www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

OBD vmesnik za ford avtomobile

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 10:22 am    Naslov sporočila:  OBD vmesnik za ford avtomobile Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo v Ljubljani vmesnik za Ford avtomobile, in bi bil pripravljen prebrat dol kode napak?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Letnik avta? Ce je OBD standard, se bi moralo dati z vsakim LM317 BT vmesnikom. Priletis mimo? Wink Imam Carista app, za kode prebrat in pobrisat bo kul.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Letnik avta? z vsakim LM317 BT vmesnikom.

Veseli december Mr. Green

ELM327 BT Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Veseli december Mr. Green

ELM327 BT Wink

Aha :bonk:

mucek je napisal/a:
Ce je OBD standard, se bi moralo dati z vsakim LM317 BT vmesnikom. Priletis mimo?

Za silo sem uspel popravit danes ... menjani kabli za sveče ... avto zdaj pelje, je pa ostala "Check Engine" lučka. Predpostavljam da kaj v zvezi z "Misfire cilinder ...". Priletim, ko boš imel kaj časa. Vmesnik sem sicer naročil, ampak bom od kitajcev še čakal nekaj časa nanj.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
........Vmesnik sem sicer naročil, ampak bom od kitajcev še čakal nekaj časa nanj..
Katero zverino si pa naročil, kajti tudi jaz čakam na Foxwel NT510 za Hondo.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se ne bosta uspela ujeti ti lahko jaz posodim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
.... ostala "Check Engine" lučka...
IMHO, bo ugasnila sama od sebe en dan.

Čene v manualu avta, poglej katere so vse varovalke za autoKomp (jih je verjetno več), jih ven pobereš-kasneje iste na isto mesto nazaj ! in počakaš vsaj 1h, da se ziher vsi kondiči izpraznijo. Ko priklopiš nazaj, bi moral avto iti na default nastavitve in se bo spet "učil tvoje vožnje" enih slabih 100km. Ker če odklopiš aku, ti zna vsaj zabrisat memorije autoradia, če ne celo, da ti ga zaklene !!! ( pa alarm etc..)

Pri mojem starem Puntiču so samo tri varovalke (za eno elektroniko!). Je stal 2,5 meseca , zadnji dan pred tem okoli nule in ni najprej hotel vžgat (jedva začel verglat!), ko je uspel, pa se mi je pojavila ista lučka-, ki je čez par vžigov/dni, ko se je Aku spet napolnil med vožnjo (brez glavnih luči), ugasnila ... Pa ni bilo treba hodit do mojega mehanika, da mi napako izbriše, ker vem, da je zdaj z njim Ok. Zgleda, da mi je bencin izhlapel iz cevi do motorja ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 9:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Katero zverino si pa naročil, kajti tudi jaz čakam na Foxwel NT510 za Hondo.

Jaka nič tako hudega. BT vmesnik, ki bazira na ELM327. Za napake prebrat in pogledat kak podatek senzorjev bi moralo biti dovolj.

Spajky ravno to, da (če) ugasne sama mi ni všeč. Bi rad vseeno pogledal, kaj vse je še zabeležil. Pred leti sem imel primer, ko mi je iz ljubega mira med vožnjo občasno padel v zasilni režim. Po ugašanju je avto delal normalno, napake pa nikjer zabeležene. Iskanje vzroka v tem primeru je nočna mora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilnev77
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jan 2010 13:09
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ELM327 in program forscan (http://www.forscan.org/) je zelo močno orodje za Forda. Lahko tudi dnevne luči konfiguriraš, skratka z manjšo predelavo na stikalo (CAN preklop)
imaš dostop do vseh računalnikov v avtu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se lučke prižgejo je lahko vzrok slab akumulator. Padec napetosti in slab zagonski tok pri starejših akumulatorjih . Tudi pri mojem Citroenu se je vžigala lučka airbag. Avto je sicer vedno vžgal ,potniki pa so me spraševali ,kaj se dogaja. Neprijeten občutek.
Po zamenjavi deset let starega akumulatorja ,so težave izginile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group