www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katero spajkalno postajo priporočate ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 16, 2018 11:44 pm    Naslov sporočila:  Katero spajkalno postajo priporočate ? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Najpre se opravičujem, če je bilo mogoče vprašanje ze zastavljeno.

Ker je moja stara spajkalna postaja znamke Weller izpustila dušo, me zanima kaj priporočate oziroma kaj bi vi kupili če bi bili na mojem mestu?

Sam iščem dobro in kvalitetno spajkalno postajo v cenovnem rangu okrog 500 EUR do 900 EUR.
Zanima me ali so nove Weller postaje se vedno tako dobre in kvalitetne kot so bile stare ali so se mogoče kaj pokvarili v tem času?

Nekako se še vedno nagibam oa proizvajalca Weller.
Kaj torej priporočate za pol-profesionalno rabo? Kakšno moč postaje priporočate?

Kako je vase mnenje o tej postaji?
http://www.ces.si/spajkalna-postaja-weller-wx-1012-t0053427699-230-v-50-hz-200-w-50-550-c-komplet-588558.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 2:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda kaj od tega: https://www.kurtzersa.com/electronics-production-equipment/soldering-tools-accessories/soldering-desoldering-stations.html
Pri nas jih zastopa Belmet v Ljubljani.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 7:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ranga 300 eur vzemi Ersa iCON.
Za vec pa JBC, je se korak naprej od Erse in Wellerja.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 8:24 am    Naslov sporočila:  Re: Katero spajkalno postajo priporočate ? Odgovori s citatom

borzon je napisal/a:
Kako je vase mnenje o tej postaji?
http://www.ces.si/spajkalna-postaja-weller-wx-1012-t0053427699-230-v-50-hz-200-w-50-550-c-komplet-588558.html

Tole sem imel na testu, pa me iskreno rečeno ni prepričala. Imel sem občutek, da je zadeva prednostno namenjena proizvodnji, kjer je teh postaj veliko. Vsaj parametriranje, prenašanje profilov, zaklepanje parametrov in podobno kaže na to. Uporabniški vmesnik na sami postaji pa se mi zdi izveden malo neposrečeno. Sploh rešitev s tistim kolesom mi nekako ni sedla.

Poskusi se dogovorit za preizkus. Tako boš najlažje videl, ali ti "sede".

Če vztrajaš pri Wellerju, potem bi bilo vsaj za razmisliti o kakem setu iz WT serije, ali pa kakem (sicer starejšem) WSD-ju.

Če pa boš gledal še kaj drugega, sta predhodnika napisala več ... spet pa predlagam, da pred nakupom preizkusiš.



Weller_WT_eng_bro.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Weller_WT_eng_bro.pdf
 Velikost datoteke:  3.49 MB
 Downloadano:  5 krat



Nazadnje urejal/a frenki Ned Jun 17, 2018 1:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, sam se ukvarjam z elektroniko cca 50let, pa imam star Weller spajkalnik z ogromnim ruskim trafotom in zamenljivimi špicami. Nekoč je bila cena cca 100EUR.
Lotam tudi 144 pinske procesorje brez problemov.
Ni mi jasno zakaj postaja za 1000 Eur, mogoče zaradi ledic.
To je moje nedeljsko razmišljanje.
Še vedno uporabljam star avo meter ICE, ki sem ga kupil nekoč v radio trst. Še kar dela, čeprav je star večkrat po 10 let.

LP
Matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Voziš se tudi še vedno v Fičku ali Topolinu?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Navedene postaje z linka ne poznam, lahko pa pritrdim:
Ersa Icon 1 je odlična.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Dec 2006 2:17
Prispevkov: 290
Aktiv.: 1.38
Kraj: postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2018 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WX postaja je ena najzmoglivejših Wellerjevih postaj. Vprašanje pa je, če boš lahko izkoristil to kar ponuja.

Glede na to, da si izbral 65W ročko, bi ti mogoče predlagal WT 1010 postajo.
Cenovno ugodna in zelo zmogljiva zadeva.

https://www.youtube.com/watch?v=nWmNiZcYRlo

Z 90W ročko lahko pokriješ večino vsega kar misliš spajkati.
Prednost je še, da imaš lahko na več grelcih različne konice in jih hitro menjaš, brez bojazni, da se opečeš.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group