www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Administrator me blokira - rešeno

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 683
Aktiv.: 3.51
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 1:10 pm    Naslov sporočila:  Administrator me blokira - rešeno Odgovori s citatom

Ali je kakšna dobra duša, ki bi mi povedal kako tole enostavno izklopim.
Po mojem sem te nastavitve fasal s kakšnim update windowsev (8.1)
Rad bi namestil program za nastavitve merilnega pretvornika, pa me tole heca.
PC je moj laptop in sem mislil, da imam nadzor nad njim, pa mi ga je Microsoft prevzel.

[img]https://www.elektronik.si/phpBB2/album_pic.php?pic_id=5736[/img]


Nazadnje urejal/a BojanR Sre Nov 15, 2017 3:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda: https://superuser.com/questions/1252575/unable-to-install-clickonce-application-due-to-security-settings-windows-10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MS je preventivno blokiral zagon tega programa/inštalacije. Kot uporabnik mogoče nimaš dovolj pravic za izvajanje inštalacij tipa .exe, .msi itd. in to lahko narediš samo kot administrator, ki je privzeto skrit in bi ga moral prej aktivirati.

Imaš vsaj dve možnosti brez čaranja po registru:

1. Sprememba pravic
Nadzorna plošča --> Uporabniški računi --> Spremeni nastavitve nadzora uporabniškega računa in drsnik spusti povsem navzdol.
Sicer te opozori, da to ni proporočeno in se s tem moraš strinjati. S tem dobiš kot uporabnik večje pravice za inštalacije, spreminjanje itd. Moraš se zavedati, da te pri tem početku MS ne bo več spremljal in težil, da je lahko določen klik na neznan .exe program, java priponka v e-pošti ali program neznanega založnika (Publisher:Unknown) potencialna mina ali crypter.

2. Aktiviranje administratorja in zagon programa v profilu uporabnika z admin pravicami
Desni klik na ta Install program in izbereš "Zaženi kot skrbnik".

Da to deluje moraš prej aktivirati administratorja, saj je privzeto skrit. To narediš tako:
Klik na Start in tipkaš besedo CMD, ki se pojavi v iskalnem rezultatu kot "Ukazni poziv", desni klik na Ukazni poziv in izberi "Zaženi kot skrbnik", odpre se črno CommandPrompt okno kjer vtipkaš ukaz:
net user administrator /active:yes
dobiš obvestilo, da je ukaz bil sprejet.

Tako si zdaj aktiviral administratorja in ob login začetnem oknu imaš zdaj možnost izbire tudi njega.
To je dobro vsaj iz dveh razlogov: Če se ti kot uporabniku sistem sesuje/blokira se lahko logiraš kot administrator in zadeve rešiš, drugo pa je kaka okužba uporabnika in spet z admin računom vstopiš skozi stranska vrata.
Obvezno ga zaščiti z močnim geslom !

3. Preventivni pregled neznanega Install programa
Predno karkoli klikaš s tem Install programom za nastavitve merilnega pretvornika ga prej uploadaj na znan naslov https://www.virustotal.com/#/home/upload kjer ga nekaj 10 različnih antivirusnih programov preskenirajo. Tako si vsaj malce bolj pomirjen, da ni potencialna bombica.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 683
Aktiv.: 3.51
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, tako res dela. Saj sem probal že na več načinov, do zdaj neuspešno.

Dušan, to kar ti predlagaš, sem praktično vse probal, spremeniti moraš register ... security/Trust manager/prompting level v enable.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group