www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vezava porabnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 9:50 am    Naslov sporočila:  Vezava porabnika Odgovori s citatom

Imam eden problem na avtomobilu, pa me zanima če imate kaķšen predlog. V avtomobilu imam porabnik 12V 40A(ventilator) katerega bi rad vklopil pri kontaktu ključavnice...sama ključavnica ne da dovolj toka skozi....zanima me ali obstaja kakšen tranzistor ali rele ali kakšen drugi priklopnik kateri bi mi iz akumulatorja preklopu s pomočjo toka(signala) ključavnice, porabnik?

Hvala lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtomobilski releji s primerno tokovno zmogljivostjo so namenjeni natančno temu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se pravi navaden rele 12v 40A na 3 kontakte in to je to

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Načeloma ja ... ne pozabi na kakšno varovalko v veji porabnika. Če je porabnik res 40A, mu nameni vsaj 60A kontakte releja. Glede na porabo bi bilo mogoče smiselno v serijo ključavnice/tuljave releja dodat še kakšno stikalo, da lahko zadevo izključiš, ko je ne rabiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do sedaj je bilo to narejeno na stikalo pa je velikokrat neslo 30A varovalko, ko sem dal 40A je blo pa mir.... praviš vsaj 60A rele....mi lahko svetuješ kakšen rele....malo sem ven iz tega foha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bodi pozoren pri dimenzioniranju podnožja in kablovja. Zelo rado pregreje in stopi podnožje, saj greš proti kW moči
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tole bo verjetno OK vsak avto rele z vsaj 60A kontakti. Stikalo vežeš v serijo kontaktne ključavnice in tuljave releja. Presek žice med baterijo in porabnikom (v seriji vezana varovalka in delovni kontakti releja) bi jaz dimenzioniral cca 6-8A/mm2. Kar bi za ta primer zneslo 6mm2. Kot pravi Joztom, podnožja relejev znajo biti šibka točka, ker so kontakti velikokrat poddimenzionirani. Razmisli o tem, da mogoče na kontakte releja kar direktno natakneš pravilno stisnjene kabelske čevlje, izolirane s termoskrčno cevjo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žice sem potegnil vse 6mm2...tak da bo to vredu....rele bo vijačen na notranji blatnik...podnožja ne bi deval ampak bi tako kot je uporabnik frenki napisal rešil kar z kabeljskimi čevlji....a mi lahko kdo pove kateri rele bi bil dober....to se pravi tak da bi bil sposoben dati skozi 60A ter da bi ga lahko odprla ključavnica z njenimi 12V
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale naprimer ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Praviš da bi to moglo gnat....super pol bom tole naroču pa da zalaufa vse skupaj....hvala za vse....navodila bom pa vrjetn na netu dubu za priklop....hvala še enkrat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako takole poveži, pa bi moralo delat.


Avto_rele.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  24.57 KB
 Pogledana:  5 krat

Avto_rele.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bosty_23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jul 2018 9:47
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2018 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki vsaka čast za tole....jaz se bi en cel popoldan matral za tole...še enkrat hvala lepa zdaj pa tole hitro naročt pa zvezat
Super ste
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group