www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

USB ključek s stikalom WriteProtect

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 2:26 pm    Naslov sporočila:  USB ključek s stikalom WriteProtect Odgovori s citatom

Ste že videli USB memorijski ključek s stikalom WriteProtect? Ne? Jaz tudi ne.
A moji windowsi so prepričani, da moj ključek, ki ga želim formatirati ima tako stikalo in da je postavljeno na WriteProtect in torej zahteva od mene, da odstranim zaščito pisanje in ponovim vajo, formatiranje. Na proloženi sliki je dokaz.

Ali imate kak aspirin, ki bi mi omogočil ponovno uporabo tega ključka?



Zajeta slika.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  360.79 KB
 Pogledana:  23 krat

Zajeta slika.PNG



_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobno sem doživel pred leti. Ključek, dnevno podvržen pisanju-branju, se je naenkrat "zaklenil" za pisanje. Ker je to trajalo nekaj let, sem povezal to s številom ciklov branja/pisanja na pomnilniške lokacije. Glede na to, kaj vse je moral "dati skoz", sem ga upokojil. Smile
Je imel vso pravico, da odpove sodelovanje. Smile
Podatke rešil in ga dal v predal. Zaenkrat...
Na čudežne rezultate "reševanja" se ne splača čakati, ker lahko v naslednjem koraku "odpove še poslušnost" na področju branja. Če grejo podatki v nič, pa mislim da vsi vemo, kako je s tem.

Ja, tudi moj je bil 4 giga. Wink

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 3:12 pm    Naslov sporočila:  Re: USB ključek s stikalom WriteProtect Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Ste že videli USB memorijski ključek s stikalom WriteProtect? Ne? Jaz tudi ne........
Ne da sem ga videl, celo imam ga.
Če ga še lahko bereš, pa kot je napisal pajo, pospravi podatke in v kanto za smeti.

V priponki je to čudo z neverjetno kapaciteto, celih 128MB.



USB_lock.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.09 MB
 Pogledana:  3 krat

USB_lock.png



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
Torej, v trgovino po nove ključke.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar nekaj rešitev je, predno ga dokončno pošlješ v cyber nebesa, od posega v register (regedit) do namenskih programov proizvajalca ključka.

Sicer je dobro imeti tudi kopijo celotnega usb ključa ali vsaj podatkov, brez katerih ti živeti ni. Ker usb ključ imeti kot edini backup je lahko hitro strel v koleno.

Po sliki sodeč imaš Win10, za začetek pa vseeno povej točen model usb ključka ali vsaj proizvajalca, npr. SanDisk Cruzer, Kingston..., si poizkusil v USB 2.0 in tudi USB 3.0 portu (če imaš možnost).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 4:10 pm    Naslov sporočila:  Re: USB ključek s stikalom WriteProtect Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

Če ga še lahko bereš, pa kot je napisal pajo, pospravi podatke in v kanto za smeti.


Shame on you Zelo dosti je naivnih ljudi, ki prodaja rabljene diske, USB ključke, SD kartice, ali jih zavrže med elektronske ali ostale odpadke. Tudi telefoni so lep primer. Ne bi verjel, če ne bi doživel.
Telefon z SD kartico, fotografijami-tudi "pomanjkljivimi", sporočili... med smetmi. Potem pa se čudimo, zakaj se dogaja "Severina".
Pa ne zamerit, ker gre za tujo stran.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 4:18 pm    Naslov sporočila:  Re: USB ključek s stikalom WriteProtect Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Ali imate kak aspirin, ki bi mi omogočil ponovno uporabo tega ključka?

Aspirin obstaja. Smile
Postopek za odklep USB ključka (v angleščini) je opisan na tej strani. Najprej lahko poizkusiš kar z opisano metodo 1 – s pomočjo ukaznega poziva.
Pri zagonu ukaznega poziva glej, da ga zaženeš kot administrator (torej v start meni vpišeš "cmd.exe", nato nanj klikneš z desnim miškinim gumbom in izbereš "Zaženi kot skrbnik").
Po končanem postopku pa USB ključek izključi iz računalnika in ga nato ponovno vključi. Pred ponovno vključitvijo USB ključka bi bilo morda dobro ponovno zagnati še računalnik.

-----------------
Kar se tiče morebitnega nakupa novega USB ključka: ker so cene danes že zelo dostopne, se ne splača tvegati z nakupom proizvoda katere od drugorazrednih znamk. Najbolj ugodno je nabaviti kar USB 3.0 ene od priznanih znamk, kot so: SanDisk, Transcend ali Kingston. Na eBayu se recimo takšne s kapaciteto 32 GB dobi že pod 10 € (kot je npr. tale).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno sem pisal osnovna navodila... pa sem očitno počasen. No, od viška glava ne boli. Smile

Skratka:
Poizkusiš lahko že z Win ukazom Diskpart.

Klik na Start, da se odpre menu, nato tipkaš CMD, zgoraj med rezultati se ti pojavi "Ukazni poziv", desni klik nanj in izbereš "Zaženi kot skrbnik".
Odpre se "Command Prompt" črno okno kjer tipkaš sledeče ukaze (glej pripeto sliko):
diskpart
list disk

zdaj dobro poglej kateri disk pripada usb ključku, najhitreje ga najdeš po velikosti, v mojem primeru 64GB.
izbereš ga z ukazom:
select disk 1
sledi ukaz za izbris atributa readonly:
attributes disk clear readonly
Če je vse ok, bi se moralo izpisati, da je uspešno izbrisan atribut readonly.
še ukaz za izhod iz diskpart prompta:
exit
Nato restart sistema in test.



Diskpart_usb_attrib_clear_readonly.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.37 KB
 Pogledana:  0 krat

Diskpart_usb_attrib_clear_readonly.PNG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne splača se. Z enim takim ključem sem zagonil preveč energije, nazadnje sem ga fizično uničil. Je pa res, da se je najbrž kar sam zaklenil, ker kot je zgoraj nekdo omenil je imel v nekem obdobju precej težavnega dela s prepisovanjem.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za mene osebno ni boljše pogruntavščine kot stikalo write-protect na USB ključku, sem ga pred leti kar nekaj časa iskal, upel kupit in od takrat naprej ko sem ga še vsakodnevno zelo aktivno upoabljal, nisem na tem ključku nikoli nič izgubil ali kak butasti antivirusni program kaj zbrisal, iz mojih iskušenj sodeč, ko se začnejo komplikacije z USB ključki,... probaš na nek način ptit do tistega kar ti je važno,... drugače pa fizižno uničiš in kupiš drugega,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za nasevete.
Mali ključki niso problem, saj lahko nabavim nove.
Bom pa probal na zunanjem USB DISK-u Samsung, za katerega sem dal mislmi med 60 in 80 €.
Pozdrav
vs

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group