www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Preskakovanje releja v sesalcu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
razmooo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 07 Jun 2017 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 6:59 pm    Naslov sporočila:  Preskakovanje releja v sesalcu Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Doma se je pokvaril mobilni sesalec, ki deluje na 24V baterijo. Po priklopu se motor zavrti in iz releja se sliši preskakovanje stiakala. Vse to traja kakšno slabo sekundo, potem pa ugasne. Ali imate kakšno idejo, kaj bi lahko povzročilo to preskakovanje v releju?
Spodaj prilagam še sliko vezja.

Lep pozdrav!



slika_vezja_sesalca.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.75 MB
 Pogledana:  26 krat

slika_vezja_sesalca.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IXA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 22:20
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.52
Kraj: Bizeljsko

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot prvo, premeri napetost baterije (akumulatorja).

LP, Igor
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
razmooo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 07 Jun 2017 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napetost baterije je cca. 24,5 V.
Bom poskusil zamenjati rele in javim kako bo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je to napetost v mirovanju, to ne pomeni in ne pove kaj dosti. Pomeri napetost baterije v obratovanju motorja, preveži kontakte releja in poskusi, pomeri in poročaj za koliko se sesede napetost baterije.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
razmooo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 07 Jun 2017 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napetost ob zagonu pade na prb. 13V
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rele menjaj. Applause Sedaj je 24V, menjaj za 12VDC. Applause

Resno: baterija je fuč, zato se napetost sesede.
Normalno je, da rele 24VDC preskakuje pri 13V.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
razmooo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 07 Jun 2017 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probal sem naslednje.
1. priklopil sem motor direktno na baterijo in dela tako kot mora.
2. Ko je bil motor izklopljen, sem vklopil sesalec. Rele ne preskakuje več, ampak se vklopi in slabo sekundo za tem izklopi.
3. Dal sem 24V na tuljavo releja direktno iz baterije in rele tudi dela tako kot mora.

Sklepam, da je težava v krmilniku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napisal si, da ob vklopu pade napetost baterije na približno 13V.

Koliko časa traja ta padec napetosti in če se ta napetost po nekaj sekundah dvigne in do kam?

Kako pomeriti med delovanjem, tako kot sem ti že napisal v mojem predhodnem odgovoru.

Omenjaš 24V baterijo - akumulator... daj malo več podatkov: NiMH, LiIon, ... Katere baterije in koliko celic. Vsekakor je padec pod 20V med obratovanjem znak, da nekaj ni najbolje z baterijo, ni pa nujno, napiši točno in kaj več o bateriji.

Priklopil si motor direktno na baterijo, praviš, da deluje kot mora... po čem to sklepaš? po zvoku ali po meritvah: vrtljaji motorja, napetost na motorju, tok motorja, ...
Motor se vrti na 24V, pa na 13V tudi, zvok je zelo podoben, se pa da zelo dobro slišati razliko. Pomeri napetost motorja in baterije še pod temi pogoji, priklopi še enkrat motor direktno na baterijo in naredi omenjene meritve.

Če je napetost baterije prenizka, se pojavi težava v krmilniku, logično, ane, drugega ni za pričakovat.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

razmooo je napisal/a:
Napetost ob zagonu pade na prb. 13V


Kje si nameril 13V? Na sponkah baterije?
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tunek30
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Sep 2017 13:28
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2017 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Baterije, če niso obremenjene pakažejo nazivno napetost. Ko pa s eobremenijo so t navadno industrijske NI-CD ali NI-MH in pade napetost. Sočasno pa elektronika zaščiti baterije. Zato pa je škljocanje releja. Tukaj bi bilo edino pametno, da se baterije preizkusijo vsaka celica zase in preveri kapaciteta. Tudi sam sem imel primer in so bile vmes celice slabe in so kazale nazivno napetost. Ko pa si priklopil porabnika pa so se sesedle.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group