www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ali je možno?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 8:58 pm    Naslov sporočila:  Ali je možno? Odgovori s citatom

Zdravo!

Ali je možno na Rele na katerega imam napeljan kabel 220v,kako priklopiti še en kabel,ki pa ne sme biti pod napetostjo,ampak samo sklenjen kontakt?

Prilagam sliko,kaj mislim.



rele.jpeg
 Opis:
 Velikost datoteke:  481.28 KB
 Pogledana:  0 krat

rele.jpeg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5336
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To si pa napisal tako, da mi ni nic jasno ... Ce rabis brezpotencialni kontakt pac vezi se en 230 v rele vzporedno obstojecemu.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom razložil:)

Gre za sobni termostat,ki ima rele za vklop peči/gorilca...jaz ga uporabljam za vklop peči. Ta kabel od peči je brez napetosti,samo sklene kontakt in peč se prižge. Zdaj bi rad na ta isti sobni termostat vezal motorni pogon za ventil,ki pa potrebuje 220v napetost. Se pravi če bi vezal to skupaj,in bi rele sklenil kontakt,bi v peč ruknilo 220V.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.87

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

lahko dodaš več kontaktni rele. Npr. tak z dvema ločenima kontaktoma. Termostat ti naj vklopi ta dodatni rele, ki ti bo sočasno vklopil peč in na ločenih kontaktih sočasno vklopil motor/ventil.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!

Mi lahko poveš kaj potrebujem za to?
Ne spoznam se na te releje:)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.87

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff to bo pa potrebna kaka slika zadeve, da vidimo kaj sploh imaš trenutno in v kakem stanju.
Releji ne morejo kar prosto stat ali viset na žicah!

Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojzek3211, precej očitno je, da o elektriki nimaš pojma, ampak nič hudega, to ni nobena sramota, če nisi te stroke... pač vprašaš in verjetno boš dobil pomoč, nasvet, ideje... vendar moraš problem in situacijo opisati čim bolj nazorno, da mi sploh vemo, kaj imaš in kaj želiš.

Iz peči na sobni termostat prav gotovo ni breznapetostni signal, to se ti samo zdi... le kako in s čim si meril? s fazenpriferjem? OK, mogoče nimaš faze napeljane gor, pač pa ničlo... le kdo ti je to vezal, lahko je pripeljana kakšna mala napetost, 24V, 12V, 5V, ... ???

Praviloma sobni termostat vklaplja obtočno črpalko, peč, oziroma gorilnik se vklaplja sam glede na termostat na peči oziroma kotlu in ni pomembno kakšne vrste je peč. Če je zadeva bolj kompaktna, ti krmili kar vse, saj peč ni nujno, da je segreta, če obtočna črpalka ne deluje, seveda pod pogojem da s pečjo ne segrevaš sanitarne vode.

Sobni termostati so že zelo zaostala zadeva, veliko bolje je vgraditi "pametno" obtočno črpalko in na radiatorjih imeti regulacijske ventile... ampak ne z navadno termostatsko glavo, naj bodo elektronski, tako da vsak radiator lahko sprogramiraš kot tedenski sobni termostat... to je PRAVA regulacija ogrevanja v stanovanju, vse ostalo je le približek. Danes je to poceni oziroma zelo dostopno, vsaj v nekaj sezonah se investicija povrne, običajno že v 1 ali 2 letih.

OK, imaš sobni termostat, s kontaktom releja v sobnem termostatu lahko krmiliš le eno stvar. Ti bi rad krmilil več stvari. Potrebno bo dodati rele z več kontakti in napajanje za ta rele. Ta rele bo tista edina stvar, ki jo bo sobni termostat krmilil. Uporabljen dodatni rele bo lahko krmilil toliko stvari kolikor prostih samostojnih kontaktov bo imel.

Preden nadaljujem, opiši tvoje znanje in predsznanje na tem področju, potem gremo naprej.

V svojem profilu na forumu izpolni še kraj, da se mogoče najde kdo, ki se bo prijazno odzval tvojemu vabilu na pivo in prigrizek, mimogrede pa ti lahko že malo pregleda tvojo vezavo in svetuje okoli dodatnega releja...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V.J. zelo lepo si opisal. Prav temu je namenjen forum.
Applause
Sedajle bi ti kliknil z veseljem zahvalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2018 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala! lepo napisano.

Sem pa uredil drugače trenutno.


Mi lahko kdo pove kako povezati cevni termostat,da mi bo vklalpjal črpalko?
Kam pride priklopljen 220v in kam črpalka?



cevni.jpeg
 Opis:
 Velikost datoteke:  718.52 KB
 Pogledana:  14 krat

cevni.jpeg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2018 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel.
Če bo kdaj komu pomagalo:
https://www.youtube.com/watch?v=Hjp67U2R-OA

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group