www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Neuhold spletna trgovina

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 11:18 am    Naslov sporočila:  Neuhold spletna trgovina Odgovori s citatom

Je kdo zadnje čase kupoval pri Neuhold elektronik preko spleta in plačeval s kreditno kartico?

Jaz sem imel včeraj poskus zlorabe kartice (mastercard). Sicer sem bil v kar nekaj državah to poletje, vendar sumim ravno to spletno trgovino, saj razen nekaj farnell naročil nisem drugje uporabljal kartice v zadnjem mesecu.

Zgodilo se je pa takole:
ob 18:43 dobim SMS za enkratno geslo za spletni nakup
Opa! to pa nisem jaz...
Čez 3 minute sledi še en SMS, da je opravljena transakcija 5 EUR (spletni nakup)
Potem se je pa alarm prižgal in s klic na klicni center, naj blokirajo kartico.
Čez 5 minut pa še trtji SMS, da je bila zavrnjena transkacija dobrih 1000 EUR Pray

Že leta nabavljam s kartico (res da večinoma s paypalom) brez težav. Takale dogodivščina pa človeka malo priklopi na GND.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti smo že ugotavljali (nekje mora biti tema o tem, ki sem jo jaz načel), kje naj bi se zlorabe zgodile in edina stična točka je bil farnell, v kar sem še danes prepričan.
V Neuholdu sem kupoval kakšen mesec nazaj, BP.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvizko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Okt 2009 20:58
Prispevkov: 381
Aktiv.: 2.16
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za spletne nakupe uporabljam predplačniško Viso....prej sem uporabljal MasterCard vendar je hudir, ko imaš na njej neki visoki limit. Na predplačniški pa je stanje prazno in jo napolniš ko potrebuješ stanje za nakup. In priznam, da sedaj tudi bolj mirno spim Very Happy
_________________
LED je prihodnost!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Curve kartica ti v kombinaciji s pametnim telefonom deluje na način, da jo po želji odkleneš ali zakleneš, če sem prav informiran. Nanjo "priklopiš" ostale kartice.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group