www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Talno gretje.. fuč...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 7:33 pm    Naslov sporočila:  Talno gretje.. fuč... Odgovori s citatom

Pred letom in pol sem postavil talno gretje (kupil sem ga na ebay-u iz nemčije (https://www.foxyshop24.de).. zadevo je keramičar "prilepil" pod ploščice in potem sem to priklopil na termostat... Delalo je malo več kot leto ..
Eno jutro mi žena reče, da ne dela vtičnica (ista faza).. pogledam v elektro omarici in je bila varovalka izklopljena.. Potem sem vklopil varovalko in je ni več vrglo..

Je pa zadeva takšna, da talno gretje ne deluje več.. Torej, če je vrglo varovalko je verjetno kje prebilo na zemljo (nulo)?

Kaj lahko še naredim? tri žice imam.. nulo, zemljo in fazo.. Izmerim prevodnost z inštrumentom? Z fazenbriferjem sem preveril in faza pride preko termostata na grelno mrežo.. (sponko)..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gretje priključi mimo termostata, če dela menjaj termostat, če ne dela boš pa štemal...
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A nula tudi pride do sponke -mreže?
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 1:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm,... po sliki sodeč na omenjeni internet strani so razvidne tri žice na mreži,...

Osebno bi rekel, da je nekje prebilo grelni kabel in se bojim da bo udarno kladivo ali "štemerica" edina rešitev,... ti pa močno želim da je termostat a po napisanem da faza pride do sponk,... je bolj malo verjetno,... ker to pomeni da ko si to probal sam termostat ni vrgel varovalke ven,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja 3 žice, faza , nula in zemlja..

Preveril sem vse.. izmeril sem napetost z inštrumentom in na sponke talnega gretja pride 220V..

Probal sem celo zamenjati kabel od termostata do grelne mreže in tega ponovno zaciniti na žice grelne mreže (ker predtem je bil samo spojen s spojkami in čez je bila izolacija (božir) (to je bilo v originalu tako)..

Je pa žica v tej grelni mreži izredno tanka...
Mogoče je "pregorel" kabel kje pod ploščicami.. zdaj da bom razbijal leto dni stare ploščice pa ne Wink klinc pa talno gretje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je še kakšna druga varianta? kaj pa detekcija recimo elektromagnetnega valovanja? če bi šel s kakšno napravo po linijah talnega gretja in bi mi detektiralo kje je "signal" in kje ga ni?

Bi šlo s tistim detektorjem štroma, ki se ga dobi v lidlu za iskanje podometnih kablov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi lahko pomagal kak instrument od teh.

Obstajajo verjetno še tudi drugi, ne samo od C******.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, "zujalica" bi mogoče pomagala, če pa to ne, pa pomeriš še s tdr-jem (time domain reflectometrer).

Dober izgovor a novo igračko: https://m.ebay.com/itm/TM-600-ADSL2-ADSL-ADSL2-Tester-TDR-Function-Tone-Tracker-All-in-one-Unit/173030413463?hash=item28496a9497:g:bHsAAOSwZlZaMNS7


Evo, če te srbijo prsti za licitiranje

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peterv6i je napisal/a:
če bi šel s kakšno napravo po linijah talnega gretja in bi mi detektiralo kje je "signal" in kje ga ni?

Bi šlo s tistim detektorjem štroma, ki se ga dobi v lidlu za iskanje podometnih kablov?

Ali veste kje potekajo linije talnega gretja?
Z detektorjem iz Lidla in še z marsikaterim drugim se da poiskati podometne kable.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti detektorji so neuporabni za to nalogo. Pred leti sem naredil detektor vodnika na katerem je prikljućena faza. Z njim se da precej natančno ugotoviti mesto prekinitve vodnika. Faza mora biti samo na vodniku, ki je prekinjen. V okolici ne sme biti nobenega vodnika pod napetostjo. Če se prav spomnim, je bila shema objavljena v reviji Radioamater. V kateri se mi ne sanja, same naprave pa tudi nimam več.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi s tem?
http://redcircuits.com/Page35.htm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobim v sredo napravo.. Jo ima (brat) v firmi.. Je nekakšen inštrument.. eno stran se priklopi na vodnik.. deluje na visoki frekvenci.. in na drugi strani je nekakšno navitje, in tam kjer je kabel prebit neha piskati (ko greš s to "anteno" preko)..

Bom napisal kaj za en inšturment je to ko ga dobim..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"phone line tracer" - po domače piskač Wink
Ampak štemati bo še vedno treba, če boš želel, da bo delalo Rolling Eyes

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2018 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
"phone line tracer" - po domače piskač Wink
Ampak štemati bo še vedno treba, če boš želel, da bo delalo Rolling Eyes


Eee se strinjam ja Smile brez štemanja ne bo nič Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group