www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kje na štajerskem kupiti oz kdo navija transformatorje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 12:43 pm    Naslov sporočila:  Kje na štajerskem kupiti oz kdo navija transformatorje? Odgovori s citatom

Zdravo,
Spravljam se k predelavi avtoojačevalca na 230v, potreboval bom transformator mislim da 55-0-55 300VA ampak še nisem siguren, ko bom siguren bom tudi napisal v kategorijo mali oglasi, če ma mogoče kdo rabljenega.
Vglavnem zanima me kje v Mariboru bi lahko dobil transformator oz. če jih kdo navija in kakšne so cene?

Hvala lepa

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenija je tako majčkena, da je čisto vseeno kje se nahaja proizvajalec, zakaj torej omejitev na štajersko? Zaradi poštnine?

Tvoji podatki so zagotovo napačni, pri 300W ojačevalniku nimaš napajanje +/- 55V, običajno je tja do +/- 35V izjemoma nekaj več. Pomeri med obratovanjem, kakšna je napetost, previdno, da ne boš naredil stik in kaj skuril.

Napetost navitja transformatorja bo morala biti za 1,41 (kvadratni koren iz 2) nižja od željene DC napetosti, ker bo šlo za sinusno izmenično napetost, ki jo boš usmerjal.

Originalno je v avtomobilskem ojačevalniku switcher, ki dela s kvadratno obliko izmenične napetosti, zato tega faktorja ni. Če vsega tega ne razumeš, potem se pred predelavo najprej nauči osnove, da ne boš čez nekaj tednov ali mesecev spraševal kako popraviti skurjen ojačevalnik Wink

Kaj pa samogradnja ojačevalnika?
Čez zimo moram razviti en več kanalni ojačevalnik za pokritje vseh prostorov v gostinskem objektu. Narejen bo modularno iz več različnih ojačevalnikov, vse skupaj zmontirano v eno večje ohišje. Precej verjetno je, da bom delal s TDA7294. Če boš spremljal moje objave na elektron.si, boš mogoče našel kaj zase.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Slovenija je tako majčkena, da je čisto vseeno kje se nahaja proizvajalec, zakaj torej omejitev na štajersko? Zaradi poštnine?

Tvoji podatki so zagotovo napačni, pri 300W ojačevalniku nimaš napajanje +/- 55V, običajno je tja do +/- 35V izjemoma nekaj več. Pomeri med obratovanjem, kakšna je napetost, previdno, da ne boš naredil stik in kaj skuril.

Napetost navitja transformatorja bo morala biti za 1,41 (kvadratni koren iz 2) nižja od željene DC napetosti, ker bo šlo za sinusno izmenično napetost, ki jo boš usmerjal.

Originalno je v avtomobilskem ojačevalniku switcher, ki dela s kvadratno obliko izmenične napetosti, zato tega faktorja ni. Če vsega tega ne razumeš, potem se pred predelavo najprej nauči osnove, da ne boš čez nekaj tednov ali mesecev spraševal kako popraviti skurjen ojačevalnik Wink

Kaj pa samogradnja ojačevalnika?
Čez zimo moram razviti en več kanalni ojačevalnik za pokritje vseh prostorov v gostinskem objektu. Narejen bo modularno iz več različnih ojačevalnikov, vse skupaj zmontirano v eno večje ohišje. Precej verjetno je, da bom delal s TDA7294. Če boš spremljal moje objave na elektron.si, boš mogoče našel kaj zase.

Ja no... rajše imam da sam osebno prevzamem, če je možnost. Drugače pa lahko tudi po pošti ja.
Na sekondarju transformatorja sem izmeril 55-0-50, je pa zanimivo, da pride v greatz 55vac iz njega pa 27vdc in -27vdc, gre pa napajanje od transformatorja direktno v greatz.
Končna napetost, ki doseže sam napajalniški del je 27-0-27vdc.
Ojačevalnik je drugače 1000w, 4kanalni, ampak sem se pozanimal in je baje največ 4x50 na 8ohm. Za vsak kanal ima B688 in D718 izhodna tranzistorja.

Sem prebrskal o samogradnji a nakoncu ugotovil da bi to bilo predrago za mojo finančno stanje.
Lp

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
Slovenija je tako majčkena, da je čisto vseeno kje se nahaja proizvajalec, zakaj torej omejitev na štajersko? Zaradi poštnine?

Tvoji podatki so zagotovo napačni, pri 300W ojačevalniku nimaš napajanje +/- 55V, običajno je tja do +/- 35V izjemoma nekaj več. Pomeri med obratovanjem, kakšna je napetost, previdno, da ne boš naredil stik in kaj skuril.

Napetost navitja transformatorja bo morala biti za 1,41 (kvadratni koren iz 2) nižja od željene DC napetosti, ker bo šlo za sinusno izmenično napetost, ki jo boš usmerjal.

Originalno je v avtomobilskem ojačevalniku switcher, ki dela s kvadratno obliko izmenične napetosti, zato tega faktorja ni. Če vsega tega ne razumeš, potem se pred predelavo najprej nauči osnove, da ne boš čez nekaj tednov ali mesecev spraševal kako popraviti skurjen ojačevalnik Wink

Kaj pa samogradnja ojačevalnika?
Čez zimo moram razviti en več kanalni ojačevalnik za pokritje vseh prostorov v gostinskem objektu. Narejen bo modularno iz več različnih ojačevalnikov, vse skupaj zmontirano v eno večje ohišje. Precej verjetno je, da bom delal s TDA7294. Če boš spremljal moje objave na elektron.si, boš mogoče našel kaj zase.

Ja no... rajše imam da sam osebno prevzamem, če je možnost. Drugače pa lahko tudi po pošti ja.
Na sekondarju transformatorja sem izmeril 55-0-50, je pa zanimivo, da pride v greatz 55vac iz njega pa 27vdc in -27vdc, gre pa napajanje od transformatorja direktno v greatz.
Končna napetost, ki doseže sam napajalniški del je 27-0-27vdc.
Ojačevalnik je drugače 1000w, 4kanalni, ampak sem se pozanimal in je baje največ 4x50 na 8ohm. Za vsak kanal ima B688 in D718 izhodna tranzistorja.

Sem prebrskal o samogradnji a nakoncu ugotovil da bi to bilo predrago za mojo finančno stanje.
Lp

Sem pa sicer šel zdaj gledat LM7294 čip in sem navdušen nad njegovo močno in minimalnim številom komponent, ki so potrebne.
V oči mi je padel mostični (bridged) način, ki da 150w na 8ohm.

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti si meril narobe, zato si dobil dvojno napetost. Ker je oblika napetosti kvadratna, se +/- 27V enosmerne kar lepo ujema s tvojimi izmerjenimi 55V, ki si jih meril na nam nepoznan način, najbrž niti sam ne veš dobro kako si meril in kako se pravilno meri.

+/- 27V se mi zdi skoraj malce nizko za tako močan ojačevalnik, ampak ker podatki večinoma pretiravajo (marketinški trik), oziroma so podani za konično moč, bo za 4x domnevnih 250W konične moči nekako kar držalo in seveda 4x 50W na 8 ohm tudi.

Na izhodu imaš točno tole, 2SB688 in 2SD718:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1803 Wink

Za tvojih +/- 27V DC, bi potreboval maksimalno 2x20V AC pri sinusni napetosti.

Glede TDA7294 oziroma D-MOS 100 oziroma 170W pa takole, vse je odvisno kakšen rompompom si želiš v bajti, zato si pač izbereš takega laudana, ki se bo drl po tvojih željah in predvsem finančnih zmožnostih, ki je pogosto za dijaški ali študentski žep še najbolj pomembno. Trafo za TDA7294 je primeren recimo do 2x 24V

Teh čipov imam še vsaj 50 na zalogi in jih moram ponucat, zato sem se odločil za to verzijo, za v gostilno bo več kot v redu. Pogoj več manjših ojačevalnikov je preprosto zato, ker je želja, da se regulira vsak prostor neodvisno...

Spremljaj me na www.elektron.si kjer bom upam v naslednjih nekaj tednih že objavil kaj otipljivega, narejenega na novo. Če se pa mudi, se mi pa valja nekje še nekaj tiskanih vezij ene izvedbe, ki je bila objavljena pred davnimi leti v reviji SE, vezje je rahlo predelano, da je lahko stereo ali mono v bridge. Takrat smo teh vezij naredili ogromno, zanimanje je bilo veliko, sestavljenih vezij in tudi delujočih pa je bilo s strani članov kar precej, zadovoljstvo tudi.
Kmalu po tistem so pri SE objavili uporabniku manj prijazno verzijo brutus, saj je bilo tiskano vezje dvostransko...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 10:38 pm    Naslov sporočila: icon_note toroid Odgovori s citatom

Odlicen audio toroid za 1HE enoto tukaj
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Ti si meril narobe, zato si dobil dvojno napetost. Ker je oblika napetosti kvadratna, se +/- 27V enosmerne kar lepo ujema s tvojimi izmerjenimi 55V, ki si jih meril na nam nepoznan način, najbrž niti sam ne veš dobro kako si meril in kako se pravilno meri.

+/- 27V se mi zdi skoraj malce nizko za tako močan ojačevalnik, ampak ker podatki večinoma pretiravajo (marketinški trik), oziroma so podani za konično moč, bo za 4x domnevnih 250W konične moči nekako kar držalo in seveda 4x 50W na 8 ohm tudi.

Na izhodu imaš točno tole, 2SB688 in 2SD718:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1803 Wink

Za tvojih +/- 27V DC, bi potreboval maksimalno 2x20V AC pri sinusni napetosti.

Glede TDA7294 oziroma D-MOS 100 oziroma 170W pa takole, vse je odvisno kakšen rompompom si želiš v bajti, zato si pač izbereš takega laudana, ki se bo drl po tvojih željah in predvsem finančnih zmožnostih, ki je pogosto za dijaški ali študentski žep še najbolj pomembno. Trafo za TDA7294 je primeren recimo do 2x 24V

Teh čipov imam še vsaj 50 na zalogi in jih moram ponucat, zato sem se odločil za to verzijo, za v gostilno bo več kot v redu. Pogoj več manjših ojačevalnikov je preprosto zato, ker je želja, da se regulira vsak prostor neodvisno...

Spremljaj me na www.elektron.si kjer bom upam v naslednjih nekaj tednih že objavil kaj otipljivega, narejenega na novo. Če se pa mudi, se mi pa valja nekje še nekaj tiskanih vezij ene izvedbe, ki je bila objavljena pred davnimi leti v reviji SE, vezje je rahlo predelano, da je lahko stereo ali mono v bridge. Takrat smo teh vezij naredili ogromno, zanimanje je bilo veliko, sestavljenih vezij in tudi delujočih pa je bilo s strani članov kar precej, zadovoljstvo tudi.
Kmalu po tistem so pri SE objavili uporabniku manj prijazno verzijo brutus, saj je bilo tiskano vezje dvostransko...


Zdravo,
ne izmeril sem prav, med sredinsko žico transformatorja in ostalima dvema, sem pa dobil namig da je do takega rezultata baje prišlo ker sem meril z standarnim voltmetrom in gre za napetost z zelo visoko frekvenco in bi baje rabil true rms meter ali pa osciloskom.

Trenutno premišljujem, da bi sestavil nekaj še močnejšega, gledam class D TDA8954, ampak me moti, da v bridge načinu pri 420w na 8ohm THD znaša 10%, to se mi pa zdi nesprejemljivo razen za kakšen subwoofer.

Trenutno gledam AB ojačevalce, sem se pa danes pogoravjal z mojim profesorjem in mi je povedal, da bom skoraj nemogoče dosegel 200rms na 8ohm...
Ja malo sem si premislil glede želene moči ojačevalca...

Moram še malo preiskati.
Bom spremjal na elektron.si

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 3:40 pm    Naslov sporočila: icon_note Re: toroid Odgovori s citatom

Milek je napisal/a:
Odlicen audio toroid za 1HE enoto tukaj
lp

hvala Very Happy sem si pa premislil, bom verjetno naredil nekaj močnejšega.

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:


ne izmeril sem prav, med sredinsko žico transformatorja in ostalima dvema, sem pa dobil namig da je do takega rezultata baje prišlo ker sem meril z standarnim voltmetrom in gre za napetost z zelo visoko frekvenco in bi baje rabil true rms meter ali pa osciloskom.



Tu mi nekaj ne gre v glavo. Kaj sploh imaš pred transformatorjem direkt 230V, ali je kakšno drugo vezje pred transformatorjem.

Ojačevalnik z TDA7294 imaš na Svet elektronike kit komplet pod imenom Brutos ojačevalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Močnejšega toroida pa nimam Anxious
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z IRS2092 se tudi da izdelati ojačevalnik.

lp.



irs2092.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  irs2092.pdf
 Velikost datoteke:  454.27 KB
 Downloadano:  17 krat


_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 3:21 pm    Naslov sporočila: icon_note TDA7293 Odgovori s citatom

Imam tudi dva modula,če koga zanima,fotke v prilogi z TDA7293 je enak 7294 ampak z višjo dovoljeno napetostjo mislim da je +-50V.


DSC05191.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  93.9 KB
 Pogledana:  3 krat

DSC05191.JPG



DSC05192.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  87.06 KB
 Pogledana:  2 krat

DSC05192.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 8:53 pm    Naslov sporočila: icon_note Re: toroid Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:
hvala Very Happy sem si pa premislil, bom verjetno naredil nekaj močnejšega.

Ne vem koliko imaš izkušenj, tako da predlagam, da malo umiriš konje.

Pri teh zadevah sicer lahko štartaš velikopotezni projekt, ampak v primeru premalo izkušenj, boš imel velike težave, tudi veliko dima in posledično stroškov... prej si tudi omenjal plitev žep.

Za začetek se mi zdi D-MOS 100W ali D-MOS 170W povsem dovolj, ugodno za žep, preprosto za izdelavo, solidna kvaliteta.

Višja kvaliteta in moč pa recimo:
Elektor PA300 (na elektronu je tudi namenska napajalna plošča s soft start)
Leach AMP
Studio 350AMP Silicon Chip

Za vse tri sem pred leti izdeloval tiskana vezja, mnogo uporabnikov je uspešno izdelalo krasne izdelke.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
kaja.alyo je napisal/a:


ne izmeril sem prav, med sredinsko žico transformatorja in ostalima dvema, sem pa dobil namig da je do takega rezultata baje prišlo ker sem meril z standarnim voltmetrom in gre za napetost z zelo visoko frekvenco in bi baje rabil true rms meter ali pa osciloskom.



Tu mi nekaj ne gre v glavo. Kaj sploh imaš pred transformatorjem direkt 230V, ali je kakšno drugo vezje pred transformatorjem.

Ojačevalnik z TDA7294 imaš na Svet elektronike kit komplet pod imenom Brutos ojačevalnik.


Ne pred transormatorjem je 12v
Avtoojačevalci imajo impulzni modulator (mislim da se mu tako reče), ki 12vdc spremeni v ac (mislim da ni ravno ac, 12vdcju da visoko frekvenco iz hitrim izklaplanjem in vklaplanjem), potem gre ta napetost na transformator...

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila: icon_note Re: toroid Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
kaja.alyo je napisal/a:
hvala Very Happy sem si pa premislil, bom verjetno naredil nekaj močnejšega.

Ne vem koliko imaš izkušenj, tako da predlagam, da malo umiriš konje.

Pri teh zadevah sicer lahko štartaš velikopotezni projekt, ampak v primeru premalo izkušenj, boš imel velike težave, tudi veliko dima in posledično stroškov... prej si tudi omenjal plitev žep.

Za začetek se mi zdi D-MOS 100W ali D-MOS 170W povsem dovolj, ugodno za žep, preprosto za izdelavo, solidna kvaliteta.

Višja kvaliteta in moč pa recimo:
Elektor PA300 (na elektronu je tudi namenska napajalna plošča s soft start)
Leach AMP
Studio 350AMP Silicon Chip

Za vse tri sem pred leti izdeloval tiskana vezja, mnogo uporabnikov je uspešno izdelalo krasne izdelke.

Ja na bolhi sem zasledil Sharp SC8800, ki ima 2x200rmsa na 8ohm (2x stk4050), nisem še sicer poklical ampak bom to vzel če bo vse vredu. Za 160e se mi ne zdi pretirana cena, pač pričakujem na bom verjetno zamenjal vse kondenzatorje ker je to stara enota.

Bom pa izdelal ojačevalec z STK442-090 (2x 80w) ker imam STKja doma, tudi primeren transformator, greatz in hladilna rebra, ostale dele sem pa že naročil (skupen strošek 20e).

Glede izkušenj... "Mrdam" že enih 10let (od malega) doma malo, kakša priložnostna dela. Vedno delam nekaj kaj ima že točno določeno in preverjeno shemo iz interneta.
Najraje imam, če se mi doma naberejo komponente in lahko brez dodatnih stroškov nekaj naredim iz njih, ker kot dijak z štipendijo porabim vse že za bencin, itd... ki mi še ostane za ostale stvari, sicer pa včasih stisnem pol štipendije za kakšen projekt.
Zatakne se mi pa ko moram nekaj sam prepračunavati, dizajnirati. Nekaj se mi že sanja ampak raje vprašam, ker pol ponavadi ugotovim, da je v mojem sklepu kakšna napaka ali več Dancing

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group