www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Endoskopska kamera

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 8:48 am    Naslov sporočila:  Endoskopska kamera Odgovori s citatom

Iščem enoskopsko kamero za PC ali telefon z dolžino kabla do 5m, ki bi bila primerna z pregled hišne kanalizacijske instalacije. (recimo v primeru, ko je nekaj zamašeno) Na bolhi je tega kar nekaj, nisem pa našel kake trgovine, ki bi to prodajale. (rabil bi namreč ponudbo - potrebujem za firmo)
Kako priporočilo?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Npr. RIDGID Pregledovalna kamera micro CA-350
S podaljški ima domet 9m.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Conrad?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi2011 je napisal/a:
Npr. RIDGID Pregledovalna kamera micro CA-350
S podaljški ima domet 9m.


Tole poznam. Je pa cena kar... Verjetno bom za testiranje naročil nekaj takega. (kitajskega)
Zadeva se ne rabi pogosto. Potrebovali bi jo, ko nas stranka kliče, da ima recimo zamašen odtok v kopalnici, Odtok se recimo strojno odmaši. S kamero pa bi pogledali v kakem stanju so same cevi. (dostikrat je namreč za zamešitev kriva poškodovana cev)
Za snemanje večjih kanalizacijskih sistemov pa itak dobivamo zunanje izvajalce, ki to počno profesionalno.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni ta kitajska več od 3m ni delovala. Kable je zgleda predolgi in ne pokaže slike (črn zaslon).
Kamera z 1m kabla direkt na android je delala dobro. Kamero s 5m kabla pa sem moral okrajšati na 3m.

Mogoče si raje omisli wi-fi verzijo s tako dolžino kabla. Ima posebej napajalno škatlo.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ima kdo kakšno da si pregleduje če ima zabita ušesa ?
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

maki je napisal/a:
Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.
Na androidu si naloži CameraFi mogoče bo pomagalo.
Pri OTG je velikokrat težava pri dolgih kablih, če prižgeš LEDice, ker marsikateri telefon ne podpira 500mA na OTG priključku.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
maki je napisal/a:
Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.
Na androidu si naloži CameraFi mogoče bo pomagalo.
Pri OTG je velikokrat težava pri dolgih kablih, če prižgeš LEDice, ker marsikateri telefon ne podpira 500mA na OTG priključku.


hmmm, slabše je na win10.....
na androidu je bolje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem pa šez vikend malce testiral, kamera deluje enako tudi če jo priklopim na 5m podaljšek, ki ima na koncu ojačevalec. Skratka, kvaliteta je enaka na 3.5m kot na 8,5m kabla. Je pa to testirano na klasičnem pc-ju in ne na namiznem.
lp B.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group