www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ferroli p7 napaka A04

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pacar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Dec 2013 2:50
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.23
Kraj: Petrovče

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 31, 2017 1:50 pm    Naslov sporočila:  Ferroli p7 napaka A04 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Imam gorilec Ferroli p7
Začelo se mi je dogajati da mi pri cevi za doziranje pelet dobesedno bruha ogenj,ter se pojavi napaka A04.
Gibljiva cev za doziranje pelet je že čisto zrahljana od vročine.
Od samega začetka uporabljam avstrijske pelete in ni bilo težav.
Pogledal sem po nastavitvah ki so nastavljene po tovarniških navodilih.
Pobrskal sem po internetu in zasledil drugačne nastavitve za moj gorilnik. Katere so prave?

Nastavitve po mojih priloženih navodilih

t03 51
t04 8
t05 5
t06 100
t07 15
t08 51
t09 28
t010 74
t11 38
t12 120
t13 46
t14 150
t15 53
t16 170
t17 56

Nastavitve z interneta

t03 51
t04 12
t05 5
t06 80
t07 10
t08 38
t09 28
t010 74
t11 38
t12 133
t13 46
t14 150
t15 53
t16 170
t17 56

Lp Franc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 31, 2017 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napako A04 sproži temperaturno varovalo na cevi malo pred gibljivo cevjo.
Vzrokov je lahko več. Nekaj imaš umazano, premalo čiščenja ali preveliko doziranje pelet. Dimnik je čist? Ima dober vlek?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 01, 2017 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa imam malce drugačen problem, pred parimi dnevi sem zamenjal original svečko z novo keramično-seltron, potem je gorilec delal ok kaka dva dni, zdaj pa vsak dan meče ven a01. Peletni zalogovnik poln, z peleti ni težav, so suhi - cugmajster red devil.
Ko ga ročno vklopim oz. Resetiram dela potem pa naslednji zagon enostavno vrže ven a01. Se komu kaj svita kaj je lahko vse narobe?
Da odpravim napako moram it sistematično, možnost za možnostjo.

Lp
s
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 01, 2017 11:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek, zmontiraj nazaj originalno svečko.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kar dobro dela ne menjaš, razen če ne dela več. Svečka je bila zamenjana z razlogom, ker je originalna prenehala delovat.

LPS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A01, je napaka, ki pomeni, da ni prišlo do vžiga. Fotocelica ni zaznala ognja.
Premalo peletov, vlažni peleti, prašna fotocelica ali zaprašena odprtina skozi katero fotocelica vidi plamen. Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fotocelica.....kje se že točno nahaja? In kako jo očistit? Je potrebno bit extremno previden ali bo samo previden dovolj?


LPS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.39

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://jurnal.drona.ro/2012/12/16/stuck-sun-p7-pellet-burner-how-to-fix/

Na tej strani imaš spodaj shemo, vrjetno je lahko zapacana le luknja v gorišču. Kot nasvet ti lahko dam, če je možnost "zaglumi" in vrni keramično svečko nazaj in vzami navadno, ker keramična mi je zdržala natanko 3 mesece, ker je bila na rezervi in je ležala v omari na žalost garancija ni več veljala. Ko sem kupil naslednjo sem vzel navadno in je prodajalec potrdil, da so keramične slabe (lahko pa mi je samo pihal na dušo) .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2017 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacije, fotocelica je bila zapacana da se sploh ni videla. Vem kdaj sem jo pozabil očistiti, ko je oljni gorilnik bruhal saje zaradi nepravilnih nastavitev in je celo kurilnico pobruhal z sajami, takrat je tudi ferolli bil cel črn, sčistil sem vse razen fotodiode.
evo gorilnik prede ko mucek že par dni brez napake.

Hvala

Lps
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.39

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima kakšen uporabnik foruma mogoče kakšne druge poti oz. dobavitelja vžigalne svečke, meni je keramična delovala 3 mesece, originalna pa mi ponavadi dela okrog pol leta. Ker imam vedno eno na zalogi mi seveda garancija preteče ko je svečka še ganc nova. 50€ stane kjer sem gledal, obstaja kje cenejša varianta?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hocancan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 10:54
Prispevkov: 386
Aktiv.: 2.28

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ravno danes sem tudi jaz zamenjal vžigalno elektrodo.Bom videl kako dolgo bo delovala.
_________________
Lep pozdrav, Milan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
da se še jaz malo priključim glede menjav grelne svečke oz. grelca za vžig pelet. Imam centrometalov gorilec in sem za božič menjal grelec za vžig pelet in to po skurjenih cca 22 tonah pelet, gorilec namreč dela šesto zimo, do sedaj bp brez ustavljanj, tako da me zanima, kako da uporabniki Ferolijevih gorilcev ne reklamirate teh svečk, po mojem ni normalno, da se svečka menja enkrat ali celo dvakrat na sezono. Moj strošek je bil 51 €, zamenjal sem pa sam.
Pa srečno in toplo v 2018
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
THOR
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 26 Maj 2023 8:46
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.29

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2023 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam ze slabih 10 let gorilec ferroli sun p7. Gorilec do sedaj deloval brez pripomb, razen da so se nekajkrat na leto zabasali peleti v vstopu v gorilec, se pravi nic groznega.

Kaksen mesec nazaj se mi je pa začel pojavljati problem, da ko prižgem gorilec na enkranu začne utripati napis v spodnjem desnem kotu FH za prepihovanje ampak ventilator se ne prižge, to traja približno 3 minute nato se cikel prepihovanja zaključi brez, da bi ventilator deloval. Za tem ciklom je ponavadi sledil vžig, tu se pa ventilator samo prižge za slabe 3 sekunde nato pa se izklopi in tako zaganjanje ventilatorja lahko traja tudi cel dan razen, če rahlo užgeš po gorilcu se lahko zgodi da pride do cikla vžiga in prvega doziranja pelet.
Na čase ne vsakič pokaze napako F05 kar naj bi pomenilo, da je stisnjena cevka/ ventilator umazan / ventilator zanič. Ker prve dve možnosti nista bile vzrok sem predvideval, da je ventilator res zanič (je že tudi kar glasno ropotal), par dni nazaj sem zamenjal ventilator, prižgal gorilec in je normalno pričel delovati, cez slabi dve uri je bila enaka težava kot pred menjavo ventilatorja.

Ali bi bil lahko priblem v elektroniki?

PS. ko gorilec kdaj prižgeš lahko normalno deluje tudi 1 teden nato pa pride do te težave.

Če se je že kdo srečal ali pa ve v čem je težava bi bil zelo hvaležen odgovorov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
THOR
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 26 Maj 2023 8:46
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.29

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2023 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam ze slabih 10 let gorilec ferroli sun p7. Gorilec do sedaj deloval brez pripomb, razen da so se nekajkrat na leto zabasali peleti v vstopu v gorilec, se pravi nic groznega.

Kaksen mesec nazaj se mi je pa začel pojavljati problem, da ko prižgem gorilec na enkranu začne utripati napis v spodnjem desnem kotu FH za prepihovanje ampak ventilator se ne prižge, to traja približno 3 minute nato se cikel prepihovanja zaključi brez, da bi ventilator deloval. Za tem ciklom je ponavadi sledil vžig, tu se pa ventilator samo prižge za slabe 3 sekunde nato pa se izklopi in tako zaganjanje ventilatorja lahko traja tudi cel dan razen, če rahlo užgeš po gorilcu se lahko zgodi da pride do cikla vžiga in prvega doziranja pelet.
Na čase ne vsakič pokaze napako F05 kar naj bi pomenilo, da je stisnjena cevka/ ventilator umazan / ventilator zanič. Ker prve dve možnosti nista bile vzrok sem predvideval, da je ventilator res zanič (je že tudi kar glasno ropotal), par dni nazaj sem zamenjal ventilator, prižgal gorilec in je normalno pričel delovati, cez slabi dve uri je bila enaka težava kot pred menjavo ventilatorja.

Ali bi bil lahko priblem v elektroniki?

PS. ko gorilec kdaj prižgeš lahko normalno deluje tudi 1 teden nato pa pride do te težave.

Če se je že kdo srečal ali pa ve v čem je težava bi bil zelo hvaležen odgovorov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group