www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo napajalnika HQ PS5005

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 7:18 am    Naslov sporočila:  Popravilo napajalnika HQ PS5005 Odgovori s citatom

Če se ne motim so ti in podobni napajalniki rebrendani in jih je možno videti pod raznimi oznakami. Moj ima oznako HQ PS5005, 0-50V 0-5A.

Če kdo ve kje bi se dobila shema. Pokadilo se je iz upora R15.

Simptomi: zelo nestabilna regulacija, napetost je znala narast, sploh pri kakšni tokovni omejitvi (npr tokovna omejitev za polnjenje baterije).

Pred leti sem ob enakih simptomih zamenjal oba napajalna elektrolita (3300 uF) in je bilo nekaj časa mir. Sedajle oba kažeta čez 3000...

S tamalim sva se igrala, poganjala sva 3 V motorček ki ga je sam ekstrahiral Smile iz odslužene igračke. Pri 2V in ročnem bremzanju osi, pa se je pokadilo iz motorčka, napajalnik je šel na 60 V, nekaj kasneje pa se je začelo kaditi še iz napajalnika.

Lp,
Peter



IMG_0311.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  143.07 KB
 Pogledana:  7 krat

IMG_0311.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel shemo na zadnji strani pdf navodil od Wellemana. Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem pomladi popravljal dva podobna npajalnika, pri obeh je šlo za delo na induktivnih bremenjh. Napajalnik ni zaščiten za induktivna bremena, zato je odpovedal, verjetno je tu pri tvojem enako.
Pri prvem je odpovedala 6,2V zener dioda za negativno napajanje IC-jev, poleg tega je odletel še potenciometer za regulacijo napetosti.
Drugi je imel poleg tega še prebit izhodni močnostni in gonilni tranzistor.
Najmanj kar je potrebno narediti, da ti ne bo zopet odpovedal; dodati je treba eno diodo od + sponke na elektrolit vsaj 1A jaz sem dal 3A-mpersko . Tako dioda napetostne konice ki jih povzroči induktivno breme odvede nazaj na elektrolit - tako te prenapetostne konice ki se inducirajo zaradi iskrenja pri priklopu in odklopu induktivnosti ne blodijo po regulacijskem vezju.
lp Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group