www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aparat za peko kruha
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2011 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dipsi111 je napisal/a:
@ psevdonim

Suhi kvas najdeš skoraj v vsaki trgovini z živili - ponavadi se nahaja na oddelku kjer imajo pecilne praške, vanilin sladkor, ...

Recept za kruh, ki uspe iz prve v "skoraj" vsakem avtomatu (sicer bel):

180g jogurta - navadnega v lončku
200ml vode
200g ostre moke (tip 400)
400g gladke moke (tip 500)
1 zavojček suhega kvasa
1 čajna žlička soli (ampak pazi, da ne pride takoj v stik s kvasom, ker zavira vzhajanje)
1 čajna žlička sladkorja
2 jušni žlici olivnega olja

Nastaviš program normalno, 1000g kruha, srednje pečeno. Pa dober tek!

P.S. sam se izogibam pripravljenih mešanic za kruh.

LP Boštjan


Bom probal po tem receptu. Drugače pa mi je peka kruha po priloženem receptu uspela le če je bilo vse dozirano do grama!

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

problem z Gorenje BM900W zaenkrat videti rešen. Zamenjali so mi za novega, a tega sploh nisem želel odpreti, dokler ne bi našel 100% delujočega recepta. Po "snail-mail" pritožbi na Gorenje smo se dogovorili, da pridem s tem novim, nerabljenim aparatom v servis, kjer bodo po svojem preizkušenem receptu in s svojimi sestavinami spekli kruh v tem aparatu.
Prvič ni bilo uspešno, potem so nastavili nek termostat in sedaj (prvi preizkus doma) zgleda da bo. Malce nerodno, da moraš nov aparat najprej nesti na servis, da ga nastavijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam malo drugačno vprašanje glede kruhomata.

Prišel sem do rabljenega kruhomata EWA XBM1089 (baje ga je prodajal Mercator). Aparat sicer dela (prvi poskus peke je okusno uspel), vendar so problem iztrošene metlice za testo. Ena od metlic se je že prosto vrtela na osi, druga pa ima veliko zračnost. Problem sem začasno rešil z vijaki, vendar na dolgi rok to ni to (vročina, aluminij, vrtenje levo-desno in vijaki ne gre skupaj. Moram nabaviti nove metlice, da bo stroj uporaben.

Zanima me ali imajo različni aparati različne metlice ali je ta del večinoma po istem kopitu?

Namreč ne vem kdo je servis za ta aparat, oz, če so rezervni deli zanj sploh še dobavljivi.

Še sliki metlice:



Slika001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  88.95 KB
 Pogledana:  0 krat

Slika001.jpg



Slika002.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  93.25 KB
 Pogledana:  0 krat

Slika002.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale izgleda popolnoma enaka kot za Clatronic aparate. Za Clatronic vem da je bil v Kranju servis. Edison ali nekaj takega.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče im Etis tudi kaj podobnega na zalogi, sicer je pa Kranj bližje.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Za Clatronic vem da je bil v Kranju servis. Edison ali nekaj takega.

Je to mogoče mišljen servis Faraday? Jih bom povprašal v ponedeljek, če se njihov serviser (je član foruma) ne oglasi že kar v tej temi.

Hvala za informacijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

knethaken ebay.de
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ptc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Apr 2009 9:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.80
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal kolikor je meni znano se omenjene zadeve od Clatronica ne dobijo več.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem vedel da je ena znana osebnost iz področja elektrike.
Možno da se ne dobijo več.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 21, 2012 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(julij '12)
a kdo ve, kje se nastavlja temperatura pečenja pri Gorenjevem kruhomatu na sliki ?
Bil je že na servisu, da so nastavili na več, ker je premalo pekel, a opažam, da je to za nekatere moke še vedno premalo. Da ga pa ne bi za vsako moko posebej vozil na servis, me zanima, kje se to nastavi.
Sem bil zraven, ko je serviser to nastavljal, a sem bil premalo pozoren, kaj točno je delal; vem, da se odvijači pločevinasto notranje ohišje, a ne najdem nekega gumba za nastavitev, bolj razdiral ga pa brez nekih konkretnih navodil ne bi.



pre_002.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.84 KB
 Pogledana:  6 krat

pre_002.jpg



pre_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.43 KB
 Pogledana:  4 krat

pre_001.jpg



pre_003.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.56 KB
 Pogledana:  0 krat

pre_003.jpg



pre_004.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.63 KB
 Pogledana:  0 krat

pre_004.jpg



pre_005.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  30.32 KB
 Pogledana:  0 krat

pre_005.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na sliki pre_002.jpg se vidi da je termostat odmaknjen od pločevine. Verjetno ga je treba še bolj odmakniti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 31, 2017 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pekel kruh v navadni pecici, ki se segreje na 250 stopinj. Vse kar sem modificiral je, da sem dodal granitni kamen, na katerem sem pekel kruh. Rezultati so bili priblizno pekovski in na vsak nacin boljsi kot iz teh aparatov. Ce bi pec sla do 300 stopinj bi bilo se malo blizje izdelkom iz pekarn.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group