www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Parametriranje kalorimetra Enerkon

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 7:05 pm    Naslov sporočila:  Parametriranje kalorimetra Enerkon Odgovori s citatom

Prijatelj ima kalorimeter Enerkon (oz. Allmess oz. Itron) Echo CF II.

Pojavila se je napaka "n-Pro", kar pomeni, da kalorimeter ni parametriran. Na forumih sem našel, da se konfiguracija izgubi, če izklopiš baterijo (namenska zaščita proizvajalca).

Zanima me, ali obstaja kako opensource orodje za nastavljanje oz. če ima kdo dostop do profesionalne zadeve in bi mi to napravil (seveda za plačilo). Servis pravi, da se to ne da popravit in je treba kupit novega, ampak v to malo dvomim...

Hvala za vse napotke in pomoč!

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opensource zelo dvomim (mogoče pa).
Poskusi pa kontaktirati upravitelje blokov in jih prositi za pomoč. Oni imajo opremo za parametriranje (za merilnike katere oni uporabljajo - tako da bo nekaj klicanja Smile)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Idea Kontaktiraj zastopnika/proizvajalca ... sem pogledal kode napak : https://www1.itron.com/local/Heat%20UK%20Animation/alarms1.pdf , pa nisem našel take err kode not ...

Nekje je owners manual, kjer tudi piše postopek resetiranja na fabriške nastavitve, če se mikrokontrolerju zmeša ... lahko je tudi hardware napaka notri (hladni lot ipd), servis! Rolling Eyes

Upam, da imate v pogodbi o nabavi/montaži teh kalorimetrov tudi postavko o servisiranju in čiščenju teh naprav (upravnik z dobaviteljem). Mi imamo, je pa druga firma naprave ... Vprašat upravnika!

Ps.: info: vsi ti kalorimetri (vsaj na dvocevnem sistemu!) pri zelo malo pretokih NE kažejo točno moči in s tem porabe toplote (velika temp.razlika vode + mali pretok npr. 50L/min), v kolikor ni montiran v sistemu za njim by-pass ventil z "loop" cevjo. Tega večinoma niso vgrajevali, zaradi čimcenejše vgradnje za zadostitev predpisu. Razz ...

Exclamation Jest sem ta problem rešil z DIY predelavo svojega stanovanjskega dela "centralne" v bloku ... Kaže mi prav tudi pri par L pretoka Razz . zdej mi ne bi bilo ravno treba, ker so spremenili predpis predlani (ono o pod 40% porabe povprečja bloka na m2, da te opalijo po kvadraturi namesto po števcu, če premalo potrošis) .. Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spajky je napisal/a:
...ker so spremenili predpis predlani (ono o pod 40% porabe povprečja bloka na m2, da te opalijo po kvadraturi namesto po števcu, če premalo potrošis) .. Brick wall

To je zaradi svečkarjev, ki so ogrevali stanovanja na tegl in čajne sveče. Sosed pa kuril na polno, da ga ni zeblo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ali ti na Enerkonu niso dali programa za branje/nastavljanje števca "Itron CF Configuration Suite" ? Rabiš tudi posebni infrardeči sprejemnik-oddajnik. Standardni preizkušeno ne deluje.
Servis je tudi Energetika Ljubljana.
Obstaja en "open source" program, "IZAR@SET", a meni z njim nikoli ni uspelo nič.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group