www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Win10 posodobitve

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PtujcanVVV
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Maj 2011 11:43
Prispevkov: 52
Aktiv.: 0.33
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2017 10:08 am    Naslov sporočila:  Win10 posodobitve Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

kakšne izkušnje imate s prenosom ter namestitvijo posodobitev v Win10? Sam imam kar nekaj težav, namreč pri določenih posodobitvah je vse skupaj ''zatrokiralo'' in ne gre naprej... Gre za licenčne Win10.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Matko5
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 22:53
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.98
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2017 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si že poskusil resetirati Windows Update?

https://support.microsoft.com/en-us/help/971058/how-do-i-reset-windows-update-components
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom uporabil kar to temo.

Ugotovili so ranljivost procesorjev Intel in danes ponoči naj bi bili na razpolago popravki. več na linku.

http://www.slovenskenovice.si/novice/tehnovice/imate-v-racunalniku-intelov-procesor-v-kratkem-boste-zelo-slabe-volje

http://www.slovenskenovice.si/novice/tehnovice/tako-windowsom-preprecite-da-za-50-odstotkov-upocasnijo-racunalnik

nastaviev v verziji win 10 HOME ni mogoča. Vsaj jaz ne vem da bi lahko nastavil in kako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Itak da gre... samo moraš prej inštalirat/omogočit Group Policy v Win10Home.
Googlaj eno od variant "How To Enable Group Policy Editor (gpedit.msc) In Windows 10 Home Edition".

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam 10 Home. Se update izključi tule? (levi klik na Ta računalnik -> Upravljaj... )


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sicer ne bom izklopil posodobitev, ker mi je bolj pomembna varnost kot hitrost.
Itak mi mašina i3-4160 vseskozi preklaplja iz 3600MHz na 2900/1700/800MHz po svojem izboru in glede na zahtevnost in ni vseskozi na max.
Me pa celo firbca kaj se bo zares zgodilo.

Da, WUP (windowsupdate) izklopiš tako, da najprej zaustaviš servis wuauserv (STOP) nato pa pod "Startup type" izbereš "Disabled", shraniš in restartaš.

Po tem ti ročni WUP preko Start/Nastavitve/Posodobitev in varnost/Preveri ali so na voljo posodobitve javi kodo napake (0x80070422) in ne preverja za posodobitvami.
Imam pa na sumu, da Win10 še nekje v ozadju snifa ter po drugem kanalu vsili posodobitve, ker sem imel ta servis na kolegovi mašini izklopljen in je vseeno začel najprej s prenosom nato pa z inštalacijo iz ver. 1511 na 1709.
Če to reši gornji poseg v register pa ne vem.



WUASERV.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  207.39 KB
 Pogledana:  1 krat

WUASERV.JPG



_________________
Največji čar - električar


Nazadnje urejal/a DusanK Čet Jan 04, 2018 8:30 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Itak da gre... samo moraš prej inštalirat/omogočit Group Policy v Win10Home.
Googlaj eno od variant "How To Enable Group Policy Editor (gpedit.msc) In Windows 10 Home Edition".

Za to varianto vem in sem že pred cca letom dni instaliral na laptop. Se mi pa dogaja da po zagonu začne preverjat in takoj tudi instalirat najdene update. Enako, če ročno sprožim preverjanje.
Moram še enkrat preveriti nastavitve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK, točno tako. Tudi jaz ne mislim preprečiti posodobitev.
Pri win 7 si še imel možnost izbrati katere posodobitve naj instalira in katere ne (jih skrije in ne ponuja več), tega v win10 ni več.
Sem pa objavil zgolj zato, ker nekaj objavijo, ne pa v celoti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group