www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IC za FM oddajnik 88-108 MHz

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 1:55 pm    Naslov sporočila:  IC za FM oddajnik 88-108 MHz Odgovori s citatom

Iščem IC za enostaven FM stereo oddajnik v 88-108 MHz področju, oziroma kakšen drug predlog.
Vezje bo priklopljeno direktno na antenski vhod radijskega aparata. Se pravi ni namen oddajati v eter (morda kakšen kratek test), se pa zavedam (ne)legalnosti in skladnosti, in je vaša skrb glede tega odveč.

(input bo pa bluetooth module)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ivor
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Feb 2008 19:49
Prispevkov: 195
Aktiv.: 0.99

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj imaš že cel oddajnik!
_________________
Mirno spim na lovorikah že 16 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa se ti splača izdelava, če pa npr. dobiš na Gizzmo, multifunkcijski bluetooth FM oddajnik "ZR-750" za 24 in pa 99 €cent. Zadevo potem odpreš, lociraš anteno za FM oddajo ter tja priciniš jedro koaksialca. Pred vhodom v radiski sprejemnik narediš prekinitev jedra na koaksialcu, da se slučajno ne pojavi kakšna preobremenitev na vhoda sprejemnika.

Drugo je seveda pa izdelava kot iziv, to je pa potem povsem druga zgodba.

Ehh toliko časa sem pacal to sporočilo, da me je Ivor prehitel. No ja zgoraj omenjen je za tiste, ki se jim mudi.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekoč sem že imel Bluetooth to FM oddajnik za v cigaretno vtičnico, samo je bil obupen zvok in polno motenj. Ali je v teh letih stvar kaj napredovala?

Zato sem imel idejo po samogradnji, bi vzel tudi že kakšen narejen kitajski modulček. Sicer sem pa z googlom našel ene par FM transmitterjev.

Kolikor vem te napravice (bluetooth to fm transmitter) sploh ne smejo oddajat FM signala, in da je dejansko to kar radio sprejema uradno samo RF motnja, ki jo naprava oddaja. Naj me kdo popravi!?

Davno nazaj sem tudi našel škatlico, ki se je priključila zaporedno med antenski kabel in radio, tako da ni sevalo v eter, pa na žalost ne najdem več...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.06

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 12:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na zalogi imam par kosov tehle:
https://www.electroschematics.com/54/ba1404-fm-stereo-transmitter/

tudi 38kHz kristale imam, tako da dela stereo kodiranje. Če se odločiš povej. Komplet IC+kvarc je 4 eur + PTT.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group