www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prikaz vsebine elektronik.si se ne prilagodi oknu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa zakaj prepucavanje in j..b...nje vse povsod? Res ni mogoče sobivati na forumu v nekih normalnih odnosih?

Razočaran sem. Pa ste vsi tu gor starejši od mene. Pokažite resnost in zrelost pri komunikaciji. Vse se da povedat in diskutirat na lep način.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pohvala vodstvu foruma in moderatorjem, narečja nimajo kaj delati na internetu.

Slovenci smo pač znani, da se radi prepiramo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merlin je napisal/a:
...
Slovenci smo pač znani, da se radi prepiramo.
Točno to so moje misli. Exclamation
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Pa zakaj prepucavanje in j..b...nje vse povsod? Res ni mogoče sobivati na forumu v nekih normalnih odnosih?.......
Saj ne gre za prepucavanje, bodi prepričan, da si večina želi to, kar si napisal, t.j. sobivanje v nekih normalnih odnosih in pomoč eden drugemu, saj nismo vseznalci!
Toda, če nekdo napiše nekaj takega zaradi enega samega presledka, poleg tega je pa še lastnik nekega drugega foruma, ja čak, to pa ne znese!
Ne vem, toda ali je tebi popolnoma vseeno, da te nekdo pošilja v PM?
Pa bi še razumel, da pošilja samo enega, ne, kar vse po vrsti.
In tudi razlaga, ki jo je dal, češ, če te nekdo pljune, obriši pljunek in pojdi mirno naprej, je butasta, da bolj butasta ne more biti.

Trudimo se, da bi vse teklo normalno in popolnoma logično je, da vsak, ki nekaj dela, dela tudi napake, tako uporabniki, kot admin in moderatorji, nihče ni nezmotljiv in če se nekdo zatipka
ali mu uide kakšna narečna beseda, ni to neka stvar zaradi katere bi bilo potrebno uporabnika na pranger, seveda, če le tega ni preveč.
Enostavno popravim zatipkano besedo, če jo opazim, narečno, če ni tega preveč, pa enostavno pustim, samo dopišem v drugi barvi, da naj prebere pravila, ki veljajo na forumu, kar običajno zaleže.

Hm, ja, kreganje je pa, tako ali tako, slovenski nacionalni šport Brick wall .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem če spada sem... Opažam, da se občasno ob brskanju po forumu (najpogosteje takrat, ko hočem nazaj na začetno stran foruma - klik na "www.elektronik.si Seznam forumov") občasno "pade" povezava? Ne glede na OS in brskalnik... Ali je še kdo tak tu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa se mi še ni zgodilo. Pravkar sem parkrat probal.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
Kot tudi novejša tehnologija recimo pri prikazovanju slik, če ni poslana na forum v okviru "dodaj priponko".
Očitno bo tu tako ostalo in admin vedno lahko reče, da je v prvi vrsti (vede ali nevede) to tudi problem uporabnikov.
Dušan očitek je na mestu, čeprav bi verjetno lahko kaj o vzrokih za tako stanje napisal tudi v prid shranjevanju slikovnega gradiva skupaj s prispevki na forumu. Hvaležen sem za vsako tvoje opažanje in pripombo, ker so dobronamerne in osnovane. Drži tudi, da sem v preteklosti porabil precej več časa za tole, kot ga porabim v zadnjem času. O razlogih kdaj drugič. Se bom pa še naprej trudil, da vsaj tisto, kar je zares moteče poskusim sanirati.
Lp, Frenki

No, saj nimam pomislekov, da nič ne delate in temo nisem odprl v tem duhu kamor gre zdaj ta tema. Celo vem, kaj pomeni biti forumski moderator. Je potrebno tudi veliko modrosti.
Prav je, da (si) povemo kako in kaj pa naj bo to okoli nesprejemljivo dolgih linkov, ki popačijo stran kot okoli bontona ali španske vasi.
Tako kot o starejših priponkah, ki jih do nedavnega nisi mogel odpreti (problem http/https), zdaj vam hvala, da ste to uredili pa o izginulih postih (tu ne mislim izbrisane poste neznanca s piko), ki kazijo vsebino foruma.

Povejmo, a na spoštljiv in nežaljiv način.

frenki je napisal/a:
...Že leta je omogočena rešitev na elektronik.si, kjer so pa potrebni vsega trije kliki za oblikovanje povezave.

Roko na srce, @frenki, tega tvojega posta "Dodajanje povezave v sporočilo" z dne, 18. september 2005, noben novinec ne bo našel med množico sporočil. Najdeš ga šele na 6. strani podforuma "Forum in Filemanager" ali pa preko iskanja, če seveda veš ključne besede.
Mogoče bi ga prebrali prej, ja, če bi bil na prvi strani (na vrhu kot lepljivek).

Če zdaj nadaljujem v smer kamor smo jo zapeljali...
Kar me moti je pogrevanje nekih starih zamer do nekaterih bivših članov tega foruma, ki so zdaj na sosednjem S5tech forumu.

Če nekdo z nekom ni ravno na isti frekvenci naj tega negativnega semena ne trosi med ostale uporabnike, ki skušajo(mo) oba foruma obdržati na nekem nivoju.
Moderatorji bi v kali morali zatreti vse take primere, čeprav se je vsak uporabnik, tudi moderator, zavezal upoštevati "postavke ob registraciji".

Že zame je moteče, ki mogoče vem samo promil celotne zgodbe, kaj šele za novince, ki se jim še sanja ne zakaj dva foruma in zakaj ta občasna negativna energija.

Se zato niti ne čudim, da je od velikega števila registriranih aktivnih bore malo.
Sicer ni ravno primerna ta tema, vendar bom kar tukaj spomnil na nekatere predloge in na ponovno upanje po kakšnih manjših spremembah tega foruma. Še vedno mislim, da ne bi bile napačne, ne vem pa kakšna je zdaj klima v vodstvu foruma po dveh letih od mojega predloga.

Mogoče je premalo piknikov in druženj, a četudi tega ni, naj bo več spoštovanja drug do drugega.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
.......Mogoče je premalo piknikov in druženj, a četudi tega ni, naj bo več spoštovanja drug do drugega.
Drži, kot pribito in prvo in drugo.

Kar se foruma in tvojih predlogov tiče je stvar Frenkija in časa, ki ga ima na razpolago, jaz sem že povedal, da meni osebno na tem forumu nič ne manjka in tak kot je je čisto OK.

O ostalem pa, čudi me pa, da tega, kar si napisal zgoraj, negativno seme ipd....., ne napišeš tudi na sosednjem forumu, kajti po odcepitvi No1
(afera CNC in vse netransparentnosti okoli tega društvenega projekta je bila povod, nakar se je ugotovilo, da je bilo (je?) še marsikaj v Društvu, kar ni transparentno....)
se je dogajalo marsikaj, od rednega osebnega novačenja članov tega foruma, do poizkusa izbrisa vseh tem, od koder tudi izhaja večina izginulih postov (ki se jih trudim brisati, če le naletim na tako temo).

Iz sosednjega foruma sem bil banan, ker sem seštel ena in ena in povedal, da je to dva, osebno nisem nikogar žalil ali pošiljal nekam, na skupščini Društva sem hotel samo nekaj odgovorov,
ki jih sveda nisem dobil, na žalost pa odkritost očitno ni zaželjena, kar sem marsikdaj občutil v svojem življenju, pred mojim odhodom v penzijo.
Toda ni mi žal, lahko hodim pokončno!
Ta naša dolina šentflorjanska je očitno taka (ja hlapci....), da ritolizniki brez svojega jaza prosperirajo, edino kar je, vezalke, morajo imeti malo daljše, da jih lahko iz riti potegnejo.......

Poleg kreganja je tudi, na žalost, korupcija del slovenskega nacionalnega športa, pri tamalih je to dovolj že poštnina (ja tudi tukaj so nekateri služili kar nekaj časa, pa je bilo samo 1€ razlike....) pri tavelikih pa M€,
pri društvenem projektu CNC, se je pa kar naenkrat našlo cca.20 kpl. CNCjev iz lufta, s tem, da je bilo vse plačano, če se prav spominjam, lahko bi še kaj več napisal o Društvenem projektu Troublemaker,
ki se je (mogoče se še vedno, ne vem, ker se mi ne da več brskat po NETu) prodajal, kot izdelek neke firme na Štajerskem in kvačkanju okoli tega tiskalnika, nabavi plastike, viškov, ki so kar izginili,.....
Kdo v Društvu se je strinjal, da se to razvija za potrebe neke privatne firme z mojim denarjem!?
Še ena taka, za kaj se je porabil oz. kje se nahaja material (polprevodniki), ki je bil, kao, nabavljen za potrebe Društva na licitaciji, če se ne motim, gorenjske firme IOTEHa?
Plačali smo ga člani Društva!

Ah, saj nima smisla, da pa se nekdo proda za tako malo denarja, je pa za mene osebno poden in je vreden edino, za mene osebno, da ga pes pofu...!
In če pade kakšna pikra na rabote No1 na sosednjem forumu, je popolnoma irelevantno za nekoga, ki ne ve za kaj je šlo in za kaj gre, ker tako ali tako ne razume in posledično tudi ne more vedeti za koga gre.
In, vsaj jaz, tako temo ali post, ki ga ne razumem, enostavno preskočim.

Dovolj, v tej temi sem zaključil, ker verjamem, da je za marsikoga moteče, eskaliralo pa je zaradi presledka, pošiljanja v PM in soljenja pameti.
Najraje bi ta svoj prispevek brisal in zaklenil temo, ker ne pelje nikamor.
Mogoče pa še bom Think

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne se kregat. Moj post ni bil namenjen provokaciji in polivanju bencina na ogenj. Hotel sem samo poudariti, da novejši forumi sami skrčijo povezavo, se pa strinjam, da dela slabše kot tukaj ročno urejanje povezave. Ampak okna pa vseeno ne raztegne, če kdo prilepi dolg link ali veliko sliko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2018 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Ne vem če spada sem... Opažam, da se občasno ob brskanju po forumu (najpogosteje takrat, ko hočem nazaj na začetno stran foruma - klik na "www.elektronik.si Seznam forumov") občasno "pade" povezava? Ne glede na OS in brskalnik... Ali je še kdo tak tu?

Opažanje na mestu. Občasno tudi sam naletim na tole težavo. Vzrok sem poiskal, nimam pa še ideje, kako zadevo odpravit. Že dolga leta se medsebojno objavljajo sveže teme med forumom Svet elektronike in elektronik.si. Nekaj medsebojnega sodelovanja pa vseeno je Wink . Rutina, ki to počne včasih iz nekega čudnega razloga "obvisi". Po nekem času zadeva spelje in dela normalno naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2018 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Jaka57, če sem kakorkoli ali karkoli napisal v nasprotju s pravili foruma imaš vso pravico izbrisati temo, brez vprašanja in brez tuhtanja.
Imaš to moč, jaz pa korak dlje od tega foruma. Simpl.

Jasno sem povedal, da ne mislim na izbrisane prispevke neznanca, kjer je namesto uporabniškega imena zgolj pika, zato še 1x in zadnjič: mislil sem na izginule poste kot je primer TUKAJ.
Zato ne preusmerjaj fokusa drugam. Nisem in ne bom piar, vezalka ali trobilo kateregakoli foruma, ne s5tech ne elektronik.

Če povem kaj me moti na tem forumu in če nekaj predlagam, potem s tem ne mislim v škodo ampak v dobro tega foruma. Od posameznika pa je potem odvisno ali to razume ali ne.

Odgovor o osnovnem vprašanju te teme sem pa že dobil.

p.s.
Kak elektronik.si piknik pa vseeno pogrešam...

p.p.s
Pohvalno, da so navodila "Dodajanje povezave v sporočilo" zdaj na vrhu te podstrani.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK, nič takega ne vidim iz tvoje strani, da bi bilo za v smeti.
Tudi sam sem pisal o izginulih postih in o tem, zakaj tako, od kdaj in seveda kdo je botroval temu, je pa o tem že tekla beseda.
Bodi pozoren na datum izbrisanih postov.
Če naletim na njih jih enostavno pobrišem, ker drugega ni mogoče storiti.
Mogoče bi bilo najbolje, da ti Frenki razloži na ZS, da ne bomo še enkrat trolali brez potrebe.

Nobenega fokusa ne preusmerjam drugam, dejansko se je vse skupaj zgodilo, ker je nekdo malo pobezal, tam, kjer nekaterim ni bilo všeč (netransparentnost in kvačkanje okoli financ Društva!).

Je pa večina naših postov izven naslovne teme!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2018 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
lojzek je napisal/a:
Ne vem če spada sem... Opažam, da se občasno ob brskanju po forumu (najpogosteje takrat, ko hočem nazaj na začetno stran foruma - klik na "www.elektronik.si Seznam forumov") občasno "pade" povezava? Ne glede na OS in brskalnik... Ali je še kdo tak tu?

Opažanje na mestu. Občasno tudi sam naletim na tole težavo. Vzrok sem poiskal, nimam pa še ideje, kako zadevo odpravit. Že dolga leta se medsebojno objavljajo sveže teme med forumom Svet elektronike in elektronik.si. Nekaj medsebojnega sodelovanja pa vseeno je Wink . Rutina, ki to počne včasih iz nekega čudnega razloga "obvisi". Po nekem času zadeva spelje in dela normalno naprej.

Mogoče bo kaj v pomoč:



Elektornik_fail_to_open_svet-el.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  334 KB
 Pogledana:  30 krat

Elektornik_fail_to_open_svet-el.PNG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povezave iz mnogih strani se da lepo skrajšati, na tisto kar je bistveno. Konkretno pri eBay (in npr. Farnell) se lahko briše vse od vključno vprašaja naprej. Prej omenjena eBay klobasa postane:
https://www.ebay.com/itm/12-x-6BR5-EM80-6E1P-RUS-Magic-Eye-TUBES-NEW-LOOK-NOW-BOXED/182010442693
Iz česar je razviden naslov oglasa in njegova številka.
Dodatno se lahko tudi naslov izpusti:
https://www.ebay.com/itm/182010442693
Če je tukaj navedena prva možnost predolga, glasujem za oblikovanje take povezave, kot je že bilo omenjeno, tako da lahko zainteresiran bralec vidi naslov v statusni vrstici brez klika na povezavo.

Res pa da imajo nekatere spletne trgovine zelo dolge povezave, ki jih ni preprosto skrajšati in jih je edino smiselno lepo oblikovati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Povezave iz mnogih strani se da lepo skrajšati, na tisto kar je bistveno. Konkretno pri eBay (in npr. Farnell) se lahko briše vse od vključno vprašaja naprej. Prej omenjena eBay klobasa postane:
https://www.ebay.com/itm/12-x-6BR5-EM80-6E1P-RUS-Magic-Eye-TUBES-NEW-LOOK-NOW-BOXED/182010442693
Iz česar je razviden naslov oglasa in njegova številka.
Dodatno se lahko tudi naslov izpusti:
https://www.ebay.com/itm/182010442693
Če je tukaj navedena prva možnost predolga, glasujem za oblikovanje take povezave, kot je že bilo omenjeno, tako da lahko zainteresiran bralec vidi naslov v statusni vrstici brez klika na povezavo.

Res pa da imajo nekatere spletne trgovine zelo dolge povezave, ki jih ni preprosto skrajšati in jih je edino smiselno lepo oblikovati.


Ni potrebno nič krajšati, pri odgovoru uporabiš gumb Povezava in potem, recimo, namesto tvoje https://.......... izgleda to takole in ni nikakršne klobase, krajše ali daljše, saj je vseeno.
Recimo ena klobasa , ki odgovora z uporabo Povezava ne raztegne čez dve strani.

Take klobase tudi redno popravljam v prispevkih, če jih le vidim, mi gre pa počasi že na vodo, saj je toliko malo potrebno, da je prispevek napisan tako, kot naj bi bil.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Tor Okt 09, 2018 8:03 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group