www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

rigol ds1054z
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mare13
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Okt 2017 22:27
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.26

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2017 1:02 pm    Naslov sporočila:  rigol ds1054z Odgovori s citatom

Kod ste morda opazili v drugi temi si zelim zgraditi manjo hobby delavnico. Naslednja stvar, ki bi si jo rad kupil je osc. Ko sem se hodil v solo je bil hameg nekaj zelo dragega in skoraj nedostopnega za hobby. Danes vidim, da dobis ze 50Mhz osc za slabih 400eur. Poleg tega se ga pa da se odklenit na 100Mhz,.. v glavnem, ker vidim da so kitajci mocno prodrli na trg me zanima, ce ima kdo doma tak ali podoben osc in kako se kaj obnese? Priporocate kaj drugega? Rabim seveda samo za hobby,..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2017 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam siglent-sds-1152cml Ne uporabljam ga zelo veliko. Mi pa za moje potrebe dobro služi.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2017 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Siglent SDS_1102CML 2x 100MHz kupil za nekaj malega čez 300eur. Zaenkrat zelo zadovoljen, ko bom rabil boljšega, ga bom pač kupil in hkrati obdržal stare Smile
Včasih mi pri delu zadiši 4 kanalni, ampak ker je to redko, si pomagam z dvema osciloskopoma naenkrat, pa kar gre zaenkrat brez težav.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2017 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam Rigola že par let, z njim sem zadovoljen.

Lp, Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S hackom v kompletu je rigol definitivno bestbuy ... Brez pa primerljiv sigilentu in podobnim. Sam bi vseeno vzel prvega: sodelavec ga je kupil in je vrhunski za 400 eur (4 kanali po 50 MHz, se ga da dati na 100 MHz), bp se postavi ob bok mojemu Teku.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eboc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Maj 2005 8:42
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem zadovoljen z (hacked) Rogolom. Mogoče so 4 kanali preveč. Edino kar me *malo* moti je glasnost ventilatorja, a je bolje kot je bilo pri prejšnjim modelu in v končni fazi se da ventilator zamenjat s tišjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eboc je napisal/a:
Mogoče so 4 kanali preveč.


... Razen takrat, ko jih rabis Wink In ker je gor tudi dekoder za kup protokolov, 4 kanali kar prav pridejo ... Ne vedno, ampak sem in tja pa!

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eboc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Maj 2005 8:42
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
eboc je napisal/a:
Mogoče so 4 kanali preveč.

... Razen takrat, ko jih rabis Wink In ker je gor tudi dekoder za kup protokolov, 4 kanali kar prav pridejo ... Ne vedno, ampam sem in tja pa!
Lp, G

Od viška ne boli glava, pravijo. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm in ravno poteka promocija in dobiš omenjenega Rigola za 380€ Think .
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljamo jih tudi na FE in so v redu.
Ravno danes pa smo našli dve fuč sondi (po manj kot letu uporabe). Kljukica zgublja stik s konico sonde. Da se enostavno popraviti s stiskanjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare13
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Okt 2017 22:27
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.26

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2017 5:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno bom dobro zapravil 380eur. Very Happy Bom kar naročil DS1054Z. Hvala vam za nasvete.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2017 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, doomed! Wink Dobra odlocitev! Btw, poklici na brncicevo v Amitech al kaj so ze, mogoce ga tudi tukaj dobis za tak denar ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiliconValley
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2018 15:20
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem kupil ta osciloskop sicer preko eBaya ampak to niti nima veze. Kupil sem ga ker sem si ga želel. Neke hude potrebe po njem nimam. Bi pa prosil, če mi kdo predlaga kakšno vajo, kako bi se ga naučil uporabljat.

Vem, malo čudno, da kupujem nekaj kar ne znam uporabljat, samo želja je bila prevelika, bi se ga pa rad naučil uporabljat. V šoli se ga nismo učili uporabljat, ker se računalniška smer,..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stric Google je tvoj prijatelj.
Povprašaj ga malo po "uporaba osciloskopa" in ti bo dal zadetkov toliko, da boš kar nekaj časa porabil, če boš želel vse relevantne prebrat.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
runothedog
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2015 22:07
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.15
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Tudi sam razmišljam o nakupu tega osciloskopa. Zanima me, če kdo ve, kje bi ga lahko kupil najugodneje
- na ebay je en za 920$
- na aliexpressu ga najdemo za 399$ + 100$ poštnina + X carina
- še najbolj ugodna opcija je, da kupim pri proizvajalcu za, trenutno 403€

Bi imel mogoče še kdo kakšen nasvet oz. ve, če bi ga lahko kje dobil ceneje?

Hvala vsem za pomoč.

Pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group