www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android telefon iz Ebaya ( kitajska)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ne kupim nobene nove stvari preko Ebaya, ker ima celotno politiko vracanja prilagojeno rabljenim zadevam. Sem se kar nekajkrat opekel, tudi ce je bil oglas deloma lazen. V enem primeru je pisalo posiljanje iz Nemcije, poslali pa so iz Kitajske. Posiljke nisem zelel sprejeti, ampak Ebay je dal prav prodajalcu, ces da sem jo dolzen prevzeti in da obdavcevanje in carina ni njihova stvar ter naj se dogovorim s prodajalcem.

Pri aliexpresu teh problemov nisem imel nikoli in zaradi tega raje narocim preko aliexpressa, ce le uspem izdelek tam najti za podoben denar.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prve težave. Smile

" Dear friends
Hello! Ebay check my information and temporarily freeze my shop. Removed my item. But do not worry, it does not affect our deal. We have already sent the item, and the tracking number will be added to PAYPAL in 72 hours. Any questions please contact us, we will immediately reply to you. Thank you for your purchase. "

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Prve težave. Smile

Upajmo, da je to eBay naredil samo preventivno. Se je pa enak telefon (od drugega prodajalca, ki je bil sicer na eBay ravno tako registriran aprila 2017) po isti ceni ponovno pojavil na portalu:
www.ebay.com/itm/6-0-XGODY-3G-Unlocked-Android-5-1-Smartphone-8GB-5MP-5MP-2SIM-4Core-Cell-Phone-/302457297843

Tudi sam sem par dni nazaj nabavil ta telefon predvsem iz firbca. Sicer ga bom koristil samo kot tablico, ker je počasen in težek - če ga dobim. V najslabšem primeru pa refund. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 6:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poročaj kako si uspešen.
Glede na to, da je telefon potrošna roba.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No jaz sem gledal nekega drugega, ki ni bil iz eBaya ampak neke kitajske trgovine. Izgleda, da jih to prodajajo kot po sistemu praznenja skladišča in takrat se želijo znebiti neke stare zaloge. Cena je bila takrat spuščena iz 85 dolarjev na 21 v drugih trgovinah so ga pa še zmeraj imeli po 85 dolarjev.
Aja govor je o HomTom HT17 Pro.

Ma kaj pa vpišete za iskalni algoritem, da vam ven stegne take poceni kitajce? Saj za tablico bi se mi ga še meni splačalo vzet.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Ma kaj pa vpišete za iskalni algoritem, da vam ven stegne take poceni kitajce?
Nič Very Happy
Iščeš samo po kategoriji (Cell Phones & Smartphones). Nato pa določiš kriterije, npr. new, price, free shipping, best match, buy it now... In potem jih eBay običajno sam predlaga med prvimi rezultati.
Link - v tem primeru za ceno med 10 in 20 dolarji: http://ebay.to/2xdsNtP
Xgodya trenutno prikazuje na prvem mestu, ker je v tem času med bolj popularnimi. Smile

Edit: Xgodya zdaj ni več, oglas je že odstranjen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, dobra dva meseca je mimo, o telefonu pa ne duha ne sluha. Kot sem po tihem tudi pričakoval.

Ampak sedaj, ko poskušam uveljaviti vračilo denarja, pa se nekako ne znajdem, kako naj bi postopal.
Namreč v zgodovini nakupov v padajočem meniju "more actions" nima možnosti izbire " i didn't receive it" kot je to mogoče pri nekaterih drugih naročenih izdelkih.

Kako se postopa v teh primerih.Sicer bom najprej poslal sporočilo prodajalcu, a imam bolj malo upanja na odgovor, glede na toda ga je E-bay "odstavil" oz izbrisal.


lp
Uroš



Zajeta slika e-bay.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.14 KB
 Pogledana:  18 krat

Zajeta slika e-bay.JPG



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čudno, kakšen pa je bil obljubljen dobavni rok?

Če je že potekel zadnji dan potem bi moralo veljati tole.

Sem šel zdajle pogledat in uporabnika bnf8850 ni več na eBayu.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pet Nov 24, 2017 12:16 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Kako se postopa v teh primerih.

Po dobrih dveh mesecih tudi jaz nisem prejel ničesar. Očitno je šlo za potegavščino. Kupnino sem že dobil povrnjeno. Postopek za vračilo pa je takšen: pošlji sporočilo prodajalcu – kot si se že sam namenil. V sporočilu opišeš, da nisi ničesar dobil že dva meseca. Seveda označiš tudi zahtevo za refund. Ker je prodajalčev račun že izbrisan, bodo primer samodejno prevzeli na eBayu. Potem dobiš povrnjeno kupnino (vsaj v mojem primeru je bilo tako).

Je pa tudi mene začudilo, ker naj bi bil uraden rok za upravičenost vračila kupnine samo 30 dni od dneva nakupa. To pomeni, da bi moral v tem roku pričeti s postopkom. Kar je seveda nenavadno, glede na to, da pošiljke včasih potujejo precej dlje časa.

-----------------------

Sicer sem zadnji čas malo spremljal situacijo s telefoni na eBayu in izgleda, da prevarantov ni malo. Običajno se novi oglasi pojavijo proti koncu tedna (recimo od četrtka do sobote). Preden eBay reagira in odstrani oglas, jih prevaranti med vikendom lahko kar precej prodajo.

Najbolj očitnim prevarantov se je možno izognit, spodaj je nekaj napotkov.
1. Prvi indikator je seveda čudežno nizka cena: telefon s tržno ceno 50+ € se prodaja recimo po 20 €. Pri tem znamka telefona ni pomembna: »ogroženi« niso samo iPhoni in Samsungi, ampak tudi vsevrstne kitajske znamke (v tem primeru je bil to Xgody).
2. Potem je potrebno preverit račun prodajalca. Običajno gre za takšne (ukradene?) račune prodajalcev, ki imajo prodanih le nekaj deset kosov. Po možnosti tudi same pozitivne feedbacke. Nekateri izmed takšnih računov so bili odprti le pred nekaj meseci – to sicer ni pravilo.
3. Za tretjo stvar pa prav tako ni nujno, da je izpolnjena. Je pa skupaj z zgornjima dvema jasen znak prevare: če v računu prodajalca piše, da je npr. iz ZDA (navedeno kot: "Based in United States" ali "Member since ... in United States", potem bi od tam verjetno moralo biti tudi blago. Včasih je v takšnem primeru izdelek iz Kitajske (razvidno v opisu izdelka pod "Item location"). Poleg tega je tudi opis izdelka v takšni popačeni angleščini, ki bi bila za nekega ameriškega govorca smešna. Ali pa je opis celo v kakšni francoščini ali španščini.

Če zgornji pogoji niso izpolnjeni, to seveda ne pomeni, da je prodajalec 100 % zanesljiv. Se je pa s tem preverjanjem možno izognit vsaj najbolj očitnim prevarantom.
Po drugi strani pa pri enemu top-rated sellerju s tisoči prodanih izdelkov lahko kupujemo s precej visoko stopnjo zaupanja. Takšni pa žal ne ponujajo čudežnih cen Smile

Pri telefonih iz tujine je nerodno tudi uveljavljanje garancije. Če telefon ne deluje brezhibno, ima potem kupec stroške z vračanjem pošiljke ali pa vsaj časovne stroške (zaradi čakanja na nov telefon ipd.).
Pri sami nabavi pa je treba upoštevat plačilo 22 % DDV-ja (nad 22 €) in še carine (za pošiljke z vrednostjo nad 150 €, ki prispejo iz območij zunaj EU).

Potem je skorajda bolj udobno kupit telefon iz neke domače (spletne) trgovine. Mimogrede: 24. novembra je ravno črni petek, ko se dobi različna roba z dodatnimi popusti – tudi nekateri telefoni. Če komu pride prav, tule je link s seznamom (spletnih) trgovin:
http://www.blog.uporabnastran.si/2017/11/20/black-friday-2017-crni-petek-24-11-2017-popusti-v-sloveniji-oz-v-slovenskih-trgovinah-na-black-friday-2017/

Če se kdo zanima za Xiaomije (precej spodobne kitajske telefone za svojo ceno), kupljene v Sloveniji, pa se najde Black Friday ponudba tudi v Mishopu:
https://www.mishop.si/black-friday-137

LP


Nazadnje urejal/a lencc Pet Nov 24, 2017 12:19 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 12:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hu lencc, odlično napisano, zagotovo bo še komu prav prišlo Applause !
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lencc to si red dobro napisal.

Jaz moram priznati da sem od zacetka bil malo skepticen glede kitajskih telefonov. Sicer nisem gledal te za 50€ ampak malo vec. Nazadnje sem tudi sam ubodel enega kitajca (Xiaomi) katerega sem kupil preko zgoraj omenjene strani Mishop.

Res korektno, dobavljeno hitro, ter tocno tako kot naroceno.

Mislim da je lencc pozabil dodati se eno spletno stran kjer se da marsikaj prebrati o zgoraj omenjeni znamki ter predvsem o nakupu preko "zaupanja vrednih " straneh.

http://www.izberixiaomi.si/

mogoce se komu pride prav Smile

p.s. To vsekakor ni reklama za omenjeno trgovino ali karkoli ampak res zanimiva stran o zgoraj omenjenem proizvajalcu.

_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group