www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

W10 posodobitev različica 1803
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 09, 2018 8:36 pm    Naslov sporočila:  W10 posodobitev različica 1803 Odgovori s citatom

Prejle se mi je na prenosniku izvedla gornja posodobitev. Sedaj mi je začel jokcat, da na particiji G primanjkuje prostora. Shocked Te particije prej ni bilo. Očitno jo je naredila posodobitev Confused . Na sami particiji tudi ni vidne kake vsebine. (niti sistemskih niti skritih datotek) Kaj je to za eno s*anje? Je imel kdo podobne težave?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 09, 2018 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravek. Na disku so tri sistemske mape. Do dveh ni dostopa ena je koš. Prej nisem videl, ker sem imel izklopljen pogled skritih in sistemskih datotek.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 09, 2018 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Recovery mapa namiguje na kopijo tovarniške namestitve sistema z vsemi gonilniki in ostalo solato, ki jo dobiš prednaloženo na brandname prenosnikih ala HP, Lenovo, Asus..., t.i. Factory Restore.
Mogoče je s to posodobitvijo na ver. 1803 ta particija samo postala vidna v Raziskovalcu, prej pa je bila nevidna OS-u.
To particijo, pravzaprav vsebino, aktiviraš ob vklopu s posebno Fxx tipko, pri HPju recimo z F11. To storiš samo v primeru, če hočeš povsem na novo namestiti sistem kot si ga dobil ob nakupu. Seveda pri tem poradiraš vse kar imaš do sedaj na disku, zato moraš prej narediti backup podatkov.

p.s.
Zgornje je malo verjetno in lahko se ti je zgodilo tole. Ob posodobitvi na 1803 je sam sistem naredil recovery vernostno kopijo...
Čitaj

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dušan hvala.
Sem počistil particijo po tem postopku.
Glede recover-ja obstaja še ena particija, ki pa je na računalniku že od samega začetka. Računalnik je hoferjev Medion.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2019 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem isto nadgradil win 10 in pred kratkim je bilo govora da bo Windows ustvaril še en del particije na disku, kar se pri meni ni zgodilo.
Vzek sem nov disk in nanj naložil win 10 1903 se pravi novo verzijo pa mi na disku ustvari samo eno particijo - niti tiste skrite okoli 500mb ki so se do sedaj ko si na novo naloži 7 ko 8 ko ali 10 ko le nekaj malega je bili razlike v velikosti te particije.
Ne vem zakaj Win10 ni ustveil niti te niti še ene kot je bilo govora.
Disk je bil prazen brez razdelitve brez particij kot nov iz trgovine
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2019 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem nisi nadgradil, če si na novo namestil. Smile
Daj sliko DiskManagementa (desni klik na Start-->Upravljanje diskov).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Potem nisi nadgradil, če si na novo namestil. Smile
Daj sliko DiskManagementa (desni klik na Start-->Upravljanje diskov).


Najprej sem nadgradil na obstoječem disku kjer sem že od začetka imel win 10
pa ni nadgradnja ustvarila nobene dodatne particije (disk ima dovolj prodatora le to da je 1 x skrita (Rezerviran System) mal čez 500Mb 1 x C okoli 400Gb in 1 x E ostalo

Ker ni bilo dodatne sem rekel bom poizkusil na popolnoma nerabljen novi disk
In lej ga zlomka Win10 mi je naredil SAMO eno particijo C na cel 1Tb disk
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj si odgovoril na prvi moj stavek. Ker je skrita 500MB že obstajala, Win10 ni naredil nove ampak uporabil le to.
Zdaj pa odgovori še na moj drugi stavek prejšnjega sporočila in prilepi sliko DiskManagementa (Upravljanje diskov).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Zdaj si odgovoril na prvi moj stavek. Ker je skrita 500MB že obstajala, Win10 ni naredil nove ampak uporabil le to.
Zdaj pa odgovori še na moj drugi stavek prejšnjega sporočila in prilepi sliko DiskManagementa (Upravljanje diskov).


Kot sem napisal na prvem disku je skrita 500mb že prej obstajala - govora v marcu pa je bilo da bo win10 ustvaril dodatno mesto cca 7 Gigabitov
https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/za-namestitev-nove-posodobitve-za-windows-10-bomo-potrebovali-prostornejse-diske.html

Na novem disku ni ustvaril drugega kot samo C
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To nima veze s sistemsko/rezervirano/skrito/oem particijo. Koliko si Win10 - 1903 vzame za potrebe inštalacije je povsem drug šmoren.

Moj primer: Win10-ver 1903, SSD 480GB, ena C: particija, ostale so seveda skrite uporabniku.

Ne bom se več ponavljal, da priloži sliko DiskManagementa tvojega sistema, kjer vidiš samo particijo C: pa bo kojci jasno, brez odvečnih besed.



DM_Medion_1903.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  107.05 KB
 Pogledana:  18 krat

DM_Medion_1903.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
To nima veze s sistemsko/rezervirano/skrito/oem particijo. Koliko si Win10 - 1903 vzame za potrebe inštalacije je povsem drug šmoren.

Moj primer: Win10-ver 1903, SSD 480GB, ena C: particija, ostale so seveda skrite uporabniku.

Ne bom se več ponavljal, da priloži sliko DiskManagementa tvojega sistema, kjer vidiš samo particijo C: pa bo kojci jasno, brez odvečnih besed.


Pri meni je tako kot sem napisal
Novi disk samo ENA brez vsake skrite

Star disk pa nimam Uefi zagona in je tako kot napisano Ena skrita kot že od win7 naprej le da je namesto 100 okoli 500mb skrite System in C: E: in nič več skritega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z vsakim sporočilom poveš kakšno drobtinico več informacij. Rolling Eyes
Imam občutek, da imaš v računalniku dva aktivna diska, enega starega in enega novega? Na starem je sistemska/boot/rezervirana particija in E: particija, na novem pa samo C: particija.
Ti je res tako težko prilepiti sliko "Upravljanje diskov"?
Če ne znaš, te z veseljem naučim(o).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Z vsakim sporočilom poveš kakšno drobtinico več informacij. Rolling Eyes
Imam občutek, da imaš v računalniku dva aktivna diska, enega starega in enega novega? Na starem je sistemska/boot/rezervirana particija in E: particija, na novem pa samo C: particija.
Ti je res tako težko prilepiti sliko "Upravljanje diskov"?
Če ne znaš, te z veseljem naučim(o).


Ne starega sem odklopil in naložil na novega win10 da preizkusim kaj je ...
Na tem računalniku, ki tole pišem imam 7-ko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš hotel zadovoljiv odgovor boš moral sodelovati.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2019 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Če boš hotel zadovoljiv odgovor boš moral sodelovati.


V priponki slike diska iz dveh računalnikov


Nazadnje urejal/a osterklin Pet Jun 14, 2019 10:16 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group