www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra Delta Partner

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 10:20 pm    Naslov sporočila:  Iskra Delta Partner Odgovori s citatom

Pozdrav vsem,

imam Iskra Delta Partner racunalnik in izgleda, da ima zanic disketno enoto. Kaksen disketar lahko uporabim namesto tega originalnega? Nekaj kar bi se dobilo na eBayu? Kdo ve?

Originalni disketar: MATSUSHITA FMD01040B4, JVC SS01FL

Hvala, LP,
mIHA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče to kaj pomaga: http://eprints.fri.uni-lj.si/3945/

Danes je 40. obletnica IDCja.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Matsushita je motor.
A JVC SS01FL piše na nalepki na zadnji strani kjer se priklopi napajanje in data kabel?
Mogoče kje piše še Panasonic LR55467?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V starem-prvotnem ohišju je floppy :Tandon TM100-4
V novem ohišju pa je floppy: Fujitsu M2554K 13A
Ne vem pa če je eprom z BIOSom na mama plati enak.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepa hvala obema za odgovor Smile

@DusanK
He he, kar sram me je. Res je to samo oznaka motorja (to pise namrec na "disku"). Sicr pa je Panasonic JU-465-5AAG LR55468 E66484

@s57bic
Ja, z Matejem sva na vezi Smile Hvala lepa za info o floppy-jih. Ce ne bom uspel dobiti Panasonica, bom kaksnega od teh probal dobiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne dobiš disketne enote imam eno staro 5,25" 1,2MB Mitsumi D509V3 enoto, ki prebavi tudi DS/DD diskete (360kB), ki naj bi jih uporabljala original disketna enota Partnerja.
Sam priklop (data in napajalni konektor) mislim, da ne bi smel biti problem.



Collage_Fotor.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.23 MB
 Pogledana:  2 krat

Collage_Fotor.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2018 2:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da še imam dva takšna (360k) disketnika od XT računalnikov nekje doma, vendar ju moram najti. Če bo sila, mi napiši Wink

Drugače... kaj pa je šlo pri disketniku? Mogoče bi se ga dalo z malo truda popraviti.

Do zdaj sem cca 20-30 pokvarjenih disketnikov vrnil v življenje, po navadi je šlo le za mehanske probleme, npr. posušena mast, zviti vzvodi, umazane glave, počen zobnik auto-ejecta, ipd. Nič resnega, le kake pol ure vložka.

Tako, da zdaj vsak 20+ let star disketnik pred uporabo popolnoma očistim izopropilnim alkoholom, v kolikor je mast toliko posušena, da je popolnoma zagrabila, tam uporabim brake cleaner ali kopel v bencinu. Na koncu pa vse premikajoče se dele namažem z litijevo mastjo in ponekod še kanček silikonskega olja.

Glede elektronskih težav pa sem imel nekajkrat nekaj poškodb vezja zaradi stečenih SMD kondenzatorjev, enkrat v okvari stikalo za 1.4MB/720K ter enkrat težave z vrtenjem motorja zaradi hall senzorja v statorju (edinokrat, ko nisem uspel popraviti).

Po mojem se splača preveriti osnove, saj tudi če najdeš drug disketnik, zna imeti kakšne probleme, ker je stal neuporabljen zadnjih 20 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK, mitchW: Hvala obema Smile

@mitchW: Res je, glede na to, da imamo 3 disketarje in so vsi "hin" (vsi od partnerja), je verjetno problem v tem, da so se "zasusili". In ja, ce vzamem nekaj na eBayu bo verjetno isti problem. Moj issue ta trenutek je predvsem kronicno pomanjkanje casa, ne da bi disketar ocistil, ampak da nabavim vse potrebno (alkohol, mast, WD40... etc...) in pa da se izobrazim, kako to pravilno narediti (sem videl, da so tutoriali na YouTube-u)...

Tako da sem zaenkrat nabavil HxC floppy emulator, ker so mi fantje na FRI rekli, da mi bojo z njim lahko pomagali - tudi pri izdelavi boot diskete, ki je v resnici nimamo :-/

Vaju oz vas vse obvestim, ko naredimo kaksen uspesen premik Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2020 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Partner-razpršeni pogled.

Lp, Jože



ubozec.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  229.14 KB
 Pogledana:  46 krat

ubozec.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2021 4:45 am    Naslov sporočila:  Moj Partner se je zbudil. Odgovori s citatom

Hej,

tale pogovor je sicer star, ampak bi vseeno rad sporocil, da sem pred kratkim zagnal svojega Partnerja.

Namesto disketne enote sem uporabil HxC floppy emulator (s SD kartico) in reverse engineer-al zagonsko disketo, ki je nisem imel (imel pa sem precej datotek in informacij, ker je nekdo spisal emulator).

Zdaj imam sliko zagonske diskete za Partner 1983 in pa sliko kvazi-zagonske diskete (ki pa deluje) za Partner G modele.

Ce kdo slucajno rabi Smile



partner_IMG_4667.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.25 MB
 Pogledana:  24 krat

partner_IMG_4667.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2021 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj se še sploh najde kje takšen računalnik? Me prav zanima kje bi še bil in ali je v uporabi.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2021 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hej Vsi,

S kolegom delava na knjiznici in prevajalniku za Iskra Delta Partner.

https://github.com/tstih/idp-dev

V ta namen bi rad kupil racunalnik Iskra Delta Partner. Ce imas to masino, me prosim kontaktiraj, pripravljen sem ponuditi kar lep znesek (ca. 1000 EUR, seveda odvisno od stanja)

Hvala vsem, lep pozdrav,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2021 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolje definiraj. Delujoča ali nedelujoča. FD/WD, samo FD.
Stari/novi design. Z grafiko ali brez.

Pred par meseci je bila na Bolhi za 500 Eur iz Makedonije.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mgrcar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Maj 2018 21:04
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.15
Kraj: Golnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2021 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zivjo Joze in ostali,

Super je, ce je delujoc. Ce je nedelujoc ali pa v slabem stanju, me tudi zanima, ampak seveda za temu primerno ceno.

Z grafiko ali brez. Z diskom ali brez. Katerikoli "dizajn" Smile Optimalno: Partner WFG (torej z grafiko in diskom)

s57bic je napisal/a:
Pred par meseci je bila na Bolhi za 500 Eur iz Makedonije.


Sem sel v akcijo, ampak sem "zamudil" za en dan. Je bil ze na poti v Split, ko sem se "obrnil".

LP,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group