www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Protivirusna programska oprema 09/2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[g0ran24] je napisal/a:
Še vedno je pa najbolši antivirusni program enostavno zdrava kmečka pamet, da ne klikaš vse povprek pa odpiraš nepoznato vsebino itd.
In ko moraš v svoj računalnik vstaviti USB ključek od tretje osebe narediš kaj? Upaš na najboljše? Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TrendMiccro MaxsimumSecurity. Že kar dolgo let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni na treh racunalnikih dela webroot. Skoraj neopazno.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
[g0ran24] je napisal/a:
Še vedno je pa najbolši antivirusni program enostavno zdrava kmečka pamet, da ne klikaš vse povprek pa odpiraš nepoznato vsebino itd.
In ko moraš v svoj računalnik vstaviti USB ključek od tretje osebe narediš kaj? Upaš na najboljše? Applause

Imeti moraš Autorun obvezno izklopljen ter v Raziskovalcu/Možnosti mape/zavihek Pogled/ odstranjeno kljukico pred "skrij pripone za znane vrste datotek", torej da vidiš celotno ime datoteke, da ne klikneš brezglavo nekega neznanega xxx.exe programa, ki se skriva pod preberime.pdf ali nujno.doc, v bistvu pa sta, preberime.pdf.exe ali nujno.doc.exe.
Sem zagovornik ZKP+vsaj osnovne zaščite, ki je v novejšem Windows sistemu integrirana, seveda pa jo je potrebno tudi redno posodabljati.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
[g0ran24] je napisal/a:
Še vedno je pa najbolši antivirusni program enostavno zdrava kmečka pamet, da ne klikaš vse povprek pa odpiraš nepoznato vsebino itd.
In ko moraš v svoj računalnik vstaviti USB ključek od tretje osebe narediš kaj? Upaš na najboljše? Applause


Če sumim da je kaj narobe imam tako še ubuntu in na njemu vse vidim
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na XP-jih imam 360 Total Security. Naložil sem si ga zaradi Patch Up funkcije preko katere še vedno občasno dobivam nekatere posodobitve za operacijski sistem XP, čeprav zadnje čase že bolj malo. Počisti tudi vso nesnago ki se nabere vključno z registri, popravi kakšno napako na sistemu in poskrbi da deluje hitreje, ima tudi sandbox, game booster in še nekaj drugih funkcij ki jih pa še nisem uporabljal. Na začetku mi je izgledalo vse skupaj nekako otročje ampak ko sem se ga navadil sem ugotovil da je čisto dober. Wink

Na Win7 imam pa Windows zaščite in Malwarebytes Free.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam Avast free že nekaj let, ki pa res zadnje čase postaja nadležen. To je očitno free cena. Danes se je posodobil z neko novo funkcionalnostjo "ne moti".

Pa še neodvisni test:

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogdansternovic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 04 Jul 2019 14:42
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 04, 2019 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je pri najnovejših winsih sploh še nujna dodatna antivirus oprema, ali je dovolj že naloženi defender?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikalisnik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 04 Jul 2019 19:32
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 07, 2019 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Defender je vsaj tako dober kot večina brezplačnih AV.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 08, 2019 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tile neodvisni testi so zelo podobni testom avtomobilskih pnevmatik
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Japa123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 26 Sep 2019 17:12
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Windows Defender, jako dobar, optimiziran, brz i što je najvažnije, sa mogućnosti zaštite od cryptovirusa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2019 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Windows Defender uporabljam že nekaj let.Dober in zanesljiv.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem na neki spletni strani, ne vem več kateri, prebral da je trenutno najboljši skener WiperSoft, da odkrije vse zlonamerne zadeve, tako moderne kot tudi tiste skrite v BOOT-u, pa sem ga potegnil dol in preizkusil na svojem starem računalniku z Win XP-ji (stari računalniki so priročni za takšne stvari, če le program še podpira starejši operacijski sistem Confused ). Stari računalnik včasih pregledam tudi z raznimi free skenerji (KVRT, Dr. Web CureIt!, ClamWin in drugi) in če kaj najdejo počistim.

Po skeniranju z WiperSoft pa sem bil presenečen saj je skener našel čez 20 groženj, najbolj me je presenetila grožnja ki se je nanašala na antivirusni program 360 Total Security ki ga imam naloženega na temu računalniku, grožnja se imenuje hao.360.cn in to je browser hijacker.

AV program ki naj bi ščitil računalnik ti ga okuži. Shocked Kam gre ta svet. Liar Še bolj me pa jezi ker sem ta AV program (360 Total Security) reklamiral na temu forumu kot dobrega. Rolling Eyes

Seveda je antivirusni program 360 Total Security takoj letel dol in sem namestil drugega, odločil sem se za Panda Dome Free + Panda Cloud Cleaner.

Po deinstalaciji 360 Total Security je grožnja hao.360.cn ostala. Ugotovil sem da jo lahko odstraniš tako da izbrišeš datoteko 360 ki se nahaja v C:\Program files. Vseeno sem naredil še pregled računalnika s skenerjem Combofix ki ti pregleda tudi BOOT in ta je počistil še datoteko 360DrvMgr, poleg vsega ostalega.


Sedaj mi je končno postalo jasno zakaj imajo nekateri inštaliran samo Microsoft antivirus Defender in nič drugega.
Pa še to je verjetno pod vprašajem. Sad

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2020 6:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozkoc je napisal/a:
... Po skeniranju z WiperSoft pa sem bil presenečen saj je skener našel čez 20 groženj, najbolj me je presenetila grožnja ki se je nanašala na antivirusni program 360 Total Security ki ga imam naloženega na temu računalniku, grožnja se imenuje hao.360.cn in to je browser hijacker.

AV program ki naj bi ščitil računalnik ti ga okuži. Shocked Kam gre ta svet. Liar Še bolj me pa jezi ker sem ta AV program (360 Total Security) reklamiral na temu forumu kot dobrega. Rolling Eyes
...

Zajedalec hao.360.cn nima veze z antivirusnim programom 360 Total Security, razen številke 360.
Fasal si ga bodisi s kakšnim "free" programom, lahko je bil zazipan v nek setup.exe, crack.exe itd.
Poleg registra se zažre tudi v brskalnike IE, Chrome, FF itd., spremeni začetno stran brskalnika, v ozadju pa bogvekaj počne.
Ampak saj zdaj si to nesnago že odstranil.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2020 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Win defender in malwarebytes.
Za slednjega sem na ebayu kupil kodo za 4 leta za 5 euro, potem sem dal še 5 , ko sem ga po navodilih aktiviral. Sedaj imam premium različico , kot sem omenil, za 4 leta Smile
lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group