www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nikon D800 PowerBank baterija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
racka11
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Okt 2005 21:17
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 12:22 pm    Naslov sporočila:  Nikon D800 PowerBank baterija Odgovori s citatom

Pozdrav!

Iz USA sem naročil baterijski kit za fotoaparat Nikon D800.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1299656-REG/ifootage_electric_ray_e1_power.html

Na YT pa je posnetek, kako to v praksi izgleda.
https://www.youtube.com/watch?v=XeWpnj3vL6s


Ko zadevo priklopim in povežem z PowerBank (5V 2A), se LCD na fotoaparatu prikaže, vendar začne utripati ikona za baterijo in noben gumb ne deluje, niti zaslon na njemu. Ker majhen LCD na aparatu dela, domnevam, da kupljena zadeva nekako deluje. Probal sem tri različne PowerBank baterije in je vedno enako.
Seveda ne gre za originalno Nikon opremo, zato se na njih ne morem obrniti.

Originalna Nikon baterija, ki jo lahko povežeš s kablom, pa obstaja le za priklop v vtičnico, tako da na terenu ne pride prav. Originalna ima tudi drugačen konektor na koncu, kakor tale ki sem jo kupil, ne gre pa jo povezati z Ray E1.
Po podatkih proizvajalca (iFootage) bi zadeva morala delovati z D800.
Opazil sem, da imam jaz iz RAY E1 8,4V izhodno napetost, original baterija pa ima 7.0V
A bi lahko bila to težava? A obstaja kakšna elektronska "naprava", ki bi 8,4V pretvorila v 7.0V?
Nisem elektronik, zato ne zamerite če razmišljam preveč laično.
Na pamet pa seveda ne upam preizkušati, da ne bi "skuril" fotoaparata.
Sem pa kontaktiral proizvajalca, vendar izgleda, da sem jim ne ljubi ukvarjati z mano!?

Kakršna koli ideja, nasvet bo dobrodošla

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

8,4 V je napetost 2 polnih LiIon celic in je po mojem ok. Zna pa biti, da ima originalna baterija še kakšen čip za nadzor baterije in da "nadomestek" tega nima (ali nima ok implementirano) in se tako fotoaparat sicer prižge, a le toliko, da javi, da baterija ni ok ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
racka11
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Okt 2005 21:17
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Glede na to, da se aparat z dummy baterijo prižge,
na zgornjem lcd se pojavijo vse nastavitve, le ikona za baterijo utripa
in seveda noben gumb ne deluje, se strinjam z idejo, da Nikon v svoje originalne baterije vgradi kak čip, magnet ... da aparat ve, da gre za originalno opremo. V Nikon priročniku je namreč zavedeno, da utripajoča ikona baterije pomeni, da gre za neustrezno oz. neoriginalno opremo.
Ja, če bi bila težava v napetosti, se aparat verjetno ne bi prižgal.? Ne vem. Imam sicer eno rabljeno originalno baterijo, ki zdrži samo 10min in jo lahko skušam odpreti, če je kaj možnosti za čip teorijo.
To je zame že postalo izziv. Kakšna ideja, mnenje ...????

Lahko pa naredim piknik, povabim vas elektronike in ne gremo domov, dokler zadeva ne deluje ...Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel neoriginalno baterijo , ki je delala z d7100 normalno, ko pa sem jo dal v d500, pa je takoj začela utripati lučka za baterijo, aparat pa ni delal . Sem jo zamenjal z originalno in sedaj dela. Mislim, da ti ne bo uspelo usposobit zadeve, ker se je nikon izgleda zaščitil pred ponaredki.
lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
racka11
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Okt 2005 21:17
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do sedaj sem pogruntal tole:

1. Lahko kupim original baterijo in prelotam konektorje (če bo kaj pomagalo)

2. V navodilih od Ray E1 je v tabeli za D800 zavedeno, da za napajanje potrebuje Quick Charge 2A Power Bank

3. Za D7000 naj bi delovalo tudi z normalno hitro PowerBank 2A baterijo. Včasih sem ga imel. Če bi poznal koga in naredil test, bi lahko ob delovanju izključili marsikatero ugibanje.

4. DC adapter od Nikona, ki nadomešča moj Ray E1, naj bi bilo en kup elektronike, ki skrbi za to, da se zaščitijo pred neorginali.

5. Kupim d7000
Very Happy

6. Pozabim vse skupaj! Sad

Torej je po moje najbolje in najceneje poiskusiti z quick charge powerbank.???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
racka11
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Okt 2005 21:17
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo. Nabavil quickcharge 2A powerbank in zadeva deluje!!!
Kitajci nazadnje le vedo kaj delajo.
Hvala vsem za odgovore in mnenja!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group