www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AEG Competence

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 12:10 pm    Naslov sporočila:  AEG Competence Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam 15 let prej omenjen štedilnik. Je čisto mrtev, se ne prižge, strela ni bila, Varovalka za krmilno elektroniko je OK. Malo sem probaval, pa nič našel, kaj bi bilo narobe.
Prosim za kakšen namig...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://manualzz.com/doc/1171085/aeg-competence-b8920-1-service-manual

Sem imel pri podobni pečici podoben problem. Izkazalo se je, da je težava v resonatorju pri procesorju. Zamenjal in dela. Seveda sem zamenjal še kondenzator pri napajanju elektronike. Mora biti za višje temperature, ne bo dovolj 115°.

Resonator lahko malo pogreješ, z občutkom seveda ( fen, vroč zrak ) in lahko začne delat. Vendar ne bo dolgo. Toliko za test, ampak zamenjat ga je vseeno potrebno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 24, 2018 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Resonator niha na 4 Mhz, brez gretja.
Napake nisem odkril. Hm...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2018 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Mi lahko kdo kaj več pove o tem mikrokontrolerju, vsaj napetost napajanja, sumim, da je zenerca v stiku.
Priponka



IMG_20180725_164337.jpg
 Opis:
IC
 Velikost datoteke:  2.52 MB
 Pogledana:  11 krat

IMG_20180725_164337.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2018 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Sem odkril napako. Štedilnik ima 3 plate z elektroniko in mikrokontrolerjii. Na eni plati je napajalnik s polno nekih povezav s transistorji, sploh ne vem zakaj. Ti transitorji napajajo ostale plate. Na eno plato sploh ne pride napajanje, nekaj je narobe. Ko sem dal na to plato zunanje napajanje, je štedilnik popolnoma oživel. Sploh se ne bom več ukvarjal z napajalnikom, ampak bom dal zraven nov napajalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2018 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri smd upore. Na tiskaninah, ki so izpostavljene nihanju temperatur ali vibracij se zelo pogosto zgodi, da poči smd upor. Tak defek je pogosto na elektronikah pralnih sušilnih ali podobnih strojih. Zadnji moj primer ***klik***
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2018 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dodal nov napajalnik in veselo kuham dalje Wink.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group