www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Servisna navodila: AEG Santo 86378

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
eboc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Maj 2005 8:42
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2018 9:41 am    Naslov sporočila:  Servisna navodila: AEG Santo 86378 Odgovori s citatom

Kot že naslov pove iščem servisna navodila za: hladilnik AEG Santo 86378 PNC: 924720791 oz. ideje glede popravila.
Sem že Googla za servisna navodila malo bolj aktivno pred nekaj meseci, pa nisem bil ravno uspešen. V bistvu bi rabil informacijo kako se lotiti razstavljanja (ne da polomim kakšno plastiko).

sicer pa je problem nabiranja ledu na zadnji steni. Verjetno ker sistem avtomatskega odtajanja ne deluje pravilno. Kot mozne vzroke vidim:
1) temperaturna tipala/upori (3x) - cena cca 50EUR
2) kontrolna enota - cca. 150 EUR
3) grelni element/uparjalnik cca 100EUR, čeprav mi ni ravno jasno kak to zamajati brez, da se izprazni hladilni sistem

Seznam delov je mogoče dobiti tu:
https://www.ransomspares.co.uk/parts/brands/aeg/fridges-freezers/s86378-kg18%20(92472079100)/?p=4

Sem dobil nekaj na to temo po forumih: http://forum.iwenzo.de/aeg-santo-86378- ... 64715.html
Podana je tudi krivulja NTC-ja: http://forum.iwenzo.de/attachment_proce ... e&id=15643 s pomočjo katere sem poskusil določiti NTC, vendar mi ni ravno uspelo. Kakšna ideja za kateri NTC bi šlo?

Sicer pa namerava najprej preveriti (lažje dostopna) temperaturna tipala. Konkretno pri ventilatorju. Bom kar odrezal tipalo stran in ga malo premeril (ali sploh prevaja, ali nic) in eventualno primerjal z ostalima. Najenostavneje pa bi bilo ce bi prišel do kontrolne/krmilne enote in bi tam jih odklopil in premeril in tu bo potrebno malo vec razstavljanja.

Pod črto rabil, bi informacijo kako stvar razstaviti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group