www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zvokovni analizator IN9
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 12:38 am    Naslov sporočila:  Zvokovni analizator IN9 Odgovori s citatom

Elektronika je gotova. Sledi izdelava ohišja. Ima kdo kakšno idejo? Zadeva nima nobene funkcionalne vrednosti. Zanimiva bo postala le v dobrem ohišju, ki bo poudarilo izgled. Širina vseh 20 lampic je 37 cm. Pripravljeno imam osnovno ohišje odsluženega DVD predvajalnika. Nanj bi pritrdil spredaj in ob straneh marmor ali kak drug kamen. Na vrhu bi dal črno 1 cm debelo ogledalo v katerega bi vstavil lampice. Vsi priključki in vklopno stikalo bi bilo na zadnji strani. Spredaj morda samo velik gumb na sredini za nastavitev občutljivosti.
Velikost lampic 10 cm vidni del, skupaj 14 cm, premer 9 mm.

Link za ogled: https://1drv.ms/v/s!AlFPPUdOCG-LgTz3ifdYltoSDBQk
Posneto z mobilnim telefonom, manjkajo nizki toni.



20x IN9 NIXIE.jpg
 Opis:
Za informacijo
 Velikost datoteke:  107.09 KB
 Pogledana:  28 krat

20x IN9 NIXIE.jpg



_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 1:54 pm    Naslov sporočila: icon_great odlično Odgovori s citatom

Pozdrav

Odlično zgleda.Dobro narejeno.Ogledalce bi dal za lampice,za panel ploščo (spredaj) pa zatemnjeno plexi steklo (akril).Plexi zrežeš z laserjem,da je površina reza gladka
lp Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Milek hvala za namig. Ogledalce za lampami je dobra rešitev. S tem bi lahko lampice tuditi fiksiral. Koristna informacija je bila tudi izdelovalec PCB Seeed. Celotna zadeva je sestavljena iz desetih, dvo kanalnih, pasovno propustnih, analognih filtrov drugega reda. Enostavna montaža in enostavno popravilo ali prilagoditev.
_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PRC515
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2012 9:42
Prispevkov: 156
Aktiv.: 1.11
Kraj: Žihlava

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Všeč mi je. Kakšne lampe so to?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Npr. https://www.ebay.co.uk/itm/263592926575

Priklop in "pogon": https://www.die-wuestens.de/rd/IN9-2.pdf
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja lampe so IN9. Sicer je lažje krmiliti IN13. IN9 je tokovno krmiljena lampa in je potrebna majhna iznajdljivost pri višjih frekvencah. Dokler uporabljamo samo enosmerne komponente je vse OK. Nikjer v načrtih nisem zasledil točno tega kar sem želel. Lampe so se prožile nenadzorovano, redko od nič ampak kar nekje v sredini.
_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2018 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobno kot tukaj: https://www.youtube.com/watch?v=Hs91jhrXU4I
Za željeno mehkobo gibanja in izenačevanje hitrosti gibanja je bilo potrebno prilagoditi skoraj vsako končno stopnjo posebej, glede na frekvenčni spekter.

_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.bad-dog-designs.co.uk/submitted.html

ideje če ti je všeč

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izjemno, dobil sem idej in se v njih izgubil. Preveč na enem mestu. Najbolj mi je všeč in po moje bi se najbolj skladal z mojim izdelkom ta na sliki. Morda bi barvo med ohišjem prilagodil vrsti vhoda. Uporabljam namreč USB , AUX, Tuner in bluetooth.


John_6.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  106.19 KB
 Pogledana:  4 krat

John_6.jpg



_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če za ogledalo vzameš t.im. front mirror in narediš kotna zrcala za vsako lampico. Po mojem bi bil to hud efekt. Pa še vidno bi bilo z vseh strani.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 11:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj boš analiziral, to človek res nikakor ne rabi. Naredi profesionalni VU meter in če se da z zadrževanjem peak vrednosti, to je vsaj čemu namenjeno in ni kot kitajski tranzistor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 1:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mosqito, idejo z ogledali sem že nekaj premleval. Lampa od zadaj ne izgleda prav vredu. Vidi se dosti slabše. Bom naredil še nekaj fotk spredaj in zadaj za lažjo predstavo.

Joztom, po 40 letih dela bi lahko imel več izkušenj s komunikacijo. Svoje mnenje lahko vsiljuješ svojim bližnjim meni pa odgovoriš na vprašanje. Nič druga ne prosim.
Vseeno hvala za mnenje. Analiziral pa bom zvok, ki se strokovno imenuje glasba. Nekaj sem prikazal v linku pri odprtju teme. Res pa ne vem kako bi prikazal peak vrednost z zadržanjem s to lampo. Lepo prosim za rešitev, načrt, link ali kaj koristnega.

_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 10:33 am    Naslov sporočila: icon_great odličen dizajn Odgovori s citatom

Knap je napisal/a:
Izjemno, dobil sem idej in se v njih izgubil. Preveč na enem mestu. Najbolj mi je všeč in po moje bi se najbolj skladal z mojim izdelkom ta na sliki. Morda bi barvo med ohišjem prilagodil vrsti vhoda. Uporabljam namreč USB , AUX, Tuner in bluetooth.


Knap,dober dizajn,pohvalno.Mislim,da ti bo ta ustrezal;malo retro,les,pa lepa osvetlitev.Za negativne komentarje se ne obremenjuj,ljudje ne vedo kaj pišejo .In najhuje je to,da se v studiju matramo z masteringom,pol pa ti isti ljudje,ki imajo največ za komentirati poslušajo glasbo na "tranzistorjih" Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Milek hvala za vspodbudo. Ko bom imel gotovo ti ga prinesem pokazat. V zdajšnjem stanju je slabo mobiln - krhek. No pol pa bomo pregledali skalo, morda, če mi bo bom naredil logaritemsko čeprav je lampa linearna. Trenutno delam na AVL-u in ohišju.
_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2018 7:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom



tale je prav kot tvoj , spodaj je še par primerkov


http://www.bad-dog-designs.co.uk/woodclocks.html



1500 funtov + VAT ???

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group