www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Audi a4 b7 dnevne luci

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Orniksasa
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2018 16:28
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 4:38 pm    Naslov sporočila:  Audi a4 b7 dnevne luci Odgovori s citatom

Pozdravljeni.. Kupil sem nove led luči ki bi naj služile kot dnevne luči na audi a4 b7.. Ko pa bi se naj vklopil dnevne luči pa bi se naj led potemni le in gorele kot parkirne.. Torej manj.. Ampak mi ne dela.. Ima kdo kako informacijo?? Prihajam pa iz okolice MB.. Hvala
_________________
Ornik sasa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katere luči pa si pa kupil to?
Kaj prodajalec pravi?

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orniksasa
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2018 16:28
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupil sem te luči https://www.mstyling.net/zarometi-audi-a4-b7-led-drl-dnevne-crni
Pa piše da so dnevne led.. Pa da gorijo močneje.. Pa ne deluje.. Pa nwm zakaj.. Ali kako bi se tega lotil?

_________________
Ornik sasa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je iz podane povezave ... Think
Citiram:
Pri dnevnih LED so uporabljene veliko močnejše LED diode, zraven pa je modul za avtomatski izklop dnevnih. Po homologaciji se lahko podnevi uporabljajo samo dnevne luči.

Nikjer ni govora o kaki regulaciji svetilnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Orniksasa
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2018 16:28
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej je modul polek če prav razumem?? Samo ga je treba vklopiti?? No jaz bi imel tako da bi gorele samo led ne pa leča zraven.. Se to da?? In kako?
_________________
Ornik sasa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne bo nejasnosti, jaz sem avtorja tega vprašanja (po telefonskem razgovoru) napotil na forum, če je mogoče kdo iz tega območja (okolica Maribora), ki bi bil pripravljen pogledati in se poglobiti v problem.

Moja lokacija je za avtorja predaleč, da bi ga povabil na pregled... poleg oddaljenosti čez nekaj dni odhajam na dopust za nekaj tednov ...

Tudi jaz nisem točno razumel problema, ampak če je kdo iz tega konca bi mogoče za protiuslugo ali honorar pregledal in rešil problem...
Bistvo foruma je jasno, ampak če uporabnik ni te stroke, se zadeva preklopi na drugo stopnjo, to je iskanje uporabnika, ki je pripravljen ponuditi pomoč v živo, jasno da za protiuslugo...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'


Nazadnje urejal/a v.j. Pon Jun 25, 2018 9:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo treba kodirati računalnik. Najdi nekoga, ki se na to spozna in ima vsaj VCDS.
_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Exclamation Lahko, da je napaka na strani s podanim linkom in niso taprave v resnici : Primerni za: Seat Ibiza Cordoba 6L WTF Question ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nevednez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2005 13:36
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.02
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi avtor prispevka malo podrobneje opisal problem, potem bi bilo lažje tudi svetovati Wink

1. Kakšne luči so original na avtu? Halogen, Xenon ali adaptivni xenon žarometi?
2. Je original imel DRL - funkcijo dnevnih luči? Torej ko je stikalo na 0 (OFF) so gorele kratke luči?
3. Ima vozilo senzor za dež? Na stikalu za luči je AUTO funkcija? DA/NE

Predvidevam, da želiš imeti:
- kot dnevne luči samo led trak ki sveti z polno močjo
- ko prestaviš na pozicijo sveti samo led trak (z zmanjšano močjo)
- ko prižgeš luči, sveti luč v leči in led trak z zmanjšano močjo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kolikor so zasenčene luči navadne žarnice se veže dnevne luči takole:
(+) dnevnih luči na kontakt s ključem (+15)
(-) dnevnih luči na + zasenčenih luči.
Ko so zasenčene luči ugasnjene potegnejo priklop na maso in dnevne luči bodo ob danem kontaktu s ključem svetile. V kolikor to ne deluje (nekatera vozila vklopijo luči z maso) se zasenčenim lučem veže vzporeno rele (dovolj je le en!). Na njegov mirovni kontakt se veže (-) napajanja dnevnih luči na drugi del pa maso.
Ta način vezave omogoča tudi avtomatsko ugašanje dnevnih luči v kolikor ima vozilo avtomatsko prižiganje luči recimo ko zapeljemo v tunel.

Pri xenon lučeh je obvezno potrebno vezati preko releja, kajti ob izklopu so direktno na + pri luči visoko napetostne špice in lahko skurijo regulator dnevnih luči ! Preverjeno!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
V kolikor so zasenčene luči navadne žarnice spredaj, se veže dnevne luči takole ...

... in v kolikor so še parkirne luči tudi navadne žarnice, pa lahko tudi takole, kot sem jest rešil pred tremi leti na svojem transport "čudu" (sredina posta - http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?p=11465#11465 ) , pa mi ni bilo treba nobenih relejev nikjer Razz ...

Ps.: Če se najde slučajno kakšen tečen policaj, ki te ustavi, ti lahko zahteva homologizacijo za naknadno vgrajene LED dnevne ! Mene so lani ustavili iz zasede in mi zatežili, ker so mi svetile zeleno, čeprav pol manj kot bi sicer (glej sliko na linku) . Efekt sem dosegel z zeleno prozorno samolepilno folijo Razz ...

Idea Dobra stran takšne vezave je, da kratka luč dobi stalno predgrelni tok (pri meni 100mA - poraba ene LED verige takih mojih) iz napajanja pozicijske in ni čisto mrzla nitka notri na kratki, ko se ta prižge (manj crkujejo!). Slaba stran pa je, da če crkne kratka (npr.55W pri meni - redko), da neha delat tudi ona LED dnevna (zgubi maso/minus preko nitke kratke), če imaš take sorte z direkt 12V napajanjem kot moji! Moji sta bili Čip-Čajna-Šit in sem ju odklopil, ker sta v roku enega meseca v dveh letih napol crknili, vsaka drugače Rolling Eyes ... Kot je že Iztok_Š napisal, je vse odvisno od dejanske inštalacije za luči na dotičnem Audi-ju ...

Ps.2 : Ono gori omenjeno zeleno prozorno samolepilno folijo je že pred časom nekdo tu na forumu iskal (slabih 0,5x0,5m), pa je takrat nisem našel, da bi mu jo poslal ... Če še rabi in bo to prebral, naj me preko ZS kontaktira ! ... sem jo uporabil tudi za prekritje moteče kričeče oranžnega display-a na enem starem Xplore DVB-T dekoderju pred kratkim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2018 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spajky je napisal/a:
Če se najde slučajno kakšen tečen policaj, ki te ustavi, ti lahko zahteva homologizacijo za naknadno vgrajene LED dnevne luči...

Zahtevana je homologacija na luči, katero dobiš ob nakupu. Vgradnja mora biti izvedena v skladu z navodili proizvajalca. Priklop se ne homologira posebej!
LP iztok
PS: Pravilno je homologacijo, ne homologizacijo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group