www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Grebenasto 1-0-2 stikalo, Dahlander?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
crashednburnt
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Nov 2010 19:45
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.14
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 13, 2018 11:13 pm    Naslov sporočila:  Grebenasto 1-0-2 stikalo, Dahlander? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Pokvarilo se mi je grebenasto stikalo na premontirki za gume, ki ima naslednje pozicije:

VIŠJA HITROST /// NIŽJA HITROST /// IZKLOP /// REVERZIRANJE

Gre za specifično stikalo proizvajalca Bremas, ki ni na voljo v aftermarket ponudbi, ampak je "razvito" posebej za proizvajalca strojev Ravaglioli (odgovor s strani podjetja Bremas). Izgleda podobno kot tole: klik, nazivni tok 16A. Rok dobave in cena vprašljiva (preko Ravagliolija), zato bi si rad pomagal sam.

Nižje hitrosti ne potrebujem, rabim torej samo 3 pozicije - višja hitrost, izklop in reverziranje. Če mi glava prav služi, bi to lahko rešil z običajnim 1-0-2 stikalom. Problem je ta, da ne vem kako je z vezavo. Tablica na motorju omenja dve hitrosti, 1400 in 2750 rpm. Sklepam, da gre za dahlander vezavo? Iz motorja je pripeljanih 6 črnih žic, označenih od 1 do 6 ... dostop do pokrova priključkov je pa žal otežen, zato ne vem kako je zadeva interno povezana. Na grebenastem stikalu so pa zadeve priključene tako (oznake na stikalu):

PRIKLOP NAPAJANJA:

žica 1: R / L1
žica 2: S / L2
žica 3: T / L3

PRIKLOP MOTORJA:

žica 1: 1
žica 2: 2
žica 3: 3
žica 4: U / T1
žica 5: W / T3
žica 6: V / T2


Bi mi znal kdo pomagati, kako zadevo priključit, da bo delala na višji hitrosti? Oziroma kaj pomeriti, da dobim dovolj informacij? Za reverziranje seveda samo obrnem dve fazi med sabo, to mi je jasno. Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 6:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugotoviti moraš, katere tri žice so začetki, oz konci tuljav. Te potem povežeš na faze.
V motorju so vezani v D. Ostale tri pa kratko spojiš, tako da dobiš YY vezavo in večjo hitrost.
Verjetno veš, kako je bilo povezano v starem stikalu ?
Jaz bi staro stikalo vklopil v položaj večje hitrosti in poiskal priključke, ki so v stiku.
Če je kolikor toliko še dobro ne bi smel bit problem. Tiste žice, ki so bile na teh priključkih ktatko zvežeš. ostale tri so pa faze.
Dobiš pa lahko takega, ki ima dve brzini v obe smeri.

Poglej tukaj stran 35, zgoraj (20).
http://www.koncar-nsp.hr/docs/koncarnspHR/documents/330/2_1/Original.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
crashednburnt
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Nov 2010 19:45
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.14
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super, najlepša hvala! Če gledam PDF, je razporeditev pri mojem stikalu točno taka kot "P3022". Ali je to koda Rade Končar stikala? Kje je pa tole mogoče dobiti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektronabava, verjetno bo treba naročiti. Trenutno nimajo na zalogi. Njihova interna koda artikla je: 1007624.
Cena pa 35,33 + 22% DDV. Imaš poslovalnico v Wajdušni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group