu, bi moral računat padec napetosti na mostičku ter padec napetosti na shuntu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor je meni jasno, gre ves tok skozi shunt, direktno skozi mostiček pa nič. Nariši si diode v mostičku, bo lažje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, kaj so to zdaj za ena čudna razmišljanja ? Enak tok teče skozi mostiček in skozi 3,9E upor. To velja v primeru, da je mostiček OK, lahko pa da imaš mostiček v okvari in ti zadeva zaradi tega ne deluje pravilno.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mišljeno je bilo direktno skozi mostiček, torej med ~ in ~.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.97
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko si narišeš mostiček je res bolj razločno..

drugače je pa mostiček v redu, vsaj ko sem ga premeril z DMM.. sem pa vseeno priklopil drugega, da se nebi čudno obnašal pri višji napetosti in toku pa je isto..
premeril sem vse elemente, zamenjal kondenzator (malo previsok ESR), pa isto..
poskusil bom zamenjat še ICL7107, čeprav naj bi bil kar vzdržljiv kolikor berem na drugih forumih..
prvič vidim primer, ko je mostiček vezan zaporedno z bremenom zato mi ni bilo nič jasno... zdaj že malo bolj razločno vse skupaj..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group