www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nedelujoč zvok na Windows-ih (reseno)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 6:23 pm    Naslov sporočila: icon_sad Nedelujoč zvok na Windows-ih (reseno) Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Na ta forum pišem prvič, zaradi sledečega problema.
Na računalniku (specifikacije spodaj), mi namreč ne deluje zvok. Če pritisnem na ikono zvočnika v spodnjem levem kotu Windowsovega toolbara s krogcem in rdečim križcem, se začne Windows troubleshoot kateri ne reši ničesar. Problem se je pojavil ko sem iz Windowsa 7 nadgradil računalnik na Windows 10. Na internetu sem žal neuspešno iskal rešitve za moj problem. Poskusil sem sledeče:
- Windowsova reinstalacija zvočnih driverjov (device manager)
- Reinstalacija driverjov iz računalnika (realtek audio... device manager)
- Reinstalacija OS (približno 3x)
- Live Microsoftova pomoč (Njihov operater je prevzel računalnik s oddaljenim dostopom ter poskusil težvo odpraviti.
ter še kakšno bi se našlo.
če pritisnem desni klik na ikono zvočnika se mi odpre
-SPERAKER SETUP-> UNKNOWN
-sounds
-troubleshoot sound problems.
Na priloženi sliki (slika 1), se mi dozdeva, da sem ugotovil kje je problem a ga ne znam odpraviti. Ali je možno, da bi se 3.5mm Jacki nekako disablali? (v BIOS-u imam audio na matični plošči- enabled) Kako bi lahko zopet spravil output zvoka na Jacke ali činče iz HDMI souda? Ali je to sploh problem? Če potrebujete še kakšne informacije kar pogumno Dancing .
Sam se s problemom ukvarjam že par mesecev ter res nevem več kaj storiti.


specifikacije (slika 2)

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.



Untitled.png
 Opis:
Slika 1.
 Velikost datoteke:  26.5 KB
 Pogledana:  7 krat

Untitled.png



2.png
 Opis:
Slika 2.
 Velikost datoteke:  55.98 KB
 Pogledana:  5 krat

2.png




Nazadnje urejal/a Skwarc Pet Sep 28, 2018 2:41 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oznaka matične?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti imaš VIA zvočno in ne realtek.

Probaj link

http://www.via-drivers.com/download-VT1705-sound-driver-for-Windows8-64bit.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[g0ran24], hvala za hiter odgovor. Kako ste imeli v mislih oznako matične? Ter pri VIA driverjih ne kaže kompatibilnosti s Windows 10? Ali bodo ravno tako delovali?
L. P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, našel sem oznako matične plošče:
ASROCK N68C-GS FX
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imas za win8 vazno je tudi da imajo gonilniki podpis.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Driverje sem sicer uspešno updejtal a računalnik še vedno ne zaznava slušalk ko jih priključim. Ali je za to tudi kakšna rešitev?
P.S; ikona zvočnika v spodnjem desnem kotu ne prikazuje več rdečega krožca s križcem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slusalke priklapljas odspredi ali zadaj ko je zeleni vhod. Poglej v programski opremi ki je poleg gonilnikov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, slušalke na zeleno mikrofon na rdeče. Poskusil sem priključiti slušalke na sprednji IN zadnji strani računalnika pa jih na nobeni ne zazna, ampak prikazuje samo nek speaker, ki ga v resnici ni (slika 3.)


3.png
 Opis:
slika 3
 Velikost datoteke:  24.13 KB
 Pogledana:  0 krat

3.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj rocno nastavit. Malo se pogooglaj ali pa ce bo nekdo pripravljen se konektat preko teamvivera ali kaj podobnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom pogledal kaj lahko storim. Hvala za pomoc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj imam prikazani obe možnosti a nikjer ne piše kaj točno je priključeno. Prilagam sliko (slika 4.) Nobena od opcij ne deluje... Sicer v sponjem desnem kotu lahko nastavim glasnost a ne deluje. Kakšne ideje?


4.png
 Opis:
Slika 4.
 Velikost datoteke:  23.83 KB
 Pogledana:  0 krat

4.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skwarc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Sep 2018 17:51
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

UPDATE:
S pomočjo USB bluetooth adapterja sem se povezal na bluetooth zvočnik. Zveza se sicer vzpostavi a ko hočem predvajati zvok npr. iz Youtuba zvočnik ostane nem. Kakšne so še druge rešitve?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 25, 2018 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nabavi USB zvočno kartico ali pa interno, ki je kompatibilna z Win10.
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 25, 2018 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

odinstaliraj diverje za glasbeno kartico , resetiraj , pusti da windows sam najde in uporabi generične driverje

podobno sranje sem imel s Gigabytovo MB in Realtekovimi driverji , klali so se na nož

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group