www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kakšne luči so dobre za delavnico
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.05

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neonka ... kaj je že to? Wink Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.04

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 3:01 pm    Naslov sporočila:  Re: Žarnica Odgovori s citatom

Emil je napisal/a:
Jaz pa imam problem z razsvetljavo nad kuhinjskim pultom.Menjal sem že navadno žarnico z neonko,pa mi zopet redno pregoreva po približno dveh mesecih,čeprav dnevno ne sveti več kakor recimo tri ure.To se mi dogaja že več let in sem se na to že navadil,čeprav me jezi.Danes sem meril napetost na žarnici približno eno uro,pa nisem zaznal vrednosti preko 230V Torej zamenjava neonke. pa v trgovino po rezervno, ali pa??

Reče se "Fluorescentna" žarnica.
Kako daleč stran si od transformatorja? Si bolj med prvimi odjemniki? Se to dogaja samo na tej žarnici, ali tudi drugje v stanovanju?
Ponavadi se Hkrati z žarnico zamenja tudi starter.
Pa preveri še napis na dušilki. Lahko je narejena za močnejše žarnice in manj duši kratkostične konice - bolj uničuje žarnico. Vse se mora ujemati. Lahko je tovarniška napaka ravno na dušilki, saj imajo drugače fluorescentne žarnice precej dolgo življenjsko dobo.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Emil
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Apr 2005 17:48
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.04
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Googlu poleg rib neonk najdemo v glavnem tudi luči neonke,resda največ za 12V,vendar mislim,da se vseeno razumemo.Menjal sem žarnice na žarilno nitko,
fluorescenčne cevi,zamenjal štarter in tudi dušilko,nazadnje sem kupil že narejen komplet -žarnica FLUO-uporabno približno 2meseca.Problem je edino ta luč,pa jih po hiši nimam malo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.04

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa vlaga? Nad katerim pultom se nahaja žarnica?
Nekateri štarterji imajo luknjico in se lahko začnejo čudno obnašati.
Na kakšen način zadeva odpove? Naenkrat ali postopoma (najprej utripa, nato vse pogosteje utripa, ne vklopi, ...)?
Pri žarnici na žarilno nitko lahko vlaga (kondenz) povzroči kvečjemu neenakomerno segrevanje balona ob vklopu in posledično eksplozije.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Emil
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Apr 2005 17:48
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.04
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim,da so "delovni pogoji" za žarnico normalni.Malo sumim na hladilnik v neposredni bližini.Žarnica je vezana praktično na isto vtičnico-razmak približno 2m,ista napeljava,ista faza...Po moje nastanejo težave ob istočasnem vklopu obeh porabnikov-torej žarnice in motorja v hladilniku.Verjetno tedaj nastanejo kakšne prenapetosti,drugače si ne znam razložiti
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napetost na žarnici si že kaj meril?

Sem delal preizkuse z visoko napetostjo in žarnico. Žarnica je svetila, na napajalno žico pa sem superponiral impulz 1KV 1,2/50uS . Večkrat. Presenetilo me je, da je žarnica za tisti trenutek močneje posvetila, pregorela pa ni. Se pa življenjska doba žarnice hitro manjša z višanjem napetosti.

Če te skrbijo sunki napetosti kupi en varistor za 250V in ga zveži vzporedno z žarnico.
Sunke bi moral eliminirati.

Prilagam en kalkulatorček, ki sem ga naredil nekaj časa nazaj. (Kopija papirnate verzije)

Hmm vstavljanje Flash priponk ne deluje najbolje. ....



lastnosti_zarnic.swf
 Opis:
Odpri z Najljubšim brskalnikom.
Klik na vsebino z levo tipko miši.
Potem z uporabo tipke levo ali desno premikaš vrednosti.
 Velikost datoteke:  11.47 KB
 Pogledana:  6501 krat





_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.05

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.elektronik.si/phpBB2/files/lastnosti_zarnic.swf
Si prepričan, da ta program deluje? Meni ne deluje, ne v Firefoxu in ne v IE-ju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Deluje.
Shrani to stran na disk in ga odpri kot datoteko.

Za pravilno delovanje manjka nekaj html kode na strani, ker je datoteka ni pravlno pripeta kot flash objekt.

Dela pa v IE 7 direktno na strani.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
afnara
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:59
Prispevkov: 80
Aktiv.: 0.39

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

svetloba mora biti čim bolj bela
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group