www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z motorjem Nice za drsna zunanja vrata
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
poldejanez
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 27 Nov 2017 22:33
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2017 10:43 pm    Naslov sporočila:  Težave z motorjem Nice za drsna zunanja vrata Odgovori s citatom

Spoštovani,

na vas kot strokovnjake se obračam v zvezi s težavo z motorjem za zunanja drsna vrata (za dvorišče). Težava je v tem ko pritisne mraz (temperatura 0 stopinj ali manj) se vrata ne premikajo več, utripa samo luč. Ugotovili smo, da če s fenom grejemo motor oziroma elektroniko v motorju, potem vrata normalno delujejo. Težava je torej v elektroniki, ki ne deluje v mrazu (pod 0 ali minus). Ali morda kdo ve za kakšno rešitev? Motor ni več v garanciji je star okoli 4 leta. Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2017 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ima ta motor kakšen motorski kondenzator? Če ga ima je verjetno že oslabel in ga bo potrebno zamenjati z novim.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 4:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proizvajalec? Tip motorja?

Tvoje vprašanj je podobno, kot bi mehanika vprašal zakaj mi avto ne vžge, pa nič povedal kakšen s kakšnim motorjem......
V glavnem več podatkov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko je tudi hladen lot na elektroniki ali napaka na kontaktu releja. Če bi v profilu označil od kod si, bi imel več možnosti za konkretno pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enako težavo z enakim pogonom imam sam v podjetju. Nisem še še našel časa, da bi točno ugotovil kaj je narobe. Sumim pa da je težava fotocelica. Imam občutek, da zaradi razstezanja materiala, na katerega je pritrjena fotocelica pride do premika žarka. Težava se pojavlja namreč vedno pri zapiranju. (Popolnoma enaka težava se namreč pojavi pri zelo močnem sneženju)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, v tvojem primeru je vsekakor najbolj verjeten vzrok slaba (netočna- mejna ) nastavitev fotocelice. Smo imeli isti primer v našem podjetju( drsna vrata na kar petih mestih). Pri močnem sneženju si vrata normalno odprl zapreti pa jih nisi mogel pri močnem sneženju ( ovira med vrati in jih zaradi varnosti pač ne pusti zapreti).
Za poldeta bi pa rekel da je možnosti napake več:

- Poznam pogone FACC, FBT in še nekatere druge( predvsem starejši) in imajo nastavitev mehanske sklopke na osi pogonskega motorja ( ob preveliki mehanski oviri zdrsne). Ob mrazu je vsekakor lahko vzrok, da sklopka drsi - smo imeli take primere.
- druga verjetna možnost je vsekakor lahko slab zagonski kondenzator v kolikor so za pogon uporabljeni asinhronci.
- in pa pač slabi spoji na elektroniki oz relejih - kot so že drugi omenili.

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na pogonu nice sem tudi jaz imel slab spoj. Neverjetno, da je toliko časa delalo.

Imel sem tudi druge težave. Slabo pritrjen pogon se je zavrtel, odlomil aluminijast ščitnik za zobnik, uničilo je zobato letev...

Monter ni povezal antene, zato je delalo samo 2 m od sprejemnika.... Nekaj m koaksa je rešilo situacijo, sedaj ima domet konkretno daljši.

Silvo, poglej, če ni slučajno kaj losano, ker vrata kar plešejo, če je motor ohlapen. Naslonijo se na drog, kjer je montirana celica in lahko, da ti prekine žarek. Pri meni je monter uporabil kar parice iz UTP kabla, namesto ustreznejšega kabla, na preboju je uničilo izolacijo, ker je drgnilo ob kovino. Vse skupaj je sicer nekaj silikoniral, vendar to ni to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bom imel čas jutri, se jih lotim. Preden sem šel s službe jih ni šlo zapreti avtomatsko. Domnevam, da število utripov opozorilne luči ponazarja napako. Ob stisku daljinca je en dolg ter dva kratka utripa nato sledi pavza in še dva kratka utripa.
qwertz,
Očitno gre za iste šalabajzer-je. Tudi pri meni so uporabljeni UTP kabli.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel diagnstiko napak.

V mojem primeru je očitno res težava fotocelica.



napake.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  237.27 KB
 Pogledana:  25 krat

napake.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš slučajno cela navodila pri roki?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prilogi


robuskit3.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  robuskit3.pdf
 Velikost datoteke:  673.33 KB
 Downloadano:  15 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ista vrata enake težave.
Začelo se je pojavljat sedaj, ko je postalo hladneje. Najprej sem sumil, da je prišlo do zvijanja drogov na katerih so fotocelice. Javljen alamm kaže na to. A težava je očitno drugje. Danes sem zadevo razkopal. Vezje sem očistil - v ohišje so prišle mravlje. Opazen je bil tudi slab stik na konektorju. Kontakte sem očistil proščico vrnil. Zadeva funkcionira. ... žal ne za dolgo. Čez čas vrat ni šlo niti odpret. OK vzamem fen škatlo rahlo ogrejem - zadeva začne delovati.

Kaj je takega na plati da bi lahko delalo s*anje? Procesor sem preventivno polotal. Kakega slabega spoja nisem opazil.
Jutri bom ploščico vzel iz škatle, jo priklopil ter s plinslim spajkalnikom poskušal ploščico točkovno segrevati.



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, meni ga je biksalo podnožje varovalke.

klik

Simptomi pa enaki kot pri tvojih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Qartz ? Temu včasih toplota prija, da začne delat ampak ponavadi ne za dolgo....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom jutri brikal varovalko - poročam.
Kristal ? Dvomim - ura očitno teče, ker javljanje napake (dva kratka utripa ter pavza 1S deluje)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group