www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Odpiranje vrat s telefonom
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
c4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Jul 2008 11:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 11:03 am    Naslov sporočila:  Odpiranje vrat s telefonom Odgovori s citatom

Zdravo,
s telefonom bi rad odpiral garažna vrata.
Našel sem shemo (v prilogi), ki bi znala služiti namenu.
Skrbi me le, da bo v primeru več zvonjenj (ne prekinem klica po prvem zvonjenju), kontakt na releju večkrat sklenjen, kar pomeni da se vrata zaprejo.
Kakšna ideja kako doseči stalno sklenjen rele za čas trajanja zvonjenja?



IMG_12022018_094135_0.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  26.08 KB
 Pogledana:  11 krat

IMG_12022018_094135_0.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po pripeti shemi bo tranzistor, ki krmili rele odprt dokler ne pozvoniš s telefonom. Torej bo skozi tuljavo releja večino časa tekel tok. Verjetno si tega ne želiš.

Če malo drugače obrneš shemo, bo bolje. Za izdelavo zakasnitve med posameznimi zvonjenji telefona pa je potrebno pripeti shemi dodati še en upor med emitor optospojnika in R2, ter primeren elektrolitski kondenzator paralelno uporu R2. Tako lahko dosežeš tako zakasnitev, da bo rele ostal sklenjen tudi med zvonjenji in seveda še nekaj časa po tem, ko boš že nehal zvonit.

(Edit: dodal sem v shemo zgoraj omenjena elementa)



Phone ringer.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.13 KB
 Pogledana:  1 krat

Phone ringer.JPG




Nazadnje urejal/a MOND Pon Feb 12, 2018 12:32 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A s tem vezjem bi ti rad dosegel, da se ti vrata odprejo na vsak klic? Objavi telefonsko številko, se bomo še mi igrali s tvojimi vrati...

Si prebral na shemi kaj piše spodaj levo?
Kaj misliš, kaj je namen tega vezja?

Če želiš odpirati garažna vrata s telefonom, razmisli o dovoljenjih kdo lahko odpre vrata. Najbolje, najlažje, verjetno dovolj zanesljivo, če uporabiš en star odslužen mobilni telefon, vzameš SIM kartico pri BOB in vzameš osnovno naročnino. Ker s to SIM ne boš nikoli klical, bo vsak mesec znesek položnice 0,00eur, prejemal boš le klice na katere se telefon ne bo javljal, bo kvečjemu zvonil. Seveda naj bo ta telefonska številka skrivnost.

Za boljšo zaščito uporabiš nekoliko boljši telefon, takega, v katerega lahko vpišeš telefonske številke na katere se bo telefon sploh odzval, vse ostale naj ignorira. Upam, da razumeš kaj mislim? ...

Možnosti so tudi druge, ampak mislim da bo tale najlažja, brez programiranja in komlikacij.

Kako spraviti signal iz zvonečega telefona? Lahko priključiš optocoupler namesto vgrajene vibre, lahko brez odpiranja telefona nanj prilepiš miokrofon in dodaš primerno vezje... lahko... narediš marsikaj.

Če bi se vseeno rad igral, zveži tisto prvo vezje na vrata, postavi spletno kamero nekam da bo prikazovala vrata, objavi telefonsko številko in naslov spletne kamere, mi pa se bomo zabavali...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
c4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Jul 2008 11:36
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obema hvala za predloge.
Drugače sem mislil tako postavitev:
- mobilni telefon z Android OS in T-2 TOP paketom (Ni naročnine, plačuješ samo porabo,
porabe ne bo, ker ne bo odhodnih klicev) in preusmeritvijo v primeru določene številke
- 3G usmerjevalnik s T-2 TOP simko z FXS analognim portom na katerega je vezano
vezje z relejem
@ v.j. Super ideja da priklopim rele na vibro s stalnim vibriranjem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale modul si omisli. Preverjeno dela, pa najmanj komplikacij boš imel. Dobavitelja boš pa že poiskal (pri nas so cene Liar d'oh! ).


RTU5024-GSM-Gate-Opener-User-Manual-V1.51.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  RTU5024-GSM-Gate-Opener-User-Manual-V1.51.pdf
 Velikost datoteke:  942.27 KB
 Downloadano:  27 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da še jaz malo povprašam.

v.j. je napisal/a:
......vzameš SIM kartico pri BOB in vzameš osnovno naročnino...

A je to ta paket?

c4 je napisal/a:
.....mobilni telefon z Android OS in T-2 TOP paketom (Ni naročnine, plačuješ samo porabo.........


A daš lahko konkreten link na omenjen top paket, ker jaz tega nekako ne najdem?

frenki je napisal/a:
Tale modul si omisli. Preverjeno dela, pa najmanj komplikacij boš imel. Dobavitelja boš pa že poiskal (pri nas so cene Liar d'oh! ).


Frenki, a ta modem vrača potrditve (SMS-e) nazaj, takrat, ko odpreš vrata. Če, da, potem je to dodatni strošek vsakič, ko odpreš vrata?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za BOB sem mislil ta paket ja, ampak SIM stane 15eur, torej odpade, glede na to da pri T-2 https://www.t-2.net/mobilni-top dobiš SIM kartico brezplačno, ni stroškov priključnine in tudi ne prekinitve ko se jih naveličaš. Če je poraba nič, je tudi mesečni znesek 0,00eur. Pravkar sem preveril kako je pri T-2 in sicer osebno na klepetu, da imam pismeno.

Modem za odpiranje vrat kot predlaga Frenki je verjetno možno sprogramirati tako, da ne pošilja ničesar (PDF sem samo na hitro pregledal), če ne pa je bolje vzeti star telefon in ga v duhu DIY predelati, dodelati tako, da deluje po naših željah. Matr, a res znamo samo še kupovat, nič narediti sami?

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
frenki je napisal/a:
Tale modul si omisli. Preverjeno dela, pa najmanj komplikacij boš imel. Dobavitelja boš pa že poiskal (pri nas so cene Liar d'oh! ).

Frenki, a ta modem vrača potrditve (SMS-e) nazaj, takrat, ko odpreš vrata. Če, da, potem je to dodatni strošek vsakič, ko odpreš vrata?


Citiram:
5.3.5 No need confirmation SMS when the relay is ON/OFF.

Stvar nastavitve. SMS potrditve dogodkov se da popolnoma izključiti.

v.j. je napisal/a:
Matr, a res znamo samo še kupovat, nič narediti sami?

Tole znamo tudi sami naredit, je pa vprašanje ali je ob takšni ceni serijskega produkta smotrno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne poznam cene tega produkta, tako na hitro ugibam da je gotovo pod 50eur, precej verjetno še dosti nižje. No, pa vseeno, če se doma valja telefon, ki podpira selekcijo številk, potem z majhnim dodatkom lahko naredimo napravo, ki zadošča domačim potrebam. Selekcija številk je obvezna, to je jasno. Raznoraznih funkcij, ki so vezane na uro ali celo datum, pa najbrž ne potrebujemo doma, to je uporabno za službeno uporabo...
Zadovoljstvo, ki ga občutimo, da smo nekaj naredili sami, je neprecenljivo, kar premaga morebitno nizko ceno modula, no, kakor komu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce ze hoces odpirati vrata s telefonom, zakaj ne uporabis bluetooth? Naceloma lahko naredis, da ko je avto pred vrati prepozna napravo in vrata se odprejo brez tvoje intervencije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se zaprejo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 6:23 pm    Naslov sporočila:  Re: Odpiranje vrat s telefonom Odgovori s citatom

c4 je napisal/a:

Skrbi me le, da bo v primeru več zvonjenj kontakt na releju večkrat sklenjen, kar pomeni da se vrata zaprejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kak logo pa domače omrežje?

Pred časom sem imel en tečaj programiranja logota za člane našega lokalnega radiokluba. Delali smo projekt dvoriščnih vrat vodenih s tipkami. daljincem in preko pametnega telofona ali računalnika.

Maketa, ki se je uporabljala na tečaju.


Sem pa zmetal skupaj še hmi za zadnjo verzijo logota.

Kako izgleda lahko vidite in preizkusite: xxx.xxx.xxx.xxx
IP je dinamičen tako da bo delalo dokler se ne bo zamenjal

Pokljukate "To customized site"

geslo je "logo"

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Tor Feb 13, 2018 7:02 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 2:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
... je bolje vzeti star telefon in ga v duhu DIY predelati..
V Ho*erju Exclamation mini smartPhone 14€ nov (igrača, BeaFon!) ... nabavil za kao "stacionarca doma" zase ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 2:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel brezžični alarm na telefonsko aplikacijo. Med drugim ima tudi vgrajen rele za karkoli odpirati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group