www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vremenske razmere in kritina
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2018 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Po pogovoru z dvema forumašema, ki sem ju obiskal na prizadetem območju, je od kritin preživela samo pločevina, sicer zgubana, spustila pa ni. Vse ostale kritine je prebilo. To so bili izstrelki s hitrostjo >150km/h in teže >200g.


Neke strehe so mi kar poznane.
Najslabše so jo odnesle salonitke,( bolj vodoravna streha ) kot rešeto z izjemo kakšna ostala na račun gostega vejevja .
Velika Kikinda starejši letnik dokaj zdrobilo
Mala Kikinda starejši letnik malo mamj kot pri veliki
Klasični betonski starejši letnik prav tako dokaj zdrobilo
Tondach novejši letnik malo bolje kot mala Kikinda
Bramac . že bolj trpežen, vendar je tudi pokal
Pločevinasta se je dokaj dostojno obnesla ( v glavnem ni bilo težav, kot z ostalimi kritinami....)

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2018 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je pa kaj z glasnostjo kritine med padanjem dežja (v normalnih rzamerah, ne v ekstremih). Se sliši pločevina?

Ko sem nedavno gledal pločevinasto kritino, me za presenetilo to, da je res tanka. Če se malo bolj na trdo prijel, se mi zdi, da se je kar skrivila. Kako je potem s hojo po taki kritini? Kako je z vetrom, če zapiha spodaj? Potem me zanima posip, se kaj spira? Pri betinski kritini se vidno spira, recimo pozimi jo kar pobira.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko-x
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Nov 2004 14:21
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda, da je ta test najbolje odnesla pločevina. Važno je da ti ne zaleje hiše. Slama je tudi z požarnega vidika zelo slaba krtina. Bo treba dobro premisliti kaj izbrati. Kar se tiče pa izbire kritine in omejevanje se mi zdi bedarija. Naj določijo barvno lestvico in to je to. Vse ostalo je bedarija glede na to kaj trg ponuja. Potem naj določijo še da v istem zaselku lahko kupiš samo 2 modela avta ker pač paše zraven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glasujem za
Pobesneli je napisal/a:
Mi na ajdovskem ( vsaj hiše od mojih sorodnikov)imamo pod strešniki ulito betonsko streho, potem pa so strešniki vijačeni ali lepljeni ali pa založeni s kamni
Niso pa vse take, sam odneslo ni pa že celo večnost nobene. Toče tudi nismo imeli, ampak če bi polomila strešnike, bi vsaj beton ostal na vrhu hiše.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekatere pločevine imajo spodaj nalepljeno peno za dušenje zvoka.

Posip je bil in vedno bo problematičen , bolje skoraj da ga ni. Današnje strehe imajo tudi reliefno površino da razbijejo videz umetnega npr

https://klamconstruction.com/matterhorn-metal-roofing/

Ok drugo je kaj je dosegljivo pri nas in kaj ne. Zdi se da je največji problem teh streh
kondenz , mogoče tudi (ampak se da preprečit ) galvansko razjedanje zaradi nastanka galvanskega člena ( recimo streha in vijaki iz materialov z preveč različnim galvanskim potencialom)

plastično deformacijo pa ima sigurno med boljšimi skupaj z lexanom

------------------------------------------------------------------------------
betonska streha s korci je zakon ( tudi kasneje zaradi vzdrževanja )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group