www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LG TV LCD 42 ne najde slike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joespub
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 04 Mar 2018 23:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 1:03 am    Naslov sporočila: icon_important LG TV LCD 42 ne najde slike Odgovori s citatom

Lep pozdrav..Imam problem z tv.lcd lg 42
Televizor se prizge a slike ne najde. Mi lahko pomagas kaj bi to bilo ?je kaksen ki to popravlja ? hvala za odgovor..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je zgolj naključje, da je ime teme enako mojemu uporabniškemu imenu?

Potrebnih bo več podatkov:
Tip televizorja.
Kaj pomeni 'ne najde slike'? Je problem v prikazu ali v sprejemu? Zgolj iz tunerja ali iz katerega drugega vira? Ali se meniji prikažejo?
Kar nekaj jih je, ki to popravljajo. Nekateri za hobi, nekateri profesionalno - servisi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joespub
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 04 Mar 2018 23:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Ali je zgolj naključje, da je ime teme enako mojemu uporabniškemu imenu?

Potrebnih bo več podatkov:
Tip televizorja.
Kaj pomeni 'ne najde slike'? Je problem v prikazu ali v sprejemu? Zgolj iz tunerja ali iz katerega drugega vira? Ali se meniji prikažejo?
Kar nekaj jih je, ki to popravljajo. Nekateri za hobi, nekateri profesionalno - servisi.
Ne v meni ne morem pridet..ko prižgem je samo reklama LG..nic glasa in nic ne prime..Tako da nevem kaj je to..Na servisu je reku ga je napajalna plosca..Baje se da recitirat to..poznaš kaksnega ki to za hobi rihta ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moji oceni je napaka na osnovni plošči.
Napajalne napetosti lahko izmeriš. Spotoma pogledaš tudi, da ni kakšen kondenzator napihnjen. Potem lahko poizkusiš naložiti nov FW ali pa resetirati na tovarniške nastavitve.
Če nič ne pomaga je najlažje zamenjati osnovno ploščo. Najugodnejša je rabljena.
Kar nekaj hobi serviserjev je na forumu. Ne bi pa katerega izpostavljal, da ne bo slave volje. Če bi imel napisan kraj, tudi ne bi škodilo.

Svetujem ti, da temo preimenuješ v smiseln naslov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni samo naslov teme problem, tudi s pravopisom so težave.
Najraje bi vse skupaj poslal v koš za smeti.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni samo slike ali tudi zvoka ne? Če zvok normalno deluje, ti je verjetno pregorela ena od ledic za osvetlitev ekrana. Ker so vezane v serijo, ti potem nobena ne deluje. Takšna situacija je bila pri našem LG-ju. Če slika normalno deluje posveti v ekran s kakšno svetilko, telefonom. Tako boš hitro ugotovil, če je kaj v tej smeri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joespub
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 04 Mar 2018 23:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ule je napisal/a:
Ni samo slike ali tudi zvoka ne? Če zvok normalno deluje, ti je verjetno pregorela ena od ledic za osvetlitev ekrana. Ker so vezane v serijo, ti potem nobena ne deluje. Takšna situacija je bila pri našem LG-ju. Če slika normalno deluje posveti v ekran s kakšno svetilko, telefonom. Tako boš hitro ugotovil, če je kaj v tej smeri.
Ja je slika, ampak, ko hočem z faljincem u(v) meni noče preklopit. Mislim, da je napajalna plosca zanič.
Tako je reku(rekel) na servisu..Ampak pravi, da ke lahko ena ali druga zanič.Pa je rekel, da se ne splača menjat. Zanima me, če je kakšen, ki se spozna na napajlno ploščo, da popravi..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Serviserjem, ki sem jim ne da ipd. ne kaže 100% zaupati, kar sem že večkrat izkusil (sicer ne na svoji koži).
Napajalnik se da popraviti in vsaj kar se materiala tiče, se izplača. Na forumu je kar nekaj članov, ki so tega sposobni. Najprej izmeri napetosti.
Potem pa še enkrat preberi moj 2. prispevek v tej temi.
Več pomoči boš lahko dobil, če boš navedel točen tip TV.

Kar pa se izrazoslovja tiče - napako si 'recitiral' že v svojem drugem prispevku, čeprav se izraz ne uporablja za to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj pa takole, joespub, ne vem od kje si , ker nisi v profilu tega napisal, toda še enkrat si preberi pravila, posebno prvo točko!
Naslednjič, gre prispevek, napisan tako kot je gornji, v smeti!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group