www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem december 2017
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Qrc pa takšni standardi. Whistle


GPS_antene.jpg
 Opis:
Ne gre skup
 Velikost datoteke:  100.57 KB
 Pogledana:  20 krat

GPS_antene.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Usmernik za "začetnike".

Dvakrat sem dobil na popravilo napajalnik sina sodelavca, ki obiskuje elektro šolo. Napajalnik je bi narejen v stilu LM317 -> 2n3055, brez vsake tokovne zaščite. Ko je šlo kaj narobe je delal po načelu " pameten popusti" Kot sem izvedel od sodelavca je ničkolikokrat ušel dim iz vezja, ki ga je testiral, ko pa je ušel iz 2N3055 pa sem ga dobil na popravilo Wink Ko sem ga dobi tretjič, sem se odločil, da dodam neko zaščito. Po brskanju po delavnici sem naletel na kitajski modulček z LM2596 ( naključni zadetek ebay ) Sam modul omogoča regulacijo toka in zmore do 3A in napetosti do 30V. Torej dodal sem le potenciometre, ter odstranil vezje z LM317 in 3055. Na panelu sem pustil voltmeter in nastal je čisto simpatični napajalnik s tokovno zaščito.
Pri tem je nastala ideja da skonstruiram en tak usmernik za začetnike z low cost "kitajskimi" deli katerega za drobiž lahko sestavi vsak začetnik.
Kaj je nastalo je prikazano na fotografijah v prilogi.
V škatlo sem "vtaknil" switcher 230 -> 24VDC 2A (NH cena pod 10€) Displej je z NH mislim da od ene starejše verzije logota ali easiy-a (2€) Za "CPU" sem uporabil ploščico arduina pro mini. (program sem pisal v assemblerju) Mislim da je okrog 2€ Če računam še potenciometre releje in ostalo navlako okrog 10€, se vse skupaj da narediti za okrog 30€
Tokovni zaščiti sta dve. Torej tokovna omejitev, ali izklop. Vrsto zaščite se izbere s stikalom. Nastavitev tokovne zaščite je zvezna - prednastavljena. (Pritisk na tipko in potenciometer- prikaz na LCD-ju) V trenutku nastavljanja izhod ni aktiven.

V koliko bo kak interes po samogradnji, lahko pripravim dokumentacijo.



BILD1720.JPG
 Opis:
Notranjost
 Velikost datoteke:  893.8 KB
 Pogledana:  20 krat

BILD1720.JPG



BILD1721.JPG
 Opis:
Notranjost
 Velikost datoteke:  678.03 KB
 Pogledana:  7 krat

BILD1721.JPG



BILD1722.JPG
 Opis:
Prikaz na displeju
 Velikost datoteke:  651.72 KB
 Pogledana:  5 krat

BILD1722.JPG



BILD1723.JPG
 Opis:
Obremenitev z 21W avtomobilsko žarnico. Napetost se ni nič sesedla. Nastavitve potenciometra enake kot na prejšni fotografiji.
 Velikost datoteke:  645.5 KB
 Pogledana:  4 krat

BILD1723.JPG



BILD1724.JPG
 Opis:
Nastavitev tokovne limite
 Velikost datoteke:  536.06 KB
 Pogledana:  2 krat

BILD1724.JPG



BILD1725.JPG
 Opis:
Tokovna limita je bila nastavljena na 200mA. Nitka 2W žarnice rahlo žari.
 Velikost datoteke:  586.6 KB
 Pogledana:  2 krat

BILD1725.JPG



BILD1726.JPG
 Opis:
Še tokovna zaščita. Pri tem rele izklopi izhod. Napaka se resetira s tipko. Koliko sem poskušal pri min. nastavljeni tokovni limiti pri max. napetosti "preživi" led dioda.
 Velikost datoteke:  629.26 KB
 Pogledana:  1 krat

BILD1726.JPG



_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Pon Dec 25, 2017 12:43 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

se mi zelo dopade, bi to delalpo tudi z usmernikom 30V10A ?
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

maki je napisal/a:
se mi zelo dopade, bi to delalpo tudi z usmernikom 30V10A ?
lp


LM2596 je za napetost do 35V in tok 3A. Torej napetost bi lahko reguliral do 30V - limit toka pa je 3A. Napajalni del lahko narediš tudi klasično (trafo, diodni mostič)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot vedno, iznajdljivi Silvo Applause
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjam frekvenco (band). Podobno temu tukaj.

Ker imam še nekaj takšnih DDS (AD9851) modulov, planiram drugo leto še QRP Allbander.



P1010001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  652.94 KB
 Pogledana:  4 krat

P1010001.jpg



Band pas filter 80m.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  190.69 KB
 Pogledana:  8 krat

Band pas filter 80m.png



3_6MHZ 2 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  308.9 KB
 Pogledana:  2 krat

3_6MHZ 2 (Large).jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 6:20 pm    Naslov sporočila:  Mail server Odgovori s citatom

Spet moram programirati...
IOT storitve. Pa naročnik noče odpirati portov na ruterju.
Je pa nekaj novega Smile



mailserverR.jpg
 Opis:
Jes, jes, jes.........
 Velikost datoteke:  119.24 KB
 Pogledana:  54 krat

mailserverR.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Menjam frekvenco (band). Podobno temu tukaj.

Brane kako lahko narediš delujoč pasovni filter brez da narediš milijon poskusov in iteracij ter natrosiš kup neumnosti podprtih z nekimi "verodostojnimi" meritvami po spletu? S tem filtrom gotovo nekaj ni v redu Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
....... neumnosti podprtih z nekimi "verodostojnimi" meritvami po spletu? S tem filtrom gotovo nekaj ni v redu Think

Itak, sedaj bo pa že vsak "šalabajzer" delal filtre, brez "znanstvenega" pristopa Razz , povrhu vsega se mu pa o tuljavah in feritih nekaj malega sanja, kot sem zasledil nekje drugje Very Happy .....

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, ta arduino generacija "mladcev". Vse bi samo z interneta pobrali, pa nimajo pojma kako deluje. Mr. Green
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
...Brane kako lahko narediš delujoč pasovni filter brez da narediš milijon poskusov ...
Imam dva palca in uhometer, torej narejeno tako čez palec in nato zmerjeno.
mosqito je napisal/a:
Eh, ta arduino generacija "mladcev"...
Točno! V DDS "notporinjeno" pa preko CH340.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Eh, ta arduino generacija "mladcev"...
Točno! V DDS "notporinjeno" pa preko CH340.

Ehhh ... spet nekaj po šalabajzersko Whistle ... a si preveril katero verzijo čipa imaš? Pristopi k problemu znanstveno ... preveri, če imaš kamen gor prispajkan Not talking
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam s čim preveriti. Sklepam pa, da je vse gori kot je potrebno, saj dela in celo tako, kot sem želel. Pa še celo drugi udeleženec v projektu je tudi zadovoljen (on pa nima samo uhometer).

Najlepše je to, da je poceni in hitro narejeno.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A mu je palce porezalo???
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spomnil sem se na čas nazaj, ko sem izdelal SDR sprejemnik po Elektorju.. Takrat sem nabavil nekaj čipov AD9835 in 50MHz oscilatorjev. To je idealna kombinacija za tak VFO z Oled prikazovalnikom in krmiljen Arduinom. Že rišem tiskanino, podobno temu zdajšnemu, ki je preizkušen v večih primerkih za različne RX-e in TRX-e.

Sendvič izdelava je zelo priročna in zopet bo prišel prav 3D printer za izdelavo nosilne plošče.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group