www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj namestiti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh,ja...
Ne vem, ampak a je vam en in edini cilj vleči z interneta okužene wordove dokumente ali kaj? Ne vem, jaz worda in excela ne vlečem z neta ampak jih ali pišem sam ali pa odpiram tiste od znanih oseb, kar pomeni da vem, kaj odpiram.
Madona, ne bodite tako panični..ni vse virus, kar leze in gre. Odprl sem že lepo število makrov, pa še noben ni bil virus. Če veš, kaj delaš...

Nimam nič proti linuxu, ampak... npr. Altium, autocad, Bascom... za linux? meni se ne izide. Sploh pa ne vem natanko o kakšnem "prilagajanju" govoriš. Jaz se prav nič ne prilagajam, samo uporabljam. Me pa veseli, da si zadovoljen. Tako sva že dva Very Happy namreč, poznam par bivših linux-ašev, pa so vsi nazaj na winsih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:


Komunikacija z državo je spet problem, ki postane pereč v Linux okolju, še iz vsakega brskanika nekatere zadeve ne delujejo. Za poročanje državnim institucijam tudi ne moreš reči, prešli smo na Linux pa ne moremo oddati poročila ali prijaviti novega zaposlenega.


Drugič dalje...


In država, katera pobira tvoje davke, te prisili da kupiš MS OS in orodje. Da pa bi pri javnih objavah uporabili odprtokodni format pa ╭∩╮(-_-)╭∩╮ .

Greš na JAVNA naročila in klikni na prvo ( NEGOVA) doc , xslx pa nekaj pdf.

Za privat rabo imam Linux večinoma že več kot 10 let. Odkar uporabljam Mint, ni nobenih problemov.
Najboljše je bilo, ko me je kolega prosil da namestim na novo XP-je, ker nisem imel časa in sso se XP-ji medtem "obesili" je Mint zaganjal kar iz CD-ja. Ko sem ga čez 3 dni obiskal, se je zlahka odločil za Mint.

Da ne bo čisto Off : Alternativo programom se da dobiti na TEJ povezavi.

Še vedno pa po potrebi zaženem WIN sistem zaradi specifičnih programov kjer ekvivalenta ni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To ni res, da ni alternativ, alternative so, sam v nekaterih primerih bolj borne. Npr.za gradično izdelavo vezij imaš npr.gEDA ali KiCad za KDE, za simulacijo ti je pa na voljo edina možnost komandni Spice, Quocs ali pa Ngspice, slednja dva za grafično simulacijo, dobesedno sem preizkusil čist vse kar se najdel takrat, vseeno meni so se zdeli to malodane ""igračke"", s katerim se sicer da poustvarit kako simpl vezje za domačo uporabo in ga preizkusit, za kak mal bol večji in resnejši projekt pa gljih ne moreš.. Zanimivo je to, da se vse stvari v zadnjih nekaj letih kar se tiče Linuxa in njegove uporabnosti niso niti najbolj napredovale. Tudi Googlova kao podpora odprtokodnim projektom, npr.Google summer of code, se je prejkone od svojega nastanka sfižil, imaš gor polno brezveznih projektov, , ne razmišljajo pa niti kolk zelo Linux potrebuje že prej omenjeno podporo makrotov v OpenOffice. Tak, da dokler se stvari ne spremenijo, bodo stvari pač ostale take kot so...

Nazadnje urejal/a bdbstone Sob Feb 18, 2017 8:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi je pa všeč da nekateri izdelovalci programske opreme v končni fazi Linux totalno ne zignorirajo, npr.včeraj sem šele opazil, da tudi Cadsoft-ov Eagle razvijajo tudi za Linux. Samo takih izdelovalcev programske opreme, ki bi razvijal tudi za Linux je v končni fazi zelo malo, kar se mi zdi, da je tudi en problem oz.del problema..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred tremi leti sem kupil rabljen računalnik od muceka.

2,66g dvojedrni procesor,64bit, 3g rama, mi dober dela linux mint, kubuntu, debian9.

Najmanj rama mi troši debian-mini, v namizju okrog 450mb.

Windows 7 sem spravil tudi pod 500mb, destetko pa pod 1 giga ne.

V linux sem šel samo zato, ker se mi zdi, brez veze uporabljat protivirusne programe, ki imajo svoj namen prodajo svojih programov, ki so baje tudi virusi...
Za to trditev nimam nobenih dokazov, a po treh letih delovanja računalnika z linux distribucijami vse dela, tako kot treba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prehod na linux je pa boleča stvar. Nam nevajenim linuxa lahko vzame voljo čisto banalna stvar, npr. inštalacija flash playerja za internet brskalnik. Problem je, ko skopiraš ukaz za inštalacijo z neta in potem javi neko napako. Potem greš to raziskovat in najdeš 100 različnih odgovorov in potem poskušaš vse po vrsti. V MS bi takšno operacijo končal v 30 s. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam samo Linux CNC, ki ga niti podrazno ne modificiram. Ze za gonilnik za WLAN adapter sem porabil kaksne 10h in niti sedaj ne deluje stabilno. Sam bi ga za vsakodnevno uporabo uporabljal samo pod pogojem, da sosedov mulc raztura OS in ga lahko konstantno klicem, ker ce temu ni tako so Linux Support forumi hitro med najbolj obiskanimi strami.

Zakaj pa ne Android? Menda 6.0 deluje stabilno. Tudi Chrome OS je menda opcija? Menda za Android obstaja Ofiice 365. Z njim dobis 1TB onedriva....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prešel na Ubuntu 16.04lts potem, ko se mi je sesula W10-ka. Pred W10-ko sem bil na Visti dolga leta.
Vse to je na 10 let starem dual-core in 2G rama in novem 128SSD. Prehod na Ubuntu sploh ni bil težak tako, da sem zelo pozitivno presenečen nad linuxom. Presenetilo me je da na njem delajo nekateri Win programi kot je VCDS, WinPLC, Graph, Daqarta, miniBloq, marsikaj pa še nisem preizkusil.
Zaenkrat nič ne pogrešam Winse.
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je enostavno dokler dela vse s prve. Ko pa naletiš na problem pa si brez izkušenj pečen. Oz. zabiješ ogromno ur za rešitev banalnega problema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Saj je enostavno dokler dela vse s prve. Ko pa naletiš na problem pa si brez izkušenj pečen. Oz. zabiješ ogromno ur za rešitev banalnega problema.


Z Windowsi zna biti še težje. Včasih sploh ne gre brez reinstalla.

Nekaj let nazaj sem tudi sam tako mislil. zdaj pa vem, da obstaja več ali manj za vsako težavo v Linuxu rešitev. Dejstvo je, da ko preideš na sistem, ki ga ne poznaš porabiš več časa za reševanje tudi banalnih težav. Kasneje je to precej lažje.

Pa še nekaj: Tisti, katere poprime da se poizkusite v linuxu in je Ubuntu tisto, s čemer bi začeli, vam polagam roko na srce: poizkusite Manjaro. Jaz sem z Ubuntujem in nBuntu derivati vedno imel neke težave, če ne drugega z repozitoriji in posodobitvami. Sedaj dobro leto uporabljam Manjaro (ARCH based) in dela vse v nulo. Enostavnost uporabe je enaka ali celo boljša kot Ubuntu. Da ne govorim o Pacmanu in AUR...APT - GET je ob tem samo bleda senca.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
blazluin
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 31 Dec 2016 14:12
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2018 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:
MarkoM je napisal/a:
Saj je enostavno dokler dela vse s prve. Ko pa naletiš na problem pa si brez izkušenj pečen. Oz. zabiješ ogromno ur za rešitev banalnega problema.


Z Windowsi zna biti še težje. Včasih sploh ne gre brez reinstalla.

Nekaj let nazaj sem tudi sam tako mislil. zdaj pa vem, da obstaja več ali manj za vsako težavo v Linuxu rešitev. Dejstvo je, da ko preideš na sistem, ki ga ne poznaš porabiš več časa za reševanje tudi banalnih težav. Kasneje je to precej lažje.

Pa še nekaj: Tisti, katere poprime da se poizkusite v linuxu in je Ubuntu tisto, s čemer bi začeli, vam polagam roko na srce: poizkusite Manjaro. Jaz sem z Ubuntujem in nBuntu derivati vedno imel neke težave, če ne drugega z repozitoriji in posodobitvami. Sedaj dobro leto uporabljam Manjaro (ARCH based) in dela vse v nulo. Enostavnost uporabe je enaka ali celo boljša kot Ubuntu. Da ne govorim o Pacmanu in AUR...APT - GET je ob tem samo bleda senca.

LP G


Moje mnenje je, da je za začetnike najboljši Ubuntu zaradi enostavnega vmesnika in dobre podpore strojne opreme.
Seveda je pa vse odvisno od namena. Meni je bil na ARM napravah arch zelo všeč.
Na strežnikih pa tudi Debian...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group