www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PocketVNA - Je tale VNA vreden nakupa?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:22 pm    Naslov sporočila: icon_question PocketVNA - Je tale VNA vreden nakupa? Odgovori s citatom

Živjo!

Doma (za lastne potrebe) bi rabil nekaj za uglaševanje svojih anten v VHF/UHF območju. Sem iskal po spletu, pa vidim, da so profi zadeve dokaj drage npr. od 1000€ naprej. Našel sem tudi nekaj cenejših opciji, pa me zanima vaše mnenje glede omenjene naprave. Zadeva je nemške izdelave in lahko meri S11, S12, impedanco od 3 do 1000 Ohm in deluje v območju 500 kHz do 4 GHz. Prikazuje tudi Smith-ove grafe. Na spletu nisem našel veliko literature, le malo komentarjev. Nekateri se pritožujejo, da ima stvar temperaturni drift, zato je pred meritvijo počakati cca 30 minut. Spet drugi pravijo, da 40dB občutljivost pri frekvencah nad 3GHz ni dovolj. Je pa stvar ena najcenejših VNA-jev v tem frekvenčnem območju.

http://pocketvna.com/

Kaj pravite ostali? Je že kdo preizkusil tole zadevo? Je vredna nakupa?

lp

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 01, 2018 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tega VNA-ja nisem preizkusil, ampak kot sem prebral o njem, je kar soliden.

Tisto o ogrevanju instrumenta pred kalibracijo velja za vse.
SW je zanj poseben in sicer šele beta verzija, ampak omogoča vse meritve (S11, S21) in OSL kalibracijo.
Priporočam nabavo kalibracijskega kompleta (18 EUR).
Za ohišje piše, da ni za zunanjo uporabo, ker ni vodotesno.

Podoben USB instrument je miniVNA Tiny, ki gre do 3 GHz in ima podobno dinamiko.
Zanj je SW vna/J od DL2SBA.
Nekaj boljši VNA instrument je VNWA od DG8SAQ, ki gre sicer do 1,3 GHz in ima boljšo dinamiko. Tudi ta ima svoj SW.

Če želiš USB mini instrument in nisi preveč zahteven pri meritvah, bo tak VNA kar pravi.

73 Bojan
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nevem kaj bo s tem PocketVNA, ker se prodajalec ne odziva. Sem mu pisal že trikrat v zadnjem tednu, pa še nobenega odgovora. Bo treba verjetno prešaltati kar na MiniVNA Tiny.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2018 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Škoda, ker opisani parametri in cena obetajo.
Priloženi program pocketVNA pa tudi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2018 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Telefoniraj mu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2018 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Guten tag herr, you realize that icht nicht sprechen deutsch so please versand your PocketVNA, comprende amigo?

V glavnim, ni me preveč navdušil s tem neodzivnim odnosom. Bom še počakal par dni, če po kaj, sicer grem pa na MiniVNA Tiny. Saj tudi njegov sajt ni nevem kako aktiven, zadnje novice so z leta 2016, software pa zgleda da se ne nadgrajuje več...

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2018 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

E, sedaj se je šele oglasil češ, da je spregledal moj email. Žal imam že naročen MiniVNA Tiny.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2018 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saran je napisal/a:
E, sedaj se je šele oglasil češ, da je spregledal moj email. Žal imam že naročen MiniVNA Tiny.

Ko sem ga vprašal, če je možno nabaviti, mi je odgovoril tole:

Citiram:
it is purchasable on the web page.

BR,
Martin

Nisem pa tega nabavil.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2018 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na vsebino tvojega posta si verjetno mislil, da sem zadevo naročil preko e-pošte. Motiš se, naročilo sem oddal na njegovi spletni strani točno tako, kot it je napisal v mailu. Po moje dobi potem ta naročila na njegov email naslov, mojega je pa nekako uspel spregledati.

No, saj ni važno, sedaj imam že naročen MiniVNA Tiny.

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group