www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električni pastir

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 01, 2017 9:43 pm    Naslov sporočila:  Električni pastir Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Izdelati hočem električnega pastirja, ki bi se napajal s pomočjo sončnih celic (vmes bo itak akumulator), ki pa bo imela dvoosno sledenje soncu. Vendar imam težavo.
Načrt za električnega pastirja imam z vhodno napetostjo 12V. Na internetu sem našel tudi sončno celico z izhodno napetostjo 12V. Zdaj pa iščem po internetu in odkril sem, na neki strani, da so 9V akumulatorji zelo poceni. V ponudbi je 90 ali 130 Ah akumulator (solni) ki pa niso dražji od 20€. Ker bi rad čimbolj poceni prišel skozi me zanima ali se da v 12V sistem neakako vgraditi 9V akumulator, ali potrebujem 12V akumulator oziroma moram potem imeti če že imam akumulator 9V, tudi imeti sončno celico in električnega pastirja 9V.

Zgoraj je omenjeno, da bi rad čim bolj poceni oziroma ekonomično skozi prišel, saj je to maturitetna naloga 4 letnik Vegova elektrotehnik- energetik, pa je moja smer.

Prosim za predloge oziroma pomoč.

_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 01, 2017 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12V 12Ah gel te stane 27€...
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen747
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2017 12:33
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2017 12:55 pm    Naslov sporočila:  Električni pastir Odgovori s citatom

Pozdravljen sirjost mene zanima ce bi mi lahko poslal shemo elektricnega pastirja saj sem odlocil za maturitetno nalogo narediti podoben projekt ampak nenajdem nobene pametne sheme. Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2017 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je tega precej!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zanko112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 21 Nov 2017 12:56
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2017 1:14 pm    Naslov sporočila:  Motor za premikanje celice Odgovori s citatom

Pozdravljen!
Mene zanima kakšen motor si uporabil za premikanje celice, ter kako si izvedel prenos na samo celico da se vrti. Jaz bom za krmiljenje motorja uporabil mikro krmilnik arduino. Imaš mogoče kakšno sliko kako vse skupaj izgleda ter kako je narejen prenos na celico. Smile

_________________
Mehatronik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group