www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo PHILIPS DVD PLAYER

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sony123
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2014 21:29
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.23
Kraj: Varaždin

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 2:50 pm    Naslov sporočila:  Popravilo PHILIPS DVD PLAYER Odgovori s citatom

Če kdo česa ne razume, lahko tudi po slo napišem vendar mi je lažje po hr.

MODEL : DVP720SA

Pozdrav,
Danas mi je najedamput prestao raditi dvd player,kada ga upalim na displayu pise samo disc (vidljivo na slici) kao uobicajeno kada ga upalim (ali sada treba puno duze da se uopce sto prikaze na displayu) ali dalje ne ide, cd niti ne pokusava da ucita a tv player uopce ne prepozna.
Posto sam zavrsio elektro smjer i imam neke osnove sam ga otvorio ali nema vidljivog kvara odnosno da bi se vidjelo da je nesto izgorilo ili da bi bio kakav kondenzator napuhnut. Tipke također ne reagiraju i cd ne da izvaditi kao ni ugasiti više kada ga upalim, tako da ga moram ištekati iz struje. Izmjerio sam izlazne napone po shemi (dolje na sliki) pa bih vas molio ako ima [slovenščina je zame švedska vas] kakva iskustva sa time da mi kaze otprilike u cemu je stvar i gdje traziti. Unaprijed zahvaljujem.

SHEMA : https://www.manualslib.com/download/1053452/Philips-Dvp720sa.html

IZMJERENI NAPONI: (KADA JE PLAYER BIO UPALJEN)
!!GLEJ SLIKO!!

!!! NAPONI KAKVI BI TREBALI BITI SU NA 11. STRANICI OD SHEME !!!



2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.41 MB
 Pogledana:  2 krat

2.jpg



1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.6 MB
 Pogledana:  6 krat

1.jpg



FILIPS.jpg
 Opis:
MOJE NAPETOSTI
 Velikost datoteke:  65.43 KB
 Pogledana:  19 krat

FILIPS.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tvoje meritve prav vse odstopajo od napisanih v načrtu, kar je čudno.
Če bi samo ena bi še nekako posumil IC301 (navadno TL431). Tudi pri regulatorjih L7808 in LD1117 izmeriš namesto 8V kar 11,72V in namesto 1,8V pa 2,91V. Tudi čip AK4382A bi šel takoj cugrunt, ker ima TTL napajanje (+5V) ti pa izmeriš +7,29V !
Tako da po vsej verjetnosti nisi imel prave GND in meritve zato povsod odstopajo.
Odklopi konektor CN202 iz PSU plate, da vidiš kaj da samo napajalnik ven na CN202 pinih. Glej str. 40 service manuala. Dobiti bi moral vsaj 5V1 in 12Vstby, in če ni še ostalih napetosti (sw+3V3, sw+12V, -12V, -24V), potem boš moral dati pin12 (P-CONT-stby_ctrl) preko upora npr. 4k7 na GND.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sony123
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2014 21:29
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.23
Kraj: Varaždin

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Možno da nisem imel prave GND, kako pa naj vem katera GND je prava za kateri pin?
Kot sem že omenil, sem začetnik v praksi, AMPAK to ne pomeni da se nočem naučiti tako da je vsak nasvet dobrodošel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Črno žico V-metra daj na pin 3 (ali 6 ali 8 ali 10), z rdečo žico V-metra pa izmeri ostale napetosti na konektorju CN202 in jih tukaj napiši kakšne so.
Pazi, da se kaj ne dotikaš na primarni strani napajalnika, saj imaš tam omrežno napetost 230V~ in enosmerno cca. 320V= !!! burned



CN202.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  79.46 KB
 Pogledana:  2 krat

CN202.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri tudi instrument, če dobro meri. Izmeri kakšno baterijo 9V, 1,5 V....
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ohišje je zelo verjetno pravi GND.

Po mojem mnenju pa je napaka na procesorki plošči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko vstaviš CD (DVD) ga poskusi malo z roko zavrteti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sony123
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2014 21:29
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.23
Kraj: Varaždin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na instrumentu je bila skoraj prazna baterija in po zamenjavi baterije sem izmeril drugačne vrednosti.

Ko sem meril, konektor CN202 je bil odklopljen iz plate ter GND mi je bil 3 pin (če je ohišje ali kateri drugi GND se vrednosti ne spremenijo)

Nove meritve PSU plate so v priponki.



NoveMeritve.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  5.45 KB
 Pogledana:  3947 krat

NoveMeritve.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sony123
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2014 21:29
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.23
Kraj: Varaždin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In meritve ko so vsi konektoriji zastekani in je player prizgan.


psuPrizgan.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  5.34 KB
 Pogledana:  3941 krat

psuPrizgan.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično. Zdaj so napetosti na konektorju CN202 bolj normalne in GND je očitno tudi na ohišju.
Izmeri še napetosti na konektorju 1301 in 1305.

Preveri baterijo v daljincu. Če na daljincu stisneš in držiš za nekaj sek. STOP tipko, se kaj zgodi?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group