www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava elektro delovne mize - prosim za nasvete

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 12, 2018 4:11 pm    Naslov sporočila: icon_question Izdelava elektro delovne mize - prosim za nasvete Odgovori s citatom

Ojla!

Počasi se spravljam prenoviti svoj delovni prostor, pa sem prišel na idejo, da bi si zraven izdelal še novo delovno mizo za elektroniko. Trenutno sem še v fazi načrtovanja, pa me zanimajo kakšni koristni nasveti. S svoje strani sem že zbral nekaj idej. Vzel bi npr. delovni pult (z ultrapasom) debeline 30 do 40 mm, globine 900 mm ter dolžine od 160 do 250 cm. Noge oz. spodnje ogrodje bo verjetno iz varjenih kovinskih profilov, videl sem pa, da se pri tleh ponavadi doda še kakšna polica za shranjevanje škatelj. Razmišljal sem tudi, da bi vzel še voziček za orodje s predali, ki bi ga zapeljal pod mizo. Nad mizo pa seveda pridejo police katerih globina bi bila npr. 30 cm od zadnje stene. Kakšen naj bi bil višinski razmik med mizo in polico oz. med posameznimi policami, kjer bodo razni instrumenti? Npr. usmernik ter osciloskop sta visoka 20 cm, predalčki za komponente pa po 30 cm.

Glede opreme je pa takole:
Imam nekaj instrumentov (DC usmernik, osciloskop, funkcijski generator, fluke multimeter), ki bi jih namestil na police poleg predalčkov. Zraven pride še spajkalna postaja (ker sem desničar, bi spajkalno postajo imel na desni strani mize) ter škatla za UV razvoj tiskanin. Razmišljal sem, da bi dodal še parapetne vtičnice ter gumb za izklop v sili ali pa morda samo razdelilec z veliko vtičnicami. Nekje bo prišel še obešalnik za napajalne kable z banancami oz. krokodilčki (rdeči, črni) ter magnetno držalo za orodje (izvijači, nož, itd). Imam še gibljivo luč, razmišljal sem pa tudi o LED razsvetljavi. Na koncu pa pride še prenosni računalnik z dodatnim monitorjem, miško ter tipkovnico.

Imate morda še kakšne predloge, nasvete, ideje?

lp

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group