www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava zobnika MXL

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 3:58 pm    Naslov sporočila:  Izdelava zobnika MXL Odgovori s citatom

Nujno potrebujem zobnik MXL ima delitev 0,080" oziroma 2,032mm.
85zobov za privijačit na osovino 6mm. Nekaj podobnega kot na sliki.



MXL pulley.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  30.87 KB
 Pogledana:  1 krat

MXL pulley.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, kje pa si našel ravno 85 zob? Morebiti poznaš koga, ki ima žično erozijo, in bi ti ga bil pripravljen izrezati?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje mi ga je kolega izdelel na 3d printerju. Pa se je prejšni teden razpadel.
Mi pa kolega pride iz dopusta naslednji teden rabim ga pa nujno. Je pa zagon na koračnem motorju za uv printer. Kaj tukaj nihče ne poza kakšnega mojstra za zobnike.
Tehovnik pa nima delilnika za colske mere.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 12:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko Novosel iz Nove Vasi pri Mokricah izdeluje zobnike. Vendar tale tvoja reč ni ravno zobnik. To je zobata jermenica.
Schiki iz Slovenskih Konjic jih ima do 72 zob, Kitajci imajo marsikaj, ampak 85 zob nimajo. 80 ali 90 zob ni problema.
Mana - Omerzu iz Dečnih sel ima v svojem prodajnem asortimanu tudi jermena in jermenice Optibelt. Vprašaj njega, če ima kaj, vendar bo najbrž spet problem, standardno ozobljenje gre do 72 zob.
Tudi M&M Intercom iz Ljubljane prodaja zobata jermena in jermenice. Tudi MXL, ampak spet samo do 72 zob.
Haberkorn - ravno tako samo do 72 zob, Navtex iz Vodic....
Ravno zato sem ti predlagal, da daš jermenico odrezati z žično erozijo, recimo iz aluminija. Le v DXF formatu jo moraš narisati.
Napiši kateri 3D tiskalnik imaš, ter če je mogoče programsko spremeniti prestavno razmerje. V tem primeru bi pač dal gor eno standardno dobavljivo jermenico, razmerje pa popravil programsko.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj možnosti imaš. Praviš, da ti je kolega sedanjo jermenico izdelal s 3D printerjem. Torej imaš STL datoteko? Pokliči v podjetje Ortotip v Mursko soboto, imajo SLS - SLM 3D tiskalnik. Če ti jermenico izdelajo iz poliamida, bo praktično večna.
Ali pa DXF datoteko pošlješ nekomu, ki ima dovolj močan laserski rezalnik, pa ti jo izreže iz akrilnega - plexi stekla. Tudi takšna bo za kar nekaj časa.


lp

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.06
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš kakega znanca na ZEL-EN (www.zel-en.si/)? Tam imajo dober 3d printer na prah.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly na vretenu je standardna 24 zobov za pravilno razmerje sem pa na motorju potreboval 85 zobov da sem dobil pravilni pomik. Je pa UV printer ne 3D printer.
Ja žična erozija bi bila rešitev.
Sam dve leti nazaj mi je kolega v Catiji risal in žal ne najdem teh datotek.
Ko jih najdem bom poklical podjetje Ortotip v Mursko soboto, pa mal naokoli.
Damo bom preveril na FB če kdo tam dela da mi to naredi. Hvala vsem za
informacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To si sam naredil? Kaj pa ti krmili ta printer?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo ti "zemčo", da ne boš predolgo iskal. Smile


Pulley.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Pulley.rar
 Velikost datoteke:  168.22 KB
 Downloadano:  15 krat


_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly, sem našel. Vseeno hvala.
Za pogon uporabljam dtg kontroler. Pulse z enkoderja pretvori
v step in mi krmili koračni driver. Moraš pa mal bit in strojnik in štromar.

Tak dela; https://www.youtube.com/watch?v=-gUBOreNx84&t=63s
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To mi je jasno. Ko sem te vprašal s čim krmiliš vse skupaj, sem imel v mislih nekaj že kupljenega ali DIY varianto. Za DTG si uporabil Arduino?
Če ja, se da v programski kodi spremeniti nastavitve, in potem dela prav tudi z nekoliko drugačnim prestvnim razmerjem jermenic. Le Arduinota je ponovno treba sprogramirati.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krmilim z arduino. Lahko se spreminja na driverju microstep ampak tako točno ko to narediš z prestavnim razmerjem ne gre. Razen varijanta servo driverja ki mu točno podaš razmerje je pa kar veliko €€€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, ne vem če bo čisto tako. Mi pošlješ sketch datoteko za Arduinota?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno je še skrivnost sma se z Igorjem 6 mesecev matrala da sma zadevo nekako izpeljala. Na ZS ti pošljem osnovno verzijo za test.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 39 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group