www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tablica - zamenjava baterije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
shredder
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Mar 2018 22:14
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 1:28 am    Naslov sporočila:  Tablica - zamenjava baterije Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Ker je na tablici stara baterija hin, sem kupil novo. Vse bi bilo vredu da na stari bateriji ni 4 žic na novi pa samo 2. Zdaj pa me zanima, kaj pomenijo ostale 2 žice na stari bateriji, piše na matični "TC+" in "TC -", Ve kdo kaj to pomeni in če lahko na kakšen način priklopim novo baterijo brez teh dveh žic?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je imela stara tablica vsak izvod baterije svoj +izhod za balansiranje in skupno maso GND ( 3P - 3 x paralel)

Sedaj imaš višjo kapaciteto in eno ali dve bateriji vezani paralelno , kontakta pa sta spojena camo GND in +

lahko ti nagaja kaj BMS v tablici (battery management system) ker je vajen čekirat vasko celico posebej

TC+ (tablet connector +),TC- .....

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je možno, zamenjaj elektroniko na bateriji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 7:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fino bi bilo vedeti model tablice

lp,A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shredder
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Mar 2018 22:14
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj sem bral po spletu in našel da je to kao senzor za temperaturo in da lahko na mesto tega dam upor od 250k med tc+ in gnd.
https://www.reddit.com/r/AskElectronics/comments/2zzmuv/what_is_tc_on_a_battery/

Ni se dalo zamenjati elektronike, baterijo pa sem vrnil prijatelju ker mi se zdi da ni fora v bateriji pač pa da je nekaj zgorelo ker tablica ne daje sploh znakov življenja.
Ko je na polnilcu utripa led dioda oz. indikator, ko pa ni, se indikator ne odziva v nobenem primeru (ko pritisnem na gumb za prižgati).

Na stari bateriji mi inštrument izmeri 2.8V? Ali je to dovolj?
Poskusil sem tudi z zunanjim napajalnikom ki ima napetost 3.7V ter med TC in GND prispajkal upor od 250k kot sem že zgoraj omenil in še vedno ni razlike oz. tablica se noče prižgati.

MODEL TABLICE: PRESTIGIO MULTIPAD PMP5580C DUO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group