www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ko ni pametnejšega dela in vročina naredi svoje
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2018 3:51 pm    Naslov sporočila:  Ko ni pametnejšega dela in vročina naredi svoje Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
...
Če pa nek sicer zelo vnet zagovornik avtorskih pravic vzame razvit postopek in ga poskuša implementirat v svoji režiji, potem pa trdi, da ... je razvil novo metodo ..., je za moje pojme to vsaj plagiat, če že ne kraja moralnih pravic avtorja :bonk:
Tukaj piše v množini:
Citiram:
We've developed a novel fast and cheap method of making PCBs at home using just a laser printer and a few chemicals, which we've named "chemotransfer". The chemicals transfer the toner from paper to the copper without using any heat.
Citiram:
Društvo Elektronikov Slovenije
This is the main electronics group of Slovenia. We make various group projects, events, workshops, schools. We have also a very active forum and we have ties also to various universities and high schools in Slovenia.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2018 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Tukaj piše v množini ...

Aha Think ... ... kot v pravljici?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2018 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, kaj ko bi objavil kaj strokovnega, namesto da se že par let obešaš na vsak korak tvojega prijatla. Tvoj sarkazem in zanimanje kaže, da trpiš. Dolgo sem bil tiho, pa bom še enkrat prosil za malo zrelosti, saj veste, morali bi biti zgled za mlade.
Takšo najedanje pa bolj spominja na boj ločencev, ki preži na vsak korak ali napako bivšega, da ga diskreditira.
Vsekakor vrednosti forumu to ne dviga. Verjamem, da je še mnogo ljudi tukaj, ki čutijo
enako.
Mimogrede takle prispevek je na nivoju vaške opravljivke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2018 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi2011 je napisal/a:
...
Mimogrede takle prispevek je na nivoju vaške opravljivke.
Imaš prav! Je pa "fajn".
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2018 7:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Glede na to, da naj bi bil tole strokoven forum, bi pričakoval več strokovnih vsebin in manj političnih in pasjeljubskih prispevkov (upam, da pasjesralci vsaj dreke pobirajo za svojimi sončki).

Težko si predstavljam, kako zelo mora biti osamljen človek, ki ne objavlja nič tehnične ali strokovne vsebine, "zlati sončki" na 4 nogah pa so na prvem mestu...
kaj pa žena? najbrž v takšnem življenju sploh ni prostora zanjo Rolling Eyes a je potem kaj čudnega, da je nivo na nivoju trača, opravljanja, ... eden pač mora vrtet gofljo, če ne baba, pa dedec...

... spet na drugi strani nastopajo osebe, ki so "izvrstni" manipulatorji, obkroženi z ovcami, ki jim slepo sledijo...


Vili za tole bi jo "in real life" dobil z moje strani na gobec ne glede na posledice. Razmisli malo o napisanem, tole pa je moj zadnji komentar na napisano.

Glede ostalega v tej temi pa takole. Nikoli nikogar nisem silil k obisku, še manj pa k sodelovanju na forumu. Oboje je prostovoljna odločitev posameznika.

Res je, forum se je v 15 letih prisotnosti in ob vseh polenih, ki so priletela počasi izpel. Strokovnega sodelovanja je za vzorec, od gobcanja v smislu kaj bi, če bi in podobno pa ni neke dodane vrednosti. Počasi bo potrebno potegniti črto in razmisliti o smiselnosti vzdrževanja spletne strani za potrebe samopromocije nekaterih zavzetih vseznalcev in pravičnikov (ja, Vili, tudi tvoje obnašanje s podpisom vred sodi sem).

Tisti, ki misli, da so administratorji in moderatorji zadolženi za hiperprodukcijo prispevkov na forumu, na katerih bodo takšni in drugačni multipraktiki ter pravičniki sproščali svoje frustracije in pripravljali analize pa je v zmoti. Forum brez obojestranskega sodelovanja ni forum in v takšnih razmerah se pojavlja vprašanje, če je še smiselen njegov obstoj.

O drugih aspektih forumske problematike na slovensko govorečem območju na področju (elektro)tehniških tematik pa mogoče v kakem drugem prispevku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2018 8:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bit bolj papeški od papeža.
@mosqito, objavil si fotko brez navedbe vira, ki jo je na sosednjem forumu pripel @SamoBr.
Še več, zdaj ima fotka vodni tisk od elektronik.si, ki tako zavajujoče namiguje na lastništvo, bognedaj avtorstvo.

Vsak naj torej najprej pomete pred svojim pragom.
Tema ni samo otročja ampak zrcali resno psihično težavo, pretirano obremenjenost s preteklostjo in nesposobnostjo zaključiti stvari za nazaj.

frenki je napisal/a:
...Forum brez obojestranskega sodelovanja ni forum in v takšnih razmerah se pojavlja vprašanje, če je še smiselen njegov obstoj...

Točno tako in klima foruma se spreminja ravno s takimi temami kot je ta. Žal si avtor te teme ravno ti.
Povsem brez potrebe.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2018 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Glede na to, da naj bi bil tole strokoven forum, bi pričakoval več strokovnih vsebin in manj političnih in pasjeljubskih prispevkov (upam, da pasjesralci vsaj dreke pobirajo za svojimi sončki).

Ne vem kje si našel politične in pasjeljubske prispevke?
Tudi sam sem ljubitelj psov in ne razumem besede pasjesralci!?

v.j. je napisal/a:
Težko si predstavljam, kako zelo mora biti osamljen človek, ki ne objavlja nič tehnične ali strokovne vsebine, "zlati sončki" na 4 nogah pa so na prvem mestu...
kaj pa žena? najbrž v takšnem življenju sploh ni prostora zanjo Rolling Eyes a je potem kaj čudnega, da je nivo na nivoju trača, opravljanja, ... eden pač mora vrtet gofljo, če ne baba, pa dedec...

Potemtakem so osamljeni vsi, ki ne objavljajo ipd. Kako zgrešeno, torej vsi ostali, ki ne živijo po tvojem vzorcu so osamljeni ali kako?
Poznam cel kup ljudi, ki se ukvarjajo z živalimi, pa nisem dobil občutka, da bi bili osamljeni, kvečjemu obratno.

v.j. je napisal/a:
... spet na drugi strani nastopajo osebe, ki so "izvrstni" manipulatorji, obkroženi z ovcami, ki jim slepo sledijo...
Tukaj se pa definitivno strinjava!

Ja vročina je res huda Very Happy

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo branja:
https://interestingengineering.com/the-vital-skills-needed-to-become-an-engineer-cad-programming-and-calculus

Verjetno se najdemo v tem tako pasjesralci kot mačjeljubci in vsi ki to nismo. Dancing

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

On-topic:
Ko temperatura preseže 30 stopinj, v primeru, da je treba v postu sploh iti na osebni nivo, je preverjeno najboljša metoda, da z odgovorom počakaš kakšen dan ali dva in šele potem napišeš odgovor. Če je takrat sploh še potreben.

Off-topic:
Medtem je pa veliko primerov, ko v neki temi nekdo odgovori na zastavljeno vprašanje, celo predlaga rešitev, le-ta ne dobi nobenega odgovora, kaj šele hvala.

Vse to odraža kulturo današnje komunikacije na spletu, ki žal postaja kar stalnica.

Bojan
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob tem prispevku sem se spomnil na pisanje v tej temi. Mnenje naj si pa ustvari vsak sam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj bi rad dosegel, ko primerjaš profesionalne vodnike službenih psov in običajne pasjeljubce?
... oziroma profesionalne službene pse z navadnimi hišnimi ljubčki...
Vročina kot kaže še ni dovolj popustila...

V razmislek, mnenje si bo vsak ustvaril sam, ane.

@Jaka57
Sprenevedanje o pomenu določenih besed je popolnoma odveč, dobro veš kaj pomenijo, sicer pa odgovor hitro najdeš npr na google, ko boš našel marsikaj o tem napisanega + malce logike.

Politika na forumu? Pa kaj je to drugega kot neke vrste politika, če še vedno pogrevate stare zamere in perete umazane gate... ampak je prav, da resnica pride na dan, eni smo jo poznali že takoj na začetku, ko se se pričele razne netransparentne skupne nabave orodja in materiala v okviru društva... in razne srakaste provokacije ... kdor je preveč čivkal, je bilo brisano, zaklenjeno, banano, ...

Glede osamljenosti... ljudje smo družabna bitja, večinoma se družimo z ljudmi, eni pač ne, nekatere izloči družba, eni se izločijo sami... ostanejo živali...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Sprenevedanje o pomenu določenih besed je popolnoma odveč, dobro veš kaj pomenijo, sicer pa odgovor hitro najdeš npr na google, ko boš našel marsikaj o tem napisanega + malce logike.

Ne gre za sprenevedanje, temveč za tvojo bebavo skovanko, pasjesralci. Kaj naj bi ta tvoja skovanka pomenila?

v.j. je napisal/a:
Glede osamljenosti... ljudje smo družabna bitja, večinoma se družimo z ljudmi, eni pač ne, nekatere izloči družba, eni se izločijo sami... ostanejo živali...

Zopet brcaš v temo, sem član kinološkega društva in se redno družimo in ni videti kakšnega osamljenega ali izločenega osebka.
Ljudje se pač večinoma družimo med sabo, toda nekateri (mnogo njih) imajo tudi hišne ljubljenčke iz različnih razlogov, toda ti so po tvojem svetem prepričanju, osamljeni.
Logika, da te kap!
Eni ste pač taki kakršni ste in v tem ne vidite nobenega smisla, toda, kot sem napisal, pač večina ne živi po tvojem kopitu ali kakor ti misliš, da je prav.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Kaj bi rad dosegel, ko primerjaš profesionalne vodnike službenih psov in običajne pasjeljubce?
... oziroma profesionalne službene pse z navadnimi hišnimi ljubčki...
Vročina kot kaže še ni dovolj popustila...

V razmislek, mnenje si bo vsak ustvaril sam, ane.

@Jaka57
Sprenevedanje o pomenu določenih besed je popolnoma odveč, dobro veš kaj pomenijo, sicer pa odgovor hitro najdeš npr na google, ko boš našel marsikaj o tem napisanega + malce logike.

Politika na forumu? Pa kaj je to drugega kot neke vrste politika, če še vedno pogrevate stare zamere in perete umazane gate... ampak je prav, da resnica pride na dan, eni smo jo poznali že takoj na začetku, ko se se pričele razne netransparentne skupne nabave orodja in materiala v okviru društva... in razne srakaste provokacije ... kdor je preveč čivkal, je bilo brisano, zaklenjeno, banano, ...

Glede osamljenosti... ljudje smo družabna bitja, večinoma se družimo z ljudmi, eni pač ne, nekatere izloči družba, eni se izločijo sami... ostanejo živali...



Brisal, zaklenil, banal je Sraka a.k.a. VolkD. Verjetno z namenom prikriti kakšne številke. Ko je pa eden od bivših članov društva hotel videti te številke, je bil potreben pa apaurin in podobna kemija. Na žalost je tudi mene preslepil in sem mu verjel na besedo brez da bi se prepričal o dejstvih. Tudi seje UO so bile precejkrat usmerjene v to, kako izločiti neposlušne. Na žalost sem bil del tega obdobja zatona in forumskih razdorov. Upam, da nikoli več.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2018 1:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Ne gre za sprenevedanje, temveč za tvojo bebavo skovanko, pasjesralci. Kaj naj bi ta tvoja skovanka pomenila?

Spet se sprenevedaš, beseda ali skovanka "pasjesralci" obstaja že dolgo in niti slučajno nisem avtor (če bi bil jaz avtor te skovanke, bi bil zelo ponosen), ampak nisi pogooglal, da bi videl kako zelo se sprenevedaš in bebavo obnašaš, ker tako trdiš... no, si pač član pasjeljubcev in seveda takim se ne da nič dopovedat v tej smeri, Bog ne daj da kdo kaj reče ali napiše v nasprotju z njihovim prepričanjem... ali da bi karkoli nevšečnega rekel ali napisal pšroti njihovim sončkom, ljubčkom, ...

Resnica je tudi, da obstaja kar precej lastnikov psov, ki se vedejo odgovorno in počistijo za svojim psom, žal so še vedno v manjšini. Zadnja leta je opaziti trend v smer izboljšanja, mogoče je k temu pripomogla zgoraj omenjena skovanka Rolling Eyes

Glede osamljenosti pa... jah, eni so se očitno našli v tej temi, zato bi kar na gobec, ni problema, tudi v RL če želite, moj naslov je javno objavljen, dobrodošli

Sem prepričan, da nisem edini, ki ga niti slučajno ne zanimajo fotke nekih pasjekov na elektro forumu, pardon, sončkov... bi pričakoval kakšen strokoven prispevek, dober konstruktiven odgovor, ampak ne, kužki in pranje umazanih gat... saj verjamem, ker ni ovca in ni podlegel manipulatorju, je užaloščen, najbrž ni edini, no, nas je kar nekaj ki nismo nasedli manipulacijam, ...

... ovce so v gausovi krivulji, teh je največ, ostali tako ali drugače odstopamo in smo raznorazni posebneži, ... na levo in na desno, vmes so ovce, ... moralo bi bili tako "sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj", še malo pa se bom začel posipati s pepelom Brick wall eh, nima veze. Not talking

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2018 1:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Spet se sprenevedaš, beseda ali skovanka "pasjesralci" obstaja že dolgo in niti slučajno nisem avtor (če bi bil jaz avtor te skovanke, bi bil zelo ponosen)

Hm, mogoče obstaja ta skovanka na vašem koncu, pri nas je ni slišati.

v.j. je napisal/a:
Resnica je tudi, da obstaja kar precej lastnikov psov, ki se vedejo odgovorno in počistijo za svojim psom, žal so še vedno v manjšini. Zadnja leta je opaziti trend v smer izboljšanja, mogoče je k temu pripomogla zgoraj omenjena skovanka Rolling Eyes
Očitno je to pri vas, ja saj veš, kakršni ljudje......

v.j. je napisal/a:
Glede osamljenosti pa... jah, eni so se očitno našli v tej temi, zato bi kar na gobec, ni problema, tudi v RL če želite, moj naslov je javno objavljen, dobrodošli
Hm, če je tvoj domet, na stara leta načrtovanje projektov in za preganjanje dolgega časa kuhanje južine, ja pa naj bo.


v.j. je napisal/a:
Sem prepričan, da nisem edini, ki ga niti slučajno ne zanimajo fotke nekih pasjekov na elektro forumu, pardon, sončkov... bi pričakoval kakšen strokoven prispevek, dober konstruktiven odgovor, ampak ne, kužki in pranje umazanih gat... saj verjamem, ker ni ovca in ni podlegel manipulatorju, je užaloščen, najbrž ni edini, no, nas je kar nekaj ki nismo nasedli manipulacijam, ...

Če te ne zanima, potem ne prebiraj tistega kar te ne zanima. Enostavno.

v.j. je napisal/a:
... ovce so v gausovi krivulji, teh je največ, ostali tako ali drugače odstopamo in smo raznorazni posebneži, ... na levo in na desno, vmes so ovce, ... moralo bi bili tako "sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj", še malo pa se bom začel posipati s pepelom Brick wall eh, nima veze.

Very Happy Very Happy kako že gre tista znana slovenska, ja vsak berač svojo malho hvali, kajne?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group